Kam se vypravit, když chcete vidět UFO

Turistické lety do vesmíru jsou čím dál populárnější, a tak je možné, že jednou budeme moci cestovat i do vzdálenějších koutů Sluneční soustavy, kde by mohl být inteligentní život. Do té doby se ale budeme muset spokojit s návštěvami mimozemšťanů na naší planetě. Jejich plavidla bývají údajně často k vidění v několika částech světa. Kde tedy můžete na UFO natrefit?

El Yunque, Portoriko

Do Karibiku se jezdí za sluncem, plážemi, mořem (a rumem), ale ufologové sem jezdí z jiného důvodu. V Portoriku jsou prý pozorování „mimozemských lodí“ velmi častá, a to zejména v oblasti El Yunque. Obvykle jde o sérii světel, která nejdříve plují poklidně po obloze, pak ale vystřelí velkou rychlostí vzhůru, a zmizí z dohledu. Naposledy se zde UFO objevilo 23. 1. 2010.

Soči, Rusko

V budoucím středisku konání ZOH se před časem objevil nový druh sportu – hon na UFO. Byly zaznamenány stovky případů, kdy lidé hlásili pozorování neobvyklých létajících objektů na obloze. Nejvíc záhadných světel pohromadě tady bylo naposledy pozorováno v prosinci 2009.

Wiltshire, Velká Británie

Těžko říct, zda je dotyčný policejní důstojník ještě ve službě nebo zda nešlo o novinářskou kachnu… Každopádně v květnu 2009 měl policista v Silbury Hill vidět na vlastní oči dokonce tři mimozemšťany, jak si prohlížejí čerstvý kruh v obilí. Původně myslel, že jde o úředníky, když se k nim ale vypravil, slyšel praskat statickou elektřinu a muži údajně utekli tak rychle, že by toho normální pozemšťan nebyl nikdy schopen. Klasické UFO zde bylo naposledy spatřeno 20. 2. 2010. Šlo o velmi tichý, nízko letící objekt, ze kterého vycházely dva bílé paprsky.

Mexico City, Mexiko

Jestli jste se v mexickém hlavním městě ocitli 11. 4. 2005, pak jste nejspíš na vlastní oči zahlédli na obloze celou letku neznámých světel. Úkaz pozorovaly tisíce lidí – na nebi se nejdříve objevilo sedm svítících koulí, postupně se ale jejich počet zvýšil na několik stovek. Světla postupně prováděla nezvyklé manévry. Naposledy tady bylo UFO pozorováno 13. 12. 2009. Vypadalo prý jako „nebeský červ“.

San Clemente, Chile

Jak přilákat turisty do malého městečka ležícího 240 km jižně od hlavního města Santiaga? Přece na pravidelná pozorování UFO, což potvrzuje i místní úřad pro turistiku. Zářivé kovové koule se nad městem objevují vcelku pravidelně už od roku 1990! Naposledy byly k vidění 27. 2. 2010.

Erath County, Texas, USA

Na území USA je pro ufology „zemí zaslíbenou“ tato část státu Texas. Desítky lidí včetně šerifa potvrdily, že 8. 1. 2009 viděly na obloze velké, tiše letící těleso. Bylo k vidění mj. nad městy Dublin či Kilburn. Velký počet hlášení se objevil už v říjnu 2008. Od těch dob místní lidé pravidelně sledují noční oblohu. Naposledy byla pozorování UFO oznámena 3. 3. 2010. Svědkové popisovali čtyři oranžová světla nad Cottonwoodem, která se formovala do různých tvarů.