Vraždy na Facebooku aneb Psychopati ve virtuálním světě

Na internetu na nás nečekají jen dobří přátelé. To platí i o sociální síti Facebook, kterou kromě běžných uživatelů okupují i nejrůznější sociopati a vrazi, kteří zde loví své oběti. Ohroženy jsou zejména děti a ženy s přílišnou důvěrou. Proto si vždy dávejte pozor, koho si přidáte a s kým komunikujete na sociální sítí. Z onoho vtipného virtuálního kamaráda se totiž může vyklubat krvelačné monstrum. Vydejte se s námi po stopách těch nejšílenějších psychopatů, kteří využili Facebook ke svým zrůdným činům.

Když si žena změní rodinný stav 

Brian Lewis (31) a Hayley Jonesová (26) spolu žili přes třináct let a za dobu svého vztahu nemuseli řešit nikdy větší krizi. A i když se nikdy nevzali, vychovávali společně čtyři děti a vše fungovalo tak jak mělo. To se ale rázem změnilo, když si Hayley upravila svůj rodinný stav na Facebooku ze „zadaná“ na „svobodná“. Brian si tuto horkou novinku přečetl v práci a začal soptit. Odešel do nejbližší putyky, kde do sebe až do zavíračky lil jednu sklenku skotské za druhou. Značně připitý Brian si pak cestou domů promítal v hlavě, s kým by mu mohla být Hayley nevěrná. A rozhodl se vzít osud do svých rukou. V kuchyni vzal ten nejostřejší nůž a pomalu kráčel po schodech do ložnice za svou partnerkou. Když Hayley spatřila ve dveřích svého přítele s kuchyňským nožem v ruce, stačila ze sebe jen vypravit: „Ne, Briane, vždyť já tě přece miluju!“ Následný výkřik vzbudil i dva syny ve vedlejším pokoji… Brian upustil zkrvácený nůž a začal brečet, jelikož si uvědomil, čeho se právě dopustil. Téměř zhroucený zavolal ještě policii a sám se udal. V soudním procesu proti němu nakonec svědčily i jeho děti, které mu asi nikdy neodpustí vraždu své matky.

Lovec žen na Facebooku

Sexuální násilník Peter Chapman (34) obtěžoval přes Facebook několik žen, s jednou z nich se nakonec sešel a zavraždil ji. Peter Chapman se na Facebooku vydával za pohledného devatenáctiletého studenta Petera Cartwrighta. Podle některých informací se na Facebooku snažil kontaktovat přes pět tisíc dívek, aby ukojil své násilnické potřeby.

"Nevinné“ dopisování se ale stalo osudným pro teprve sedmnáctiletou Ashleigh Hall. Ta se s Chapmanem po nějaké době domluvila, že si s ním dá osobní schůzku. Jenže z této schůzky se již nikdy nevrátila… Chapman ji totiž během ní znásilnil a zavraždil. Její matce ještě přišla SMS, ve které psala, že ji vyzvedl otec jejího virtuálního přítele. Vrah nebohou Ashleigh odvezl do opuštěné oblasti poblíž Sedgefieldu, kde ji svázal, zalepil ústa a pak ji znásilnil. Po tomto zrůdném činu ji spoutal ještě pevněji a ústa jí přelepil více vrstvami pásky, takže se dívka pomalu udusila. Nakonec vyhodil její tělo z auta do příkopu. Naštěstí byl Peter Chapman hned druhý den vypátrán a v soudním procesu nakonec dostal doživotní trest.

Za lechtivé fotky kulkou do hlavy

Maribel Rosalia Alfonsová (24) byla pohledná dívka, která si byla dobře vědoma svých předností. Své ego posílila ještě více, jelikož si nechala udělat silikonové implantáty. Každý pátek si vyrazila do svého oblíbeného klubu, aby si zatancovala a popila s kamarády. Jelikož vnady Maribel přitahovaly nejednoho muže v podniku, neměla o ctitele nouzi. Maribel s dotyčnými muži tančila, objímala se a fotila. Po nějaké době ji povzbudily i kamarádky: „Tobě to dneska sluší! Podívej se na ty fotky…Pošli je rovnou na Facebook, ať ten tvůj vidí, jak sis dneska užila!“ nahodila jedna z přítelkyň. Maribel neváhala a pomocí mobilního telefonu nahrála fotky na Facebook. Neviděla na tom nic špatného, jelikož fotek z mejdanů jsou na Facebooku spousty… Vůbec ji nenapadlo, co na to asi řekne její oficiální přítel, který byl významnou postavou místního podsvětí. Nad ránem, když společně všichni opouštěli noční podnik, si Maribel zavolala taxíka. Ten ji odvezl k jejímu domku ve vilové čtvrti. Značně podroušená Maribel si všimla, že na zahrádce u jejich domku parkuje auto jejího přítele. Proč ale? Vždyť schůzku měli domluvenou až na večer? Šla tedy blíže k autu, ze kterého po chvilce vystoupil její milý s nasupeným výrazem a v ruce držel fotku Maribel a nějakého neznámého čtyřicetiletého muže. „Můžeš mi říct, co má tohle, kurva, znamenat?!“ vyhrkl podle svědků její přítel. Než mu dívka stačila odpovědět, zezadu k ní přikráčela jedna z jeho goril a prostřelila jí hlavu. „Můžeš si za to sama,“ procedil mafián a plivl na mrtvé tělo Maribel. Drogový boss a přítel Maribel pak se svými kumpány nasedl do auta a z místa činu odjel. Policie nakonec případ odložila kvůli nedostatku důkazů.

Publikováno: 18. 07. 2011

Kategorie: Stalo se

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: facebook | obtěžování | psychopati | smrt | sociální sítě | stalking | vraždy