Astronauté a jejich setkání s UFO

Historie dobývání vesmíru je spojena i s pozorováním záhadných objektů, jejichž původ se zatím nepodařilo vysvětlit. Účastníci amerických misí Mercury, Gemini, Apollo, Skylab i posádky raketoplánů viděli v kosmu neobvyklá světla či létající objekty, které lze považovat za UFO. Jeden z případů se stal 3. června 1965 posádce lodi Gemini 4. „Během letu byla z oken lodi vidět pouze černá obloha. Najednou se před naší lodí objevilo něco, co jsem nedokázal identifikovat. Otáčelo se to, mělo to bílý válcovitý tvar a z jedné části čněla jakási tyč. Tvarem to připomínalo plechovku piva, do které je zastrčená tužka,“ řekl pilot Jim McDivitt. „Netuším, co to mohlo být a pochybuji, že se to někdy podaří zjistit.“ Pilot dále uvedl, že nedokázal určit vzdálenost ani velikost objektu, protože ve vesmíru může být odhad silně zkreslený.
„Během letu byla z oken lodi vidět pouze černá obloha. Najednou se před naší lodí objevilo něco, co jsem nedokázal identifikovat. Otáčelo se to, mělo to bílý válcovitý tvar a z jedné části čněla jakási tyč. Tvarem to připomínalo plechovku piva, do které je zastrčená tužka,“ řekl pilot Jim McDivitt.
Pozorování UFO ohlásili 11. listopadu 1966 i členové posádky Gemini 12 Jim Lowell a Buzz Aldrin. Lovell uvedl, že viděl čtyři předměty seřazené v řadě. „Věděl jsem, že to nejsou hvězdy,” řekl astronaut. Také v červenci 1969 v první polovině cesty mise Apollo 11 na Měsíc pozorovali astronauti Neil Armstrong, Buzz Aldrin a Michael Collins UFO. Podivné světlo mělo být podle NASA odhozeným raketovým stupněm, to ale astronauté vyloučili. Setkání s UFO zaznamenaly v roce 1996 také kamey raketoplánu Columbia, jehož posádka během mise STS-75 instalovala satelit připojený na 12 mil dlouhý kabel. Lano se nečekaně přetrhlo a odplouvalo do volného prostoru. Kamery zachytily, jak se ke vzdalujícímu kabelu přibližují velké kulaté objekty. „Vypadaly, jako by pluly přímo za tím kabelem, jako by šlo o druh řízených vozidel,“ uvedl při prohlížení záznamu analytik Marc Dantonio, jehož společnost FX Models vytváří speciální efekty a spolupracuje s americkým námořnictvem i Kongresem USA. Podle něj jednoznačně nejde o žádnou iluzi. Nicméně otázka, zda astronauté na vlastní oči pozorovali důkazy o existenci mimozemského života či mylně identifikovali „normální“ objekty, zůstává stále nezodpovězena. Zdroj: huffingtonpost.com