Přísně střežená Oblast 51 a její tajemství

Snad žádná vojenská základna není tak slavná jako Area 51 (Oblast 51) v americké Nevadě. Kvůli své nepochybné spojitosti s tajným leteckým výzkumem je už řadu let předmětem mnoha konspiračních teorií. Těm ovšem nahrává i samotný přístup americké vlády, která její existenci až do roku 1994 vehementně popírala. Základna byla přitom založena už v roce 1957. Podle konspiračních teorií tady armáda v podzemních laboratořích zkoumá mimozemskou techniku i těla mrtvých návštěvníků z vesmíru. Podle jiných hypotéz jde o místo, kde Američané v roce 1969 nafilmovali přistání Apolla 11 na Měsíci. Každopádně silnice, které sem vedou, jsou pusté a prázdné. Lemují je kontrolní stanice a cedule, které zakazují fotografování, a upozorňující na vstup do zakázané oblasti. Okolní hory znemožňují radarové sledování areálu.

Vyslýchali zde skutečného mimozemšťana?

Víc informací média získala až v roce 1989 od bývalého zaměstnance Roberta (Boba) Lazara, který na základně v roce 1988 pracoval. Ten uvedl, že v podzemí je tajná laboratoř S4, která se zabývá výzkumem mimozemské techniky. Lazar podle svého vyjádření pracoval spolu s dalšími inženýry na pohonu kosmických lodí. Americká vláda všechny informace popřela, ale později se ukázalo, že dotyčný muž na základně skutečně pracoval. S podobnou informací přišel v roce 1996 i muž, který v americké televizi vystoupil pod jménem Victor a uvedl, že v jednom z podzemních hangárů se zkoumají mimozemské bytosti. Doložil to videonahrávkou výslechu mimozemšťana (Area 51: The Alien Interview), kterou z Oblasti 51 propašoval. Tvor se s důstojníky domlouval telepaticky. O věrohodnosti videa se ale vedou spory. Podle ufologů je pravé, podle filmařů je na záznamu ve skutečnosti loutka. Podle některých zdrojů se v Oblasti 51 tajně vyvíjejí chemické zbraně. Mělo by to být v oblasti Groom Lake. Na snímcích, které během studené války pořídily sovětské špionážní satelity, toho v Groom Lake moc vidět není a hlavně, nic nepotvrzuje dohady o podzemních prostorách, kde by se zbraně měly testovat. Jiné spekulace zmiňují polygon, kde se zkoušejí jaderné zbraně. [box_tip]

Čtěte dále na ProcProto.cz:

[/box_tip] Každopádně místní obyvatelé na obloze skutečně často pozorují neidentifikovatelné létající objekty. Ty ovšem s mimozemskými loděmi nemusí mít nic společného. Na základně je několik hangárů, jejichž účel je více čí méně známý - například do toho největšího se vejde Boeing 747 s raketovým nosičem. V současnosti tu má probíhat výzkum nového nadzvukového letadla v rámci projektu Aurora a testování neviditelných letounů určených pro taktický a strategický průzkum. Testované stroje využívají 9,5 km dlouhou ranvej, která je nejdelší na světě. Z nově dostupných dokumentů se dnes také ví, že v roce 1963 se tady testovalo titanové špionážní letadlo A-12 zaměřené proti Sovětům, které maskovaly makety neexistujících letounů roztodivných tvarů.