Nová studie dokazuje, že člověk má raději psy než ostatní lidi

1
3708
Nová studie dokazuje, že člověk má raději psy než ostatní lidi
Nová studie dokazuje, že člověk má raději psy než ostatní lidi

Před časem Harrisonův fond (lékařská výzkumná charita) zkoušel netradiční experiment. Publikoval v médiích dva inzeráty, ve kterých bylo napsáno: „Dali byste pět liber, abyste zachránili Harrisona od pomalé a bolestivé smrti?“ Rozdíl v nich byl ten, že v jednom z inzerátu byl Harrison člověk, ve druhém pak pes.

Vědci pak zaznamenali 240 odpovědí s přislíbením finančního daru. Nicméně z valné většiny případů se dotazovali na fiktivního pejska, a jak případně mohou pomoci. „Vůči člověku projevili daleko méně empatie,“ cituje Times of London.

Další studie odborníků z Northwestern University provedla test ještě o krok dále. Namísto dvou fiktivních příběhu zařadili rovnou čtyři. Požádali respondenty, aby se podívali na zpravodajský příběh o 30letém muži, dospělém psovi, štěněti a lidském miminku. Scénář byl takový, že ony čtyři subjekty byly napadeny osobou s baseballovou pálkou a na účastnících výzkumu pak bylo, aby vyhodnotili, které ze čtyř obětí pomůžou na prvním místě.

Na prvním místě bylo samozřejmě lidské dítě, na druhém pak štěně a dospělý pes. Třicátník muž měl smůlu, ve většině odpovědí obsadil až čtvrté místo. Zkrátka alespoň dle dat vychází, že člověk má raději psy než svůj vlastní druh.   

FOTO: iheartdogs.com