Kolský vrt – dotklo se lidstvo pekla?

Na konci minulého století se vrtné soupravy ruských a norských geologů pokusily o nejhlubší vrt na světě. V roce 1989 se jim to podařilo - dostaly se do neuvěřitelné hloubky téměř 13 km pod povrch. S velkým očekáváním pak vědci do vrtu spustili speciální mikrofon pro nahrávání zvuku litosférických desek, aby odhalili jedno z posledních tajemství zemské planety. Z toho, co mikrofony zachytily, leckomu běhal mráz po zádech. Někteří z geologů dokonce tvrdili, že se snad dotkli samotného pekla.

Kolský vrt na severozápadě Ruska měl být chloubou tehdejšího Sovětského svazu. Dokonce se dostal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejhlubší vrt světa.Jeho ambice však nebyly nikdy naplněny. Původně chtěl tým expertů prohloubit vrt až na 15 km pod zemský povrch, pak ale náhle práce na mimořádně přínosném projektu ustaly. Tehdejší vládní režim to odůvodnil tím, že na další práce nebyl dostatek financí. To ale vyvracejí informace zpravodajského serveru BBC, který tvrdí, že se několik mezinárodních fondů intenzivně snažilo, aby tento unikátní projekt pokračoval dál. Tak proč z ničeho nic byly práce na kolském vrtu zastaveny?

Samotné peklo a lidský pláč

Začátkem 90. let minulého století se do médií dostaly šokující výpovědi expertů, kteří na vrtu pracovali. ,,Jako komunista nevěřím v ráj a Bibli, jako vědec však nyní věřím v peklo. Bez okolků můžu uvést, že jsme byli opravdu šokováni tímto objevem. Spustili jsme do vrtu speciální mikrofon pro nahrávání zvuku pohybu litosférických desek. To, co jsme pak slyšeli, nás všechny k smrti vyděsilo. Místo pohybu desek jsme slyšeli bolestný lidský křik a pláč. Zpočátku jsme si mysleli, že zvuk vyvolalo naše vlastní vrtné zařízení. Následně, když jsme znovu vše seřídili, se ale naše nejhorší podezření potvrdilo. Křik a řev nebyl křikem a řevem jednoho člověka, byl to křik, řev a sténání milionů lidí," prohlásil o kolském vrtu vedoucí projektu, doktor Dimitrij Azzacov.

Co je pravdy na tomto tvrzení, asi hned tak neodhalíme. V roce 1995 byl vrt zakonzervován a s ním byla prozatím utopená i naděje, že se někdy dozvíme víc. Podle některých zastánců konspiračních teorií a dalších expertů, kteří pracovali na dosud nejhlubším vrtu světa, bylo objeveno samotné peklo a něco tak děsivého, o čem nemáme chtít ani nic víc vědět.

Publikováno: 30. 07. 2020

Kategorie: Záhady | Konspirace

Autor: josefina.hahnova

Tagy: Kola | kolský vrt | nejhlubší vrt | peklo | rekord | záhada