V NASA nedokážou vysvětlit, proč se odlomil kus Měsíce

Na jednom z archivních snímků pořízených během přistání Apolla 11 je vidět, jak byl z povrchu Měsíce vymrštěn kus skály. Záběru si až teď všiml »lovec mimozemšťanů«, který si říká Streetcap 1, a vyjádřil se k němu i známý virtuální archeolog Scott Waring: „Máme snímek Měsíce ve vysokém rozlišení a je zde jedna zvláštnost – vypadá to, jako by z něj kousek odlétl,” řekl Waring.

Snímek zaujal i novináře, kteří poslali mail šéfovi NASA Dwaynu Brownovi a požádali ho o vysvětlení. Žádná odpověď jim ale nepřišla.  Obrátili se proto na jeho zástupkyni pro tisk Lynette Madison, která potvrdila, že dotaz dostal a že netuší, proč jim zatím neodpověděl.

Z toho milovníci záhad usuzují, že vesmírná agentura má co skrývat a okamžitě přispěchali s vlastními závěry. Na prvním místě samozřejmě zmiňovali UFO, které se snaží před americkými astronauty maskovat. Další verze mluví o neznámém asteroidu, který se náhodou dostal do záběru. Může jít také o úlomek Měsíce, který do prostoru vymrštily nějaké neznámé síly.