Fenka trpěla depresí. Dostala se z ní díky neobvyklému příteli

Přátelství může vzniknout mezi nejrůznějšími živočišnými druhy. Citům se totiž nedá poroučet ani ve zvířecí říši. Tříletá fenka Osiris byla vycvičena jako terapeutický pes, ale nikdy neměla kamarády a bylo jí smutno. Až do chvíle, než se v jejím životě objevilo krysí mládě Riff.

Za vše mohli pochopitelně její páníčci. Riff se u nich doma objevil náhodou, byl ještě slepý a musel se krmit pomocí pipety. Osiris si při pohledu na bezbranného tvorečka vzpomněla na své vlastní dětství. Předchozí majitelé ji totiž ponechali jako štěně na opuštěném vymrzlém parkovišti a tam ji našli její současní vlastníci, kteří jí tak zachránili život. Fenka si ale v tu chvíli uvědomila, co celou dobu postrádá - skutečného přítele, který prožil podobnou zkušenost, a bude schopen ji sdílet. Protože sám bude potřebovat pomocnou ruku, resp. tlapku.

Osiris se v rámci canisterapie pravidelně podílela na léčbě lidí i jiných zvířat. Ale šlo o pacienty, se kterými se stýkala na doporučení lékaře, nikoli podle vlastního přání. Fenka potřebovala opravdovou spřízněnou duši, a ačkoli tomu zpočátku nikdo nevěřil, mezi ní a malou krysou se zrodilo přátelství s velkým P.

Riff je malinké zvířátko a víc už nevyroste. Osiris by ho mohla slupnout na posezení, ale to se nestane. Naopak ho všude chrání a Riff jí to oplácí nezměrnou láskou. Tohle zvířecí přátelství vydrží navěky.

FOTO: Lemurov

Publikováno: 05. 02. 2019

Kategorie: Zajímavosti

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: ena | krysa | přátelství