Yetti z Anglie – podvod, nebo děsivá stvůra?

Jestli jste chtěli někdy potkat sněžného muže, yettiho a další členy této skupiny „hominoidů“, „lesních divomužů“ a dalších podivných bytostí, nemusíte už jezdit do Himálají ani na Sibiř. Vzhledem k tomu, že se objevil v těchto dnech v anglickém Kentu, třeba se brzy vydá i do střední Evropy.

Jedno z nejjižnějších britských hrabství je také jedním z nejkrásnějších a nejobydlenějších. Vzhledem k příjemnému klimatu a vlídné krajině si tu budují haciendy zbohatlíci a ve zdejších půvabných starých vesnicích se natáčejí kultovní detektivní seriály z anglického venkova. A přesto si podivná bytost vybrala ke svému zjevení právě tuto osídlenou oblast.

Poblíž lázeňského městečka Tunbridge Wells byl údajně spatřen tvor o výšce dva a půl metru, který vypadal jako velká opice. Svědci se shodli na tom, že ze všeho nejstrašnější jsou jeho rudé oči, které člověka jakoby propalují. Nicméně řada z těch, kteří kreaturu viděli, přiznávají, že to může být klidně někdo, kdo se za „anglického yettiho“ jen převlékl, a děsí tak své sousedy nejapnými žerty. Našli se i takoví, kteří na jeho existenci přísahají, zvláště ti, kteří se s ním setkali takřka z očí do očí a museli před ním prchnout. Raději ale nepřiznávají, jestli se tak náhodou nestalo cestou z oblíbené místní hospůdky.

Nicméně není to poprvé, co se ve zdejším kraji yetti objevil. Existují svědectví z roku 1942 popisující osrstěnou vysokou obludu, která se té současné údajně velmi podobala. Navíc se objevila mimo jiné rovněž u Tunbridge Wells.

Zdroj: independent