Divní lidé mezi námi…

Někdy si třeba říkáte, že váš soused musí být nejspíš pěkný pošuk, protože rád poslouchá dechovku a nosí klobouk s kohoutím pérem. Nebo že mezi normální lidi nepatří ani vaše mladá kolegyně, která nosí indické hábity, a tříleté dítě kojí kdekoli na veřejnosti. Anebo že „ten vrchní je zkrátka divnej…“ Co teprve řeknete, až si přečtete o mnohem divnějších lidech, kteří mezi námi žijí? [line]

Nespí, přesto funguje

Pomyslnou první příčku by nejspíš zasloužil 64letý Thajec Hai Ngoc, který tvrdí, že nezamhouřil oka plných 11 700 po sobě jdoucích nocí! Neuvěřitelnou nespavost u něj údajně vyprovokovala horečka, kterou prodělal v roce 1973. „Nevím, zda nespavost měla na mé zdraví nějaký vliv,“ řekl Hai Ngoc novinářům. „Ale stále se cítím fit a farmařím stejně jako mí sousedé.“ Tvrdí o sobě, že každý den bez problémů odnese 50kilový pytel s hnojivem po čtyřkilometrové cestě, která vede na jeho pole. Jeho žena potvrzuje, že usnout mu nepomůže ani „šláftruňk“ a že lékaři mu zjistili pouze drobnou jaterní dysfunkci.

Bratr „čekal“ bratra

Druhé místo patří zřejmě Sandžú Bhagatovi z indického Nagpuru, který dlouho vypadal, jako by byl v devátém měsíci těhotenství. O život se začal obávat až v červnu 1999 – a rozhodně ne z estetických důvodů. Jednou v noci se mu udělalo tak zle, že nemohl dýchat. Lékaři si nejdřív mysleli, že jde o nějaký nádor, a okamžitě ho vzali na operační sál. Doktor Mehta, který vedl operaci, nechtěl věřit vlastním očím. „Když jsme panu Bhagatovi rozřízli žaludek, vyteklo obrovské množství tekutiny,“ řekl lékař. „Jenže najednou se stalo něco neuvěřitelného. Zničehonic na nás vykouklo jedno dětské ramínko. Pak druhé. Potom genitálie, část vlasů, čelisti…“ Vypadalo to, jako by pacient porodil. Ve skutečnosti mu doktoři ze žaludku vyjmuli druhé dvojče, které se v děloze matky nestačilo vyvinout, a parazitovalo v břiše svého bratra.

Cože? Válka skončila?

Třetí pozici věnujme Šoičimu Jokoi. Byl to voják, který sloužil u japonské armády, a v roce 1941 se dostal na ostrov Guam. Ten v roce 1944 dobyli Američané a Jokoi se pro jistotu ukryl. Byl objeven dvěma místními obyvateli až 24. ledna 1972 v zapadlé části ostrova. Plných 28 let se ukrýval v džungli i přesto, že se k němu dostaly letáky, shazované z letadel, které informovaly, že 2. světová válka skončila. Jokoi jim ale nevěřil.

Tom Hanks v reálu

A jdeme dál. Íránský uprchlík Mehran Karimi Nasseri žil v terminálu 1 pařížského letiště Charles de Gaulle od 8. 8. 1988. Poté, co byl v rodné zemi vězněn, mučen a nakonec i vyhoštěn, požádal o azyl v několika evropských zemích, ale bez úspěchu.  Nakonec se rozhodl odletět z Francie do Velké Británie. Na letišti Heathrow celníkům tvrdil, že mu někdo ukradl zavazadlo. Protože neměl doklady, poslali ho z Londýna zpátky do Paříže. Ani tam ale nemohl doložit totožnost nebo status uprchlíka. Byl proto odveden do „zone d´attente“ pro cestující bez dokladů. Čekání se ale protahuje: Nasseri se v roce 1994 pouze „přestěhoval“ z tranzitní do odletové haly. Tu může sice teoreticky opustit, ale nesnaží se o to. S nikým se taky nebaví. S vozíkem a zavazadly navíc vypadá jako běžný cestující, takže si ho nikdo ani nevšimne. Právě Nasseri  byl předlohou k filmu Terminál s Tomem Hanksem.

Ježíš žije v Japonsku!

Matajoši Micuo je výstřední Japonec, který podlehl představě, že je moderním Bohem i Ježíšem Kristem v jedné osobě. Domnívá se také, že smrtelníky čeká Poslední soud, ovšem v jeho režii. Prvním jeho krokem bude, že se sám stane japonským premiérem. Potom udělá v Japonsku potřebné reformy a nakonec se stane čestným předsedou OSN. A nakonec bude vládnout celému světu… Tento „Ježíš“ sice kandidoval v mnoha volbách, ale zatím ho nikdo nevolil. Proslavily ho hlavně jeho excentrické kampaně, v nichž nabádal protivníky, aby spáchali harakiri.

„Živý – mrtvý“

Lal Bihari (50) je obyčejný farmář z indického Utarpradéše. Život ale moc obyčejný neměl. Pro místní úřady byl mrtev od roku 1976 do roku 1994. Celých 18 let se snažil indickou vládu přesvědčit, že je naživu. Jak se to o sobě dozvěděl? Když si v roce 1976 potřeboval vzít půjčku v bance, zjistil, že je oficiálně uznán za mrtvého. Jeho strýc totiž zfalšoval doklady, aby mu úřady vypsaly úmrtní list. Důvodem byly samozřejmě majetkové spory. Nešťastný Bihari během obíhání po úřadech zjistil, že v podobné situaci jako on je jen v jeho rodném státě zhruba stovka dalších lidí!

Nový „papež“

Myslíte si, že hlavou katolické církve je papež Benedikt XVI.? Z omylu by se vás nejspíš pokoušel vyvést 52letý Američan David Allen Bawden, který si nechává říkat „papež Michael I.“ Do funkce ho zvolilo konkláve složené z šesti „kněží“, kteří jsou přesvědčeni, že současná římskokatolická církev je až příliš moderní. Neuznávají ani volbu šesti předchozích papežů.

Pan Všežravec

Michel Lotito (60) je francouzský komik, kterého proslavila konzumace naprosto všeho, na co se podívá. V jeho rodné zemi se mu přezdívá „Monsieur Mangetout“ (Pan Všežravec) a jeho „jídelníček“ je pro běžného smrtelníka nepředstavitelný – Lotito spořádá cokoli, od kovu, přes sklo až třeba po jízdní kola či televize. Samozřejmě „náročnější“ kousky si nechává rozebrat a „konzumuje“ je na etapy, takže letadlo Cessna 150 jedl dva roky (1978 až 1980). Neobvyklé „pokrmy“ začal jíst už jako dítě. Zdroj: oddee.com

Publikováno: 31. 03. 2011

Kategorie: Zajímavosti | Kuriozity

Autor: josefina.hahnova

Tagy: blázni | kuriozity | podivíni | Tom Hanks | zvláštní lidé