Může za bermudský trojúhelník opravdu jen metan?
Že bychom se konečně dočkali? Vědci jsou totiž přesvědčeni, že konečně našli vysvětlení pro fenomén všeobecně zvaný „bermudský trojúhelník“. Za záhadná mizení letadel a plavidel, o lidech nemluvě, v prostoru na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku prý nemohou ani marťani a ani nějaká brána do jiného časoprostoru, ale podmořské výbuchy metanu.
K tomuto „prozaickému“ vysvětlení je inspiroval nedávno objevený obrovský podmořský kráter, jehož hloubka dosahuje 45 metrů a na šířku měří bez 200 metrů kilometr, který se nachází v Barentsově moři (okrajové moře Severního ledového oceánu). Tato díra do země je doslova naplněna metanem, což souvisí i s podmořskými nalezišti ropy, které využívá hlavně Norsko. Vysoká koncentrace metanu vede k občasným nečekaným výbuchům ohrožujícím kolem proplouvající lodě.
Podobné obří krátery se nacházejí i pod „bermudským trojúhelníkem“ a vybuchující plyny mohou v případě velké exploze likvidovat i velká plavidla, která se dostanou výbuchu do cesty. Jenže tato teorie ne zcela odpovídá na otázku, kdo může za zmizelá letadla nebo za plavidla, která se několik dní pohybovala na moři bez posádky, po níž nezbyla ani stopa. A rozhodně nevylučuje to, že některý z uvedených „bermudských kráterů“ vede tam, kam se vydá jen fantazie zarytých záhadologů – do jiného světa a času.
Publikováno: 19. 03. 2016
Kategorie: Objevy