Důkazy o UFO stále vyvolávají vášně. Většinou jde přitom o podvod

O neznámých létajících objektech, které někteří považují za kosmické lodě vesmírných civilizací, se diskutuje už dlouhou dobu. První velká vlna zájmu se vynořila v době studené války, takže není divu, že tehdy se tématem UFO zabývaly i tajné služby. Svědectví a snímky, které se objevovaly v 50. a 60. letech, byly proto po desetiletí přísně utajovány. S tím, jak ve světě postupně docházelo k uvolnění a hlavně díky tomu, že videotechnikou je dnes vybaven každý, je ale zbytečné před veřejností cokoli schovávat. Britské ministerstvo obrany se proto před dvěma lety rozhodlo zveřejnit materiály, které tajilo několik desítek let.

Tajemství byla zveřejněna a senzace se nekoná

Britské tajné služby měly v materiálech nejrůznější informace například o tom, kudy vedou nejčastější trasy UFO i o údajných mimozemských základnách na Zemi.  Vyplývá z nich, že britská armáda původně hlášením vyděšených (ale často i hysterických) občanů nevěnovala pozornost a z mnoha pochopitelných důvodů je nebrala vážně. Někteří svědci byli skutečně nedůvěryhodní – typickým příkladem byla jistá paní ze Skotska, která byla přesvědčená, že nad jejím domem vede pravidelná trasa UFO. Vídala běžně průzračné koule nebo obří barevné trojúhelníky, které se dokázaly znenadání zastavit a zničehonic vertikálně klesnout.  Bála se, že některý z létajících objektů spadne přímo na ni.  Prosila proto příslušné úřady o pomoc. Další svědkové vídali tělesa ve tvaru doutníku, která plavně létala nad Londýnem a Bristolem. Objekty občas měnily tvar a vypadaly jako medúza nebo nějaký kroutící se červ, což je pochopitelně děsilo. Ještě aby ne – komu by se líbilo, kdyby mu nad hlavou létalo nějaké obří monstrum z živočišné říše… Dnes je většina zpráv o setkání lidí s UFO volně přístupná, protože je lidé dávají běžně na internet. Zdánlivě vypadají věrohodněji, ale o falešné zprávy a nejrůznější fotomontáže nebo reklamní akce není nouze ani dnes – svědků i videozáznamů je vždycky dost a dost. Letos například létaly „neznámé objekty“ nad budovou BBC v Londýně (nedaleko sídlí společnost The Mill , která vytváří vizuální efekty pro filmový průmysl),  loni byla velká aféra s „UFO“ v Lotyšsku (šlo o kampaň místního mobilního operátora),  a například Brazilci onehdy  pozorovali, že jakési těleso viselo ve vzduchu nad Sao Paulem (i v tomto případě šlo podle odborníků o podvod).

„Belgický trojúhelník“

Také Rusko je plné „zaručených zpráv“ o neznámých létajících objektech. Nad městem Kemerovo se objevila zvláštní oblaka, jejichž zásluhou začala místní voda fungovat jako léčivá minerálka, která zažene prakticky všechny neduhy.
V Ázerbájdžánu zase před pár týdny došlo k události podobné té v Roswellu v roce 1947. I zde údajně spadl svítící létající talíř, ale na rozdíl od Roswellu se po něm nenašla jediná stopa…
Neznámé objekty nelétají jen na obloze, ale vyskytují se i pod vodou. Skandinávští lovci vraků našli letos v létě na dně Botnického zálivu záhadný kruhový objekt, který by mohl být podle některých interpretací mimozemského původu. Vše bylo založeno na sonarovém snímku, z něhož ovšem nevyplývají žádné bližší informace. Ovšem ufologové i místní bulvár mluvili o UFO, které havarovalo při velké rychlosti do moře. K tomu, aby fenoménu UFO spojenému s poselstvím mimozemských civilizací někdo seriózně uvěřil, chybí prostě věrohodnost. Lidé v honbě za senzací nebo publicitou dokážou prakticky cokoli.  Například velmi důvěryhodné „UFO“ vytvořil v roce 1990 jistý belgický fotoreportér z několika drátů.  Ufologové, kteří jeho snímky viděli, okamžitě jásali, že jde o jednoznačný důkaz toho, že „ONI jsou mezi námi“. Podvodníci zkrátka existují na celém světě… Zdroj: Tainy.net