NASA před námi tají objekt, který vyfotografovala kanadská družice

Nadšenci se zřejmě opravdu dočkali mimozemského artefaktu. Na internet unikly unikátní záběry asteroidu 1999 RQ36, který se během letu otáčí. A z jeho šedivého povrchu zcela zřetelně vystupuje černá pyramida. Má čtyři strany a plochý vrchol. Na jedné z jejích stran je světlá skvrna obdélníkového tvaru, snad nějaký světlík. Podle ufologů jde jednoznačně o umělý artefakt, protože je zhotoven z jiného materiálu, než jaký tvoří povrch asteroidu. Nejde o horský reliéf ani o hru světla a stínu. Tvar objektu je navíc příliš pravidelný na to, aby mohl být přirozeného původu.

Takže co to může být? Milovníci záhad spekulují, že nejspíš jde o mimozemskou základnu. Někteří soudí, že to je nějaký důl, jiní zase předpokládají, že by to mohla být automatická sonda. Zatím se mohou ale jen dohadovat. Jisté je zatím jedno – podivný asteroid míří k Zemi a do její blízkosti se dostane v roce 2182.

Těleso bylo objeveno v roce 1999 a původně bylo považováno za zcela neškodné. Šéf výzkumu Near-Earth Object NASA Lindley Johnson nyní ale potvrdil, že podle nových výpočtů patří k nejnebezpečnějším ze všech známých blízkozemních objektů. Pravděpodobnost, že v roce 2182 narazí do Země, se zatím odhaduje na 1 : 1000, ale asteroid neustále mění svou dráhu. Za 12 let se od té původní odchýlila o 160 km.