NASA před námi tají objekt, který vyfotografovala kanadská družice

64
2101

Nadšenci se zřejmě opravdu dočkali mimozemského artefaktu. Na internet unikly unikátní záběry asteroidu 1999 RQ36, který se během letu otáčí. A z jeho šedivého povrchu zcela zřetelně vystupuje černá pyramida. Má čtyři strany a plochý vrchol. Na jedné z jejích stran je světlá skvrna obdélníkového tvaru, snad nějaký světlík. Podle ufologů jde jednoznačně o umělý artefakt, protože je zhotoven z jiného materiálu, než jaký tvoří povrch asteroidu. Nejde o horský reliéf ani o hru světla a stínu. Tvar objektu je navíc příliš pravidelný na to, aby mohl být přirozeného původu.

Takže co to může být? Milovníci záhad spekulují, že nejspíš jde o mimozemskou základnu. Někteří soudí, že to je nějaký důl, jiní zase předpokládají, že by to mohla být automatická sonda. Zatím se mohou ale jen dohadovat. Jisté je zatím jedno – podivný asteroid míří k Zemi a do její blízkosti se dostane v roce 2182.

Těleso bylo objeveno v roce 1999 a původně bylo považováno za zcela neškodné. Šéf výzkumu Near-Earth Object NASA Lindley Johnson nyní ale potvrdil, že podle nových výpočtů patří k nejnebezpečnějším ze všech známých blízkozemních objektů. Pravděpodobnost, že v roce 2182 narazí do Země, se zatím odhaduje na 1 : 1000, ale asteroid neustále mění svou dráhu. Za 12 let se od té původní odchýlila o 160 km.