Něco (nebo někdo) pravidelně startuje z Marsu

Vypadá to, že rudá planeta je stále plná překvapení. Robot Curiosity vyfotografoval letos v lednu i v květnu zřejmě ten samý létající objekt. Nové záběry startujícího UFO pořídila 21. května letošního roku kamera Rear Hazcam vybavená širokoúhlým objektivem. Obrysy letícího stroje jsou nejasné, ale stopa, kterou za sebou zanechává „raketové palivo“, je zřetelná.

Květnové UFO Na Marsu
Květnové UFO Na Marsu

Snímek z 21. května 2014 (636. sol) byl pořízen v 15 h 23 min 34 sec. Ale stejné UFO je vidět i na záběrech kamery Front Hazcam z 5. ledna 2014 (504. sol) z 23 h 26 min 37 sec. Nicméně tento stroj letí pod jiným úhlem a na druhou stranu.

Lednové UFO na Marsu
Lednové UFO na Marsu

Je objekt na květnové obloze tentýž jako ten z ledna? Nebo jsou si prostě podobné, stejně jako například ruské rakety Proton? Vypadá to, jako kdyby na marťanském nebi opravdu něco létalo. Rozhodně ale nejde o stroje, které jsme na rudou planety vyslali ze Země. Je samozřejmě možné, že jde o nějaký defekt. Jenže kamery, které fotografují oblohu Marsu, s výjimkou těchto záběrů žádné další „vady“ na snímcích neměly.

Zdroj: kp.ru