Zastánci ploché Země nemohou najít kapitána pro cestu kolem světa

Možná vás to překvapí, ale lidí, kteří si myslí, že Země není kulatá, nýbrž placatá, je relativně dost. Tomuto tvrzení věří podle průzkumů necelá třetina Američanů i Rusů a přibližně desetina Francouzů. Domnívají se, že plochá Země leží v centru naší sluneční soustavy a kolem ní obíhají planety, Měsíc a Slunce, které jsou ale překvapivě kulaté. Příznivci této bizarní teorie se snaží ostatní přesvědčit, že ve škole nás všechny vodili za nos a chtějí už příští rok uspořádat námořní expedici, která jednou provždy dokáže, že pravdu mají oni. Dohodli se na tom loni v srpnu na 3. mezinárodní konferenci „Flat Earth” v kanadském Edmontonu. Všechny nevěřící Tomáše zvou na palubu mj. i americká TV hvězdička Tina Tequila a rapper B.o.B., takže o fundované diskuse jistě nebude nouze. Odvážní mořeplavci doplují až na samý okraj Země. Každý vzdělaný účastník výpravy si jistě už teď klade otázku, zda se pak loď nezřítí loď někam do prostoru? Organizátoři ale ujišťují, že plavba bude zcela bezpečná. Z okraje Země se totiž nedá spadnout, zemský disk je chráněn pevnou ledovou stěnou - Antarktidou. Právě díky této bariéře se voda drží v oceánech a nevytéká ven do vesmíru. Nicméně organizátoři řeší stále ten největší problém - nemají zatím kapitána. Všechny lodní navigační systémy a námořní karty jsou totiž založeny na tom, že Země je kulatá. Takže pokud by se podle nich kapitán řídil, expedice by neměla šanci uspět. Ostatně určitě bude problém sehnat i dostatek „obyčejných“ námořníků, kteří by byli také přesvědčeni o tom, že Země je plochá. [caption id="attachment_19420" align="aligncenter" width="1024"] Chtějí dokázat, že Země je placka. Nemůžou ale sehnat kapitána...[/caption] „K navigaci používáme GPS,” říká námořní kapitán Hank Keyer, který se po mořích plaví 23 let. „Tento satelitní polohovací systém je sám o sobě důkazem, že Země má tvar koule, nikoli disku. K určení přesné polohy je nutné, aby signál z objektu zaznamenávaly alespoň tři satelity. Kdyby byla Země plochá, k pokrytí celého jejího území by stačily jen tři satelity. Ale toto schéma nefunguje kvůli zakřivení zemského povrchu - koneckonců i lidé na druhé straně zeměkoule chtějí znát svou přesnou polohu, takže na oběžné dráze je třeba mít větší počet navigačních zařízení. Pro upřesnění: GPS disponuje celkem 24 družicemi. Na moři jsem procestoval přes 2 miliony mil a nesetkal jsem se s kapitánem, který by věřil, že Země je plochá.”  Nicméně zastánci ploché Země se své myšlenky nevzdávají. Podívejte se, jaké argumenty používají, aby přesvědčili své odpůrce:
  • Země je plochý disk o průměru 40 000 km. V jeho středu je severní pól.
  • Jižní pól ve skutečnosti neexistuje. To, čemu se říká Antarktida, je vlastně obří ledová stěna, která obklopuje okraje zemského disku.
  • Slunce, Měsíc a planety se otáčejí nad zemským povrchem okolo severního pólu.
  • Fotografie Země z vesmíru jsou podvrh. Jsme oběťmi spiknutí vesmírných velmocí. SSSR a USA během studené války v touze po vítězství záměrně falšovaly své vlastní výsledky, aby udržely krok s předpokládanými úspěchy protivníka. A když se ukázalo, že obě strany lžou, bylo už příliš pozdě - vesmírné „úspěchy” se staly předmětem národní hrdosti.
  • Přistání Američanů na Měsíci je podvod, natočený v Hollywoodu.
FOTO: kp.ru

Publikováno: 22. 01. 2019

Kategorie: Kuriozity

Autor: josefina.hahnova

Tagy: antarktida | disk | featured | GPS | plochá Země