Proč nesmíme vidět některá místa na mapách Google Earth?

Na mapách Google Earth je všechno – od vrcholků Alp až po Velkou čínskou zeď. Některá místa jsou ale rozpixelovaná nebo překrytá a v případech, jako je například část města Valencie na Filipínách nebo ropná rafinérie Százhalombatta v Maďarsku, není jasné proč.  Namístě jsou proto nejrůznější spekulace: jde o nějaké tajné základny? Nebo o testovací místa UFO?

Kontroverzní systém HAARP

proc-nesmime-videt-nektera-mista-na-mapach-google-earth4 Měl sloužit k výzkumu ionosféry. Zařízení je od roku 2014 zavřené. Konspirační teoretikové se ale domnívají, že ve skutečnosti šlo o geofyzikální zbraň.

Sibiřské osady Egvekinot

proc-nesmime-videt-nektera-mista-na-mapach-google-earth5 Část tundry poblíž sibiřské osady Egvekinot je zakrytá a nikdo neví proč. Obec leží v Čukotském autonomním okruhu ve vzdálenosti 437 km od letiště Gambell na Aljašce.

Faerské ostrovy

proc-nesmime-videt-nektera-mista-na-mapach-google-earth1 Na mapách jsou také vymazány některé oblasti na Faerských ostrovech. Na jednom ze zakrytých míst na ostrově Vágar byla za druhé světové války vojenská základna.

Ropná rafinérie Százhalombatta

proc-nesmime-videt-nektera-mista-na-mapach-google-earth2 Vedení maďarské ropné rafinérie Százhalombatta požádalo Google, aby její areál na mapách překryl zelenou barvou a všechny její budovy odstranil z družicových snímků. Nikdo neví, proč právě tato rafinérie potřebuje být neviditelná.

Filipínské město Valencia

proc-nesmime-videt-nektera-mista-na-mapach-google-earth3 Rozpixelována je také část filipínského města Valencia, které má 180 tisíc obyvatel. Ani místní netuší, co je důvodem. Předpokládá se, že je to z důvodů národní bezpečnosti země. Těžko ale říct, co v daných místech vlastně je.

Publikováno: 26. 01. 2016

Kategorie: Konspirace

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: Google Earth | mapy | tajné základny | testovací místa UFO