Opravdu podivný úkaz: k měsíci Europa se blíží mimozemská loď

Zatímco většina ufologů hledá možný život na Marsu, Louis Read z Bristolu pořídil svým fotoaparátem s 7D–300mm teleskopickým objektivem neuvěřitelné záběry z mnohem vzdálenějšího vesmíru. Je na nich mimozemské plavidlo, které se blíží k Jupiterovu měsíci Europa. Podle všeho jde mezihvězdnou mateřskou loď nebo o intergalaktický křižník.

V levé části snímku je planeta Jupiter a napravo od ní je dobře viditelná jakási zářící anomálie, která s největší pravděpodobností letí směrem k Europě. Výzkumníci ze skupiny Secure Team, kteří dostali snímky k prostudování, se shodují, že něco podobného v naší sluneční soustavě dosud nepozorovali. „Na záběrech je reflexní UFO,“ uvedl jeden z nich. „Objekt tam jednoznačně nepatří a moc bych se divil, kdyby nešlo o nějaký druh mimozemské lodi.“

Skeptici mají mnohem prozaičtější vysvětlení. Podle nich může světlo odrážet planeta Saturn nebo skupina Jupiterových měsíců. Jiní se domnívají, že jde o sondu Juno, kterou k Jupiteru vyslala NASA v roce 2011, a která k planetě dorazí letos v létě.

Nicméně, vnitřní oblasti Europy jsou v současnosti považovány za nejžhavějšího kandidáta na objevení mimozemského života ve sluneční soustavě. Předpokládá se, že pod ledovým příkrovem měsíce je oceán kapalné vody, ve kterém mohl vzniknout život.