Investujte v Kensingtonu! Budete supertřída

Přebývá vám na kontě nějaký ten milionek? A nevíte, co s ním? A všechny nabízené investice se vám zdají nudné? Pak pro vás máme řešení. Kupte si nemovitost v londýnském Kensingtonu. Získáte tím jistotu, že se octnete v opravdu luxusní společnosti. A v jednom z nejdražších míst na světě. Aspoň to tvrdí studie, kterou si nechala udělat realitní společnost Zoopla. Když se budete procházet Kensingtonem, octnete se v úplně jiném světě. Zřejmě z každé rezidence na vás bude dohlížet mistrně skrytá ochranka a za zdmi, které budete míjet, se bude rozhodovat o politice a ekonomice celého světa. Svoje rezidence si tu pořizují nejbohatší lidé naší planety, mnozí z nich s velmi rozporuplnou pověstí.

Miliardy létají jak facky na sále

Průměrná cena za sídlo v Kensigtonu se pohybuje kolem 550 milionů korun, což je 93krát více, než je průměrná cena nemovitostí ve Velké Británii. Ale najdou se tu ještě „vymazlenější“ kousky. Tak třeba nejbohatší Brit současnosti, ocelářský magnát Lakshmi Mittal, si tu v roce 2004 pořídil sídlo za víc než 1,5 miliardy korun. Koupil ho od ředitele Formule 1 Bernieho Ecclestona a hned ho překřtil na „Taj Mittal“. A nebyla to jeho poslední „výhodná investice“. Záhy „obětoval“ další 3,3 miliardy a od finančního žraloka Noama Gottesmana koupil ještě luxusnější palác. Není divu, že v Kensigtonu se nikdo nedívá na ceny. Mezi „místňáky“ je například Joe Hunt, muž který založil veleúspěšnou realitku Foxton, kterou v roce 2007 prodal za 11 miliard korun, čímž si zajistil poklidný zbytek života.

Na dobré pověsti tu nezáleží

Žít v Kensigtonu neznamená mít jen dobrou adresu. Každá nemovitost disponuje neuvěřitelně luxusním vybavením. Například ta Huntova má vedle tenisového kurtu, podzemní hřiště, wellness centrum a soukromé mini automobilové muzeum pro jeho milované historické vozy Ferrari. Nelze se tedy divit, že tohle nadpozemsky bohaté království uprostřed sedm a půl milionového Londýna není pro každého. Ani největší hvězdy showbusinessu na to nemají. Tedy až na Madonnu nebo Nigell Lawson, v Británii velmi oblíbenou autorku kuchařských knih. Obě dámy jsou proto na důkaz svého nesporného úspěchu velmi pyšné. A vůbec jim nevadí, že se v jejich sousedství pohybují lidé jako Len Blavatnik, finanční oligarcha původem z Ukrajiny, který jenom na obchodech s ropou vydělal 113 miliard korun a o jehož poctivost lze přinejmenším pochybovat.