Zabil 2Paca tajný spolek iluminátů?

Je to již téměř patnáct let, co byl zastřelen jeden z nejslavnějších rapperů Tupac Shakur (1971 – 1996) během cesty do nočního podniku, kam mířil na oslavu svého kamaráda boxera Mika Tysona (*1966). Jelikož jeho vrahové nikdy nebyli dopadeni, vzniká neustále množství konspiračních teorií o tom, kým byl vlastně zabit.

Nejskloňovanější verzí je ta, že 2Paca (jak si hudebník říkal) zabili jeho dlouholetí nepřátelé z nahrávací společnosti Bad Boy. Jsou tu ale i mnohem kontroverznější teorie, které hovoří o tom, že 2Pac stále žije, nebo naopak že mohl být dokonce zavražděn tajným spolkem iluminátů!

Právě společenství iluminátů má podle mnohých konspiračních teorií řídit celý svět. 2Pac tento spolek na veřejnosti a ve svých textech otevřeně kritizoval. A to se mu mělo stát osudným.

I když této teorii moc jeho přátel nevěří, její zastánci poukazují na jeho první posmrtné album, nazvané „Makaveli: The Don Killuminati The 7Day Theory““. A právě klíčové slovo „Killuminati“, které má znamenat „Kill Illuminati“ (zabijte ilumináty) nenechává fanoušky této teorie klidnými.

Kontroverznější je pak ještě hypotéza o tom, že tento spolek pro své účely využíval i další slavné hudebníky a osobnosti. Mezi ně například patřil i W. A. Mozart a mnoho dalších….