Pět důkazů, proč 21. prosince 2012 nenastane konec světa

Příznivci konspiračních teorií jsou přesvědčeni, že bohatí a mocní tohoto světa se v tichosti připravují na apokalypsu, ke které má dojít 21. 12. 2012, a snaží se to před obyčejnými smrtelníky utajit.

Britští psychologové radí: nebuďte paranoidní a postupujte podle jednoduché logiky a pozorování. Kdyby měl totiž konec světa opravdu nastat, chovali by se „zasvěcení“ úplně jinak.

[box_light]

Proč nenastane konec světa 21. prosince 2012

1. V celém světě pokračují nejrůznější vědecké projekty i výzkum. Kdyby mělo dojít k nějaké apokalypse, jistě by se zastavily, protože jejich financování stojí velkou spoustu peněz.

2. Volby, které se konaly v letošním roce, se nesly ve znamení vysokých nákladů a rivality mezi konkurenty. Kdyby se měl blížit konec světa, politický boj by nebyl tak nákladný a horlivý.

3. Ani jeden z miliardářů nepřišel s mimořádně štědrým finančním darem na dobročinné účely. V případě očekávaného konce světa by se určitě někteří z nich rozhodli rozdat svůj majetek ve prospěch potřebných.

4. Akciové trhy nevykazují žádné anomálie. Blížící se apokalypsa by zcela jistě ovlivnila chování velkých korporací a akciový trh by okamžitě zareagoval.

5. Astronomové neobjevili žádný ohromný asteroid, kometu nebo dokonce nebezpečnou planetu, která by se měla v prosinci 2012 přiblížit k Zemi. Nejde jen o profesionální astronomy, noční oblohu sledují i stovky amatérů a někdo z nich by na blížící se hrozbu zcela jistě upozornil.

[/box_light]