Potopení Titaniku provázely podivné jevy

V novém dokumentu o Titaniku, který odvysílala ruská televize, se objevily informace o některých dosud neobjasněných jevech, jež potopení luxusní lodi provázely. Jeden z nich popsala svědkyně, která čekala na záchranném člunu na pomoc.

Ze svědectví Anny White: „Byla jsem na záchranném člunu č. 6. Přesně v 1.40 h (dívala jsem se na hodinky) jsem u zádi Titaniku spatřila velký svítící objekt. Muži říkali, že to jsou světla lodi Carpathia, která nás přijela zachránit. Křičeli jsme radostí a prosili námořníky, aby veslovali, co nejrychleji to jde. Spolu s námi plulo asi deset dalších člunů. Jenže najednou světlo zmizelo. Ukázalo se, že v blízkosti není žádná loď. Carpathia se k nám dostala až před čtvrtou hodinou ranní.“ Její výpověď potvrdili i další svědkové.

O jaké světlo mohlo jít? Je známo, že poblíž Titaniku byla ve vzdálenosti asi 5 mil další loď, která stála přes noc v ledovém poli. Mohlo se jednat o parník Californian nebo o norskou loď Samson. Toto plavidlo, jehož identitu se nikdy nepodařilo zjistit, představuje dodnes záhadu. Loď vůbec nereagovala na nouzové vysílání Titaniku, a to ani na rádio, ani na Morseovu lampu, ani na světlice.

[two_third]

V londýnském archivu je ve složce týkající se Titaniku zařazena zpráva amerického astronoma George Harrise. Astronom v den, kdy loď narazila do ledovce (14. 4. 1912) informoval o neznámém objektu o průměru asi 80 km, který letěl od Měsíce směrem k Zemi. Stejný objekt viděli zřejmě i manželé Stanfordovi z Belfastu, kteří novinářům popisovali ohromnou svítící kouli, jež se krátce před půlnocí pomalu spouštěla do vod Atlantiku – a zhruba v tu dobu také došlo ke srážce lodi s ledovcem. V unikátním dokumentu je zmiňován také zápis kapitána blíže neurčené norské lodi, který zmiňoval obří vír v severním Atlantiku, jenž podle jeho slov připomínal spíš kráter.

K Titaniku se váže i další zajímavá událost. V roce 1990, tedy 78 let po jeho potopení, zachránili islandští rybáři neznámou trosečnici. Byla mokrá, vymrzlá, v rozedraných šatech, plakala a tvrdila jim, že je cestující z Titaniku a jmenuje se Winnie Coates.  Zachráněnou ženu nakonec převezli na psychiatrii, kde zůstala hospitalizována. Její příběh zaujal novináře, a tak se vydali po stopě a zjistili zajímavou věc. Na seznamu cestujících třetí třídy byla skutečně zapsána Winnie Coates, která do New Yorku cestovala se dvěma syny, tříletým Nevillem a devítiletým Williamem. V New Yorku na ně čekal manžel, který sem odjel za prací. Novináři v archivech našli také lodní lístek této cestující, zakoupený v Anglii. Když se vypravili za trosečnicí do nemocnice, velmi barvitě a živě jim popsala celé dění na lodi, jako by u něj skutečně byla. Její totožnost nebylo možné ověřit, údajně se ale podobala skutečné Winnie Coates, jejíž snímky se kupodivu dochovaly. Je možné, že by se žena mohla přenést v čase do dnešní doby? Záhadologové jsou o tom přesvědčeni, zatímco skeptici tvrdí, že jde o duševně vyšinutou ženu, jejíž tvrzení je třeba brát s rezervou.

[/two_third]

[one_third_last]

[divider]

[box_light]

Stačilo pár vteřin a Titanic nemusel jít ke dnu

[dropcap]V[/dropcap] dubnu 1912 dělil cestující Titaniku od záchrany doslova okamžik. K tomuto závěru došli američtí experti, kteří analyzovali poslední vteřiny před katastrofou.  Podle jejich zjištění se první důstojník William Murdoch neodvážil změnit kurs okamžitě po oznámení: „Led přímo před námi!“, které signalizovala hlídka.

[/box_light]

[/one_third_last]

Zdroj: paranormal-news