Yetti zakotvil v Rusku

Lidstvo ho zná už více než dvě stovky let. I když výraz „zná“ není asi zrovna nejpřesnější. Yettiho neboli Sněžného muže dosud nikdo zblízka nevyfotil a důkazy jeho existence jsou pro některé vědce značně nedůvěryhodné. Ale stejně tak ještě nikdo jeho existenci definitivně nevyvrátil. A teď se navíc objevily zcela aktuální informace, podle nichž se yetti objevil na Sibiři. První zprávy o yettim podali na počátku 19. století buddhističtí mniši, kteří v jeho existenci bezmezně věřili a stále věří. Podle nich je domovem Sněžného muže Himálaj. Pochopitelně se ale vynořily zkazky o jeho „působení“ také z jiných oblastí naší planety: například nedávno tvrdila jedna žena z Michiganu, že k ní yetti přichází pravidelně na zahradu a ona ho krmí. Vědci ji požádali, aby ho vyfotila, ale to se nepodařilo, údajně vždycky utekl.

Sněžný muž, kam se podíváte

[pullquote_right]Pátrání probíhalo hlavně kolem Azaskajské jeskyně, v níž byla dokonce objevena „yettiho ložnice“ v podobně jakéhosi velkého hnízda z větví a listí. [/pullquote_right] Nelze se pochopitelně divit, že na základě podobných svědectví lze v existenci yettiho jen stěží uvěřit. Naštěstí pro jeho fanoušky ale existují i jiná svědectví, například snímky jeho stop či dokonce snímky tohoto tvora, ale ty jsou většinou velmi neprůkazné. Teď přišly zprávy z Ruska, konkrétně z Kemerovské oblasti na Sibiři. V tamějším pohoří Šorija podle všeho přebývá ne pouhý jediný exemplář yettiho, ale možná i několik desítek. Tvrdí to aspoň členové expedice, která v posledních měsících prověřovala svědectví místních lidí, kteří kemerovské úřady upozornili na podivné stopy, jež se v jejich okolí začaly objevovat.

Důkazy s úředním razítkem

Pátrání probíhalo hlavně kolem Azaskajské jeskyně, v níž byla dokonce objevena „yettiho ložnice“ v podobně jakéhosi velkého hnízda z větví a listí. „Postýlka“ to musí být skutečně kapitální, protože kemerovský Sněžný muž prý měří více než 2,1 metru. Zanechal také otisk chodidla ve sněhové pokrývce, bohužel ale jenom jeden jediný. [caption id="attachment_5682" align="alignnone" width="571" caption="Sněžný muž prý měří více než 2,1 metru. Zanechal také otisk chodidla ve sněhové pokrývce, bohužel ale jenom jeden jediný."][/caption] Seriózní vědci si na základě informací z Kemerova opět začínají rvát vlasy z hlavy. Zdá se jim velmi podezřelé, že otisk chodidla vypadá, jako by se zrodil někde ve vzduchoprázdnu. Upozorňují také na to, že několik svědků sice vypovědělo, že vidělo yettiho hnízdo, ale nikoho nenapadlo vzít fotoaparát a takový vskutku unikátní důkaz vyfotit. Kemerovští jsou ale neoblomní. Trvají na svém a na jejich stranu se postavily i místní úřady, které s typickou ruskou demagogičností vykřikují, že důkazy prošly jejich „prověrkou“, tudíž jsou v pořádku. Teď už prý jen zbývá ruského Sněžného muže lépe poznat. Podle vědců se jedná nejspíše o potomka neandrtálců, kteří před desítkami tisíců let na Sibiři zakotvili, a díky odlehlosti tohoto koutu světa se jim tu podařilo přežít dodnes. Zdroj: DailyMail

Publikováno: 11. 10. 2011

Kategorie: Záhady | Stalo se

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: Himálaj | Kemerovo | legenda | Sněžný muž | Šorija | yetti