Mohou hackeři napadnout sondu Curiosity?

Touto otázkou se poslední dny zabývali inženýři z NASA, kteří následně vylepšili programové zabezpečení sondy Curiosity. Odborníci však varují: Útok je stále reálný!

Ruské servery zaměřené na počítačovou bezpečnost spekulují o tom, co brání hackerům, aby se nabourali do přístroje, když nahradí signál přicházející z centra řízení NASA? „Z nedávné minulosti víme, že radioamatéři nebo státní agentury vyřazovali z provozu orbitální družice. A čím se sonda liší od družice?“ ptají se odborníci.

Pokud by se hackerům podařilo proniknout do řídícího centra NASA, mohli by se zmocnit i sondy Curiosity. A že tato teorie není z říše science fiction, dokazují nedávné útoky, kdy se kyberzločincům podařilo proniknout do systému NASA. Například v březnu letošního roku generální inspektor NASA Paul Martin uvedl, že organizace trpí velkými nedostatky ohledně zabezpečení svých systémů. Dále pak dodal, že mezi roky 2010 a 2011 se NASA stala terčem kybernetických útoků celkem 5408krát. A není žádným tajemstvím, že se hackeři i několikrát zmocnili citlivých informací a dat…

Zdroj: dvojklik.cz