Systém HAARP generoval plazmový mrak ve výšce 170 km nad Zemí

Odborníci z laboratoře fyziky plazmatu při výzkumné laboratoři U. S. Naval Research Laboratory informovali, že s pomocí zařízení HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program) provedli úspěšný experiment – do ionosféry vyslali vysokofrekvenční elektromagnetické záření. A doslova zažehli nebe ve výšce 170 km, kde vytvořili stabilní plazmový oblak. Na obloze vydržel zhruba hodinu.

Nešlo o první experiment svého druhu, systém HAARP plazmové mraky generoval už dřív. Ale poprvé se podařilo dosáhnout rekordní hustoty: 900 tisíc elektronů na centimetr krychlový, což je dvakrát více než při předchozích pokusech. Všechny tyto experimenty se provádějí proto, aby v atmosféře bylo možné vytvářet umělé plazmové útvary schopné odrážet rádiové vlny. Jiný účel v těchto pokusech hledat nemáme.

Nicméně tomuto vysvětlení mnozí nevěří a tvrdí, že americká armáda zařízení HAARP čas od času používá jako klimatickou a tektonickou zbraň. A co se samotných plazmových mraků týče, vytvářejí se prý hlavně kvůli likvidaci nepřátelských mezikontinentálních balistických střel.

Ve výšce 170 km vytvořili stabilní plazmový oblak. Na obloze vydržel zhruba hodinu.
Ve výšce 170 km vytvořili stabilní plazmový oblak. Na obloze vydržel zhruba hodinu.

Plazmový oblak o rekordní hustotě byl generován 12. listopadu 2012, ale informace pronikly na veřejnost až nyní. Lze tedy jen hádat, zda tento experiment v ionosféře nestál za meteorologickými extrémy posledních tří měsíců, jejichž „hustota“ byla opravdu mimořádná.

Zdroj: kp.ru