Nejznámější konspirační teorie, které hýbou světem

52
10441

Jedna realita a dva protichůdné názory. Opravdu za některými událostmi stojí mocní, kteří tahají za nitky, a my o tom nemáme nic vědět?

Z řady konspiračních teorií běhá mráz po zádech, jiné vzbuzují spíš úsměv. Pojďme si představit ty nejznámější.

Big Pharma – spiknutí farmaceutických korporací

Velký objem financí ve farmaceutickém průmyslu a kontroverze kolem některých léků vedly ke vzniku řady konspiračních teorií, ve kterých hraje hlavní roli farmaceutická lobby. Obecně se má za to, že farmaceutické firmy ovlivňují legislativu ve svůj prospěch, samozřejmě na účet pacientů. Také dotace vědcům, kteří spolupracující s farmaceutickým průmyslem, vyvolávají pochybnosti o objektivitě jejich výzkumu. Herečka Jenny McCarthy nedávno veřejně obvinila lékaře, že zatajují důkazy o tom, že lék určený pro děti, u nich ve skutečnosti podporuje rozvoj autismu.

[box_light]

Přečtěte si další konspirační teorie na ProcProto.cz

[/box_light]

Protokoly sionských mudrců 

Protokoly sionských mudrců či Sionské protokoly popisují údajné plány Židů na ovládnutí světa. Podle názoru většiny nezávislých odborníků jde o podvrh, který byl vytvořen v Paříži agenty tajné carské policie na konci 19. století. Protokoly byly poprvé zveřejněny v petrohradských novinách Znamja v roce 1903. Jejich text využívala carská vláda proti revolučnímu hnutí (mnozí bolševici byli etničtí Židé) a k rozdmýchávání protižidovských nálad je používal i nacistický režim v Německu. Je nepochybné, že šlo o jeden z nejúčinnějších nástrojů antisemitské propagandy. I nyní jsou Protokoly v řadě zemí považovány za autentické. Jde hlavně o státy, které jsou kriticky vyhraněné vůči Izraeli a Židům.

Utajování Roswellského incidentu

O tom, že u Roswellu v Novém Mexiku havaroval v roce 1947 nějaký přístroj, nepochybují ani ufologové, ani skeptikové. Jádrem sporu je, co tu vlastně spadlo: zda skutečný létající talíř, nebo meteorologický balón. Oficiální zdroje totiž uvedly postupně obě tyto verze. Až v pozdější době se objevila nová verze, že šlo o vojenskou sondu vypuštěnou v rámci špionážního projektu Mogul vedeného proti SSSR. A ještě později se objevily zprávy o nálezu těl mimozemšťanů. V tomto případě je zjevné, že snahy utajit podrobnosti incidentu existují, otázkou je, co se nemá veřejnost dozvědět.

Vražda prezidenta Kennedyho

John F. Kennedy byl zastřelen v pátek 22. listopadu 1963 v texaském Dallasu. Podle oficiální verze byl vrahem Lee Harvey Osvald, jenže dodnes přetrvala řada nezodpovězených otázek, mj., zda měl Osvald komplice a zda za akcí stála organizovaná skupina. Šlo o politicky motivovaný čin, nebo o pomstu žárlivého manžela? Warrenova komise případ uzavřela s tím, že Osvald jednal sám, Senátní výbor House Select Committee on Assassinations naopak přišel se závěrem, že Osvald střílel na rozkaz neznámé skupiny nebo organizace. A teorie spiknutí byla na světě.

Smrt Paula McCartneyho

Podle této konspirační teorie zemřel Paul McCartney na konci 60. let. Manažer Beatles se obával, že kapela tak skončí, a rozhodl se událost utajit. Najal proto Paulova dvojníka s podobným hlasem, aby zesnulého nahradil. Nicméně z nepochopitelného důvodu se rozhodl zanechávat nápovědy, které měly ty chytřejší trknout, že McCartney je ve skutečnosti mrtev. Například na albu Abbey Road, kde čtveřice přechází po přechodu, jde Paul jako jediný bos a nedrží krok s ostatními. Podle zastánců konspirační teorie jde o jednoznačný důkaz toho, že slavný hudebník ve skutečnosti zemřel.

Přistání na Měsíci

Podle této velmi populární teorie bylo přistání Apolla 11 na Měsíci jednou velkou mystifikací v režii vlády USA. Veškeré obrazové materiály měly být zfalšované. Na toto téma vysílala TV stanice Fox v roce 2001 pořad nazvaný „Konspirační teorie: Opravdu jsme přistáli na Měsíci?“, který se zaměřil na některé skutečnosti zpochybňující oficiální verzi. Jeden ze zastánců teorie „lunárního spiknutí“ Bart Sibrel nazval v roce 2002 druhého muže na Měsíci Buzze Aldrina „zbabělcem a lhářem“, za což si od astronauta vysloužil jednu do zubů.

Podle této velmi populární teorie bylo přistání Apolla 11 na Měsíci jednou velkou mystifikací v režii vlády USA.

Podprahový signál, který využívá reklama

Další velmi oblíbená konspirační teorie: jestliže vás zničehonic přepadla touha koupit si určitý výrobek poté, co jste zhlédli nějaký film, zřejmě jste byli vystaveni skryté reklamě, která se prostřednictvím filmu dostala do vašeho podvědomí. Jednu sekundu filmu tvoří 24 políček, které lidský mozek nevnímá jako 24 následujících obrazů, ale jako jeden celek. Pokud se místo jednoho obrázku do políčka vloží nějaký text, nejenže nemáte šanci jej přečíst, ale ani nezaznamenáte jeho přítomnost. Nicméně vaše podvědomí ho přečíst dokáže  a navíc pochopí i jeho význam. Ve chvíli, kdy vám políčko něco připomene, vyšle podvědomí signál vašemu vědomí a vy se, aniž byste tušili proč, chováte podle informace, kterou postřehlo a uložilo vaše podvědomí.

Vražda princezny Diany

Stejně jako v případě prezidenta Kennedyho i náhlá smrt oblíbené britské princezny vyvolala velké množství dohadů.  Na rozdíl od Kennedyho je ale autor spiklenecké teorie známý – přišel s ní miliardář Mohamed al-Fajed (otec Dianina milence Dodiho, který během nehody také zemřel). Podle al-Fajeda nešlo o nešťastnou událost, ale o politickou vraždu, kterou zosnovala britská rozvědka. Al-Fajed trval na novém vyšetřování celého incidentu, které bylo v roce 2006 uzavřeno s tím, že šlo o nehodu. Velká rychlost vozu, alkohol v krvi řidiče a fakt, že ani Diana ani Dodi nebyli připoutáni, byly podle vyšetřovatelů dost pádnými důkazy.

Konspirační teorie o útocích z 11. září

Zastánci vládního spiknutí proti svým vlastním občanům poukazují na údajné nejasnosti, nelogičnosti, nesmyslnosti a lži ve vysvětlení události z 11. září 2001 a přicházejí s vlastními verzemi událostí. Nejčastějším společným prvkem konspiračních teorií je podezírání tehdejší Bushovy administrativy a představitelů vojensko-průmyslového komplexu z předem plánované akce, vedené proti vlastnímu národu s cílem získat nového nepřítele, proti kterému by mohli vést válku s cílem oživení ekonomiky i zbrojařského průmyslu a dále pak naklonit veřejné mínění pro následné válečné tažení do strategicky významných regionů bohatých na zásoby ropy a zemního plynu.

Zdroje: planeta.moy.su, Wikipedie

 • Tera

  Trochu opožděně se chci zapojit do diskuze níže o 11.září. Bohužel jsem si neuložila stránku, která je plná důkazů o tom, že to zpunktovali američani, důkazy, o některých jsem předtím ani neslyšela. Výbuch byl stoprocentne z náloží, které byly nakladeny do budov pár dní před „útokem“, je důkaz o tom, že den či dva předtím, probíhala v budovách nějaka kontrola, kdy byly vypojeny kamery a z budovy byly vyvedeni hlídací psy, atd.. Aa třeba v jednom zpravodajství byl záběr na reportérku stojící před dvojčaty a WTC 7 a mluvila, že už jsou všechny tři dole, přitom WTC 7 v tu chvíli ještě stála a když jsi to uvědomili, najednou „ztratili“ signál.

  A jinak nevěřit tomu, protože „američani by to přece svým lidem neudělali“ je totální blbost s prominutím, protože americká vláda takhle „obětuje“ lidi už dávno, například tuhle vyšel článek o nejhorších amerických pokusech na lidech.. A dalo by se pokračovat.

 • FFS

  Konspirační teorie. To je takové zábavné čtení na volné chvíle. Nevěřím jim, ale zároveň nevyvracím, že je vše v pořádku a mysl si nechávám otevřenou. Důvod je jednoduchý. Mnoho z těchto teorií totiž mnohdy popírá samo sebe, je kontraproduktivních a jejich zastánci nepředloží relevantní podklady a důkazy. Některé jsou i vyvrácené a stejně se najdou tací, jež je budou bránit do krve – např. 9/11, nebo let na Měsíc.

 • Karlix

  naivni myslet si.,ze to s lidma system mysli dobre a rika jim pravdu ;]

 • Toman

  S tím podprahových signálem to je hoax, mám knihu 50 největších záhad populární psychologie a tahle otázka tam je krásně rozebraná.. není to pravda

  • bambus

   To jsi plácnul pěknou kravinu. Podprahové sdělení je úplně normální věc, kterou jsi nejspíš zažil i ty sám

 • Poklop

  Nechápu proč 11. září ještě řadíte mezi konspirační teorie. On ještě někdo věří „oficiální“ verzi? A naopak by nebylo špatné dodat některé zajímavější, které opravdu světem hýbou.

  • kazan

   Neni jediny dukaz že by to usa zinscenovaly.Jde videt jak jsou lidi strasne olivnitelny.Konspiracni teorie o 11.záží akorat nahravají do karet demenením islamskym turbanům a oslomrdům z vychodu.Proc by amící zabijely tisice vlastnich lidí??Jako pro vpad do afganu?Na to by stacila daleko menší zaminka..A proc by si nicily vlastni velitelsvi pentagon?Omg.premyšlej trochu…Never takovym sračkam.

   • Zdravím kazane, obávám se že nemáš pravdu těch důkazů je hafo ,sice netvrdím že tomu tak skutečně bylo nicméně spousty věcí tomu nasvědčuje…Zkus si pustit tento dokument a doporučuji všechny party.Třebas ti to taky nahodí nějaký spekulace …Je to velice zajímavý a hodně důvěryhodný dokument. http://youtu.be/UEBt2LtixME

   • ski

    tak ty víš hovno :DDDD těch nelogičností a kravin je fakt dost..jen nesmíř uvěřit když ti na NOVĚ řeknou že je to pravda.

    • kazan

     No videl sem o tom fakt dost dokumentu a neni nejmensi důkaz:))bohužel kluci..Nova je nejvetší sračka,to vim davno.Naopak,videl sem zabery z video kamer z letiste kde byly ti unosci a tak..Tak mi aspon napište jediny logicky duvod proc by to amíci udelaly??Do toho..

     • Tom

      peníze, moc, peníze a ještě větší moc. Polož si tu otázku jinak. Co tím amíci získali. Ovšem nebavme se o běžných lidech.
      – pro mě jedna z indicií, o tom, že se něco bude dít je změna akcií na burze před útokem. Prostě to věděli.
      – to že zaútočíš na své velitelství, hmmmm chytré, pokud potřebuješ získat víc stoupenců musí se někdy ze zálohy střílet do vlastních řad.
      může Ti toho být na blití, ale logiku to má. A to mocenskou logiku.
      – vlastně to samé se děje i na naší politický scéně. Politici střílí do vlastních řad, aby upevnili vlastní pozici bez ohledu na to jaký to bude mít konkrétní důsledky, dokud to neohrozí je samé.

      • kamaka

       Ale no tak Tome a co ten zmařený pokus to letadlo letu č. 93 (spadlo u Pittsburghu) nasměrovat přímo do Kapitolu případně Bílého domu? To je taky střílení ze zálohy do vlastních řad? Pro mě je to hodně ujeté. Proto tomu zkrátka nevěřím. Může se o tom spekulovat jak chce ale k těmto úvahám je nutné mít opravdu mimořádný důkaz a ten ještě žádný dokument nenabídl.

       • kazan

        Kamaka,presne tak..Tome,jde o to,že nektery mozky se odvolavaji na to že amici chtely ropu,nerostny bohadstvi popř rozpoutat valku s muslimi a podobny blaboly ale co se deje?Ropu tam amící netěží,ani nerostny bohtastvi,muslimove pomalu začínají utlacovat nás a amíci se tema valkama dosly max.tak do fin. problémů..Kdyby sme my,zapadni demokracie byly co k čemu,tak bysme mely s muslimama drtivě zatočit,než to udelají oni s nama…Jinak se ocitnem zase ve stredoveku a vsechen pokrok bude vniveč.

        • Tom

         Afgan má největší zdroje mědi a opia. jsou rozhodnuti jejichz vaha se neprojeví hned, ale za nějaký čas. To je třeba co v čechach chybí. tady planujem co budem delat ve ctvrtek aniz by jsme vedeli co bude v utery, a uz vubec nas nezajíma jaky to bude mit dusledek v nedeli.

       • Tom

        Amerika je ujetá, a tohle neplánovala vláda ani kongres. Jedno je divný když se dívám na demolice budov vždy je odstřel ve spodní části a horni čast jak padá se rozbíjí patro po patru o zem, když se to nepovede zlomí se a spadne mimo. tady evidetně kolabující horní patra tlačila na spodek

       • Ski

        Příjde ti divný „střílet do vlastních řad“ v případě Bílého domu a Kapitolu…… ale tam se přece vůbec „nestřílelo“ :))) jak píšeš LETADLO SPADLO a co když vždy spadnout mělo? neříkám že to tak je, ale byl by to velice chytrý tah.:) Proč? no protože 80% ameriky a světa si řekne stejně jak ty, tak takhle daleko by nikdy nezašli to je přehnaný…. hotovo :) ještě jednou..neříkám že to co píšu je pravda.

        • kamaka

         Tím „střílením do vlastních řad“ jsem jen reagoval na Tomovo přirovnání a vůbec jsem neměl v úmyslu tvrdit, že se tam „střílelo“. S tím pádem letadla, samozřejmě, že budu s těma 80% ameriky tvrdit, že by přece tak daleko nezašli. To už by si potom jakýkoliv pád letadla a kdekoliv na světě někdo, komu by se to zrovna hodilo mohl vyložit, že se tomu tak stát mělo. No nehorázná spekulace za hranicí zdravého rozumu. Takže ano příjde mi to moc divný dávat do jediné konspirace (spekulace) všechny události 11. září 2001.

         • Ski

          nepochopil jsi:-))

         • Ski

          jen mi prosím vysvětli proč spadl ten 3. mrakodrap budu rád děkuju nás ve škole učili, že domy jen tak samy od sebe nepadaj

          • kamaka

           Zřícení budovy č. 7 WTC je i pro mne záhadou. Ale to mě neopravňuje k tomu abych to automaticky spojoval s konspirací řízené demolice jak u této budovy tak i dvojčat. Je zpodivem, že se nikdo ze zde diskutujících ani slovem nezmínil o předchozích pokusech zaútočit na WTC. Přitom ten bombový útok z roku 1993 a zmařený pokus o tzv. „operaci Bojinka“ z roku 1995 má k 11. září 2001 daleko větší souvislost než nějaká konspirační teorie. Podle mého názoru se to nejspíš dá vyložit tak, že co se nepovedlo tehdy povedlo se díky fatálnímu selhání CIA, NSA a FBI za osm respektive šest let.

          • Ski

           tak já ti poradim, byly tam nálože. + svědci co byli v wtca přežili tvrdili ,že došlo k výbuchům v šachtách několik vteřin před velkym narazem letadla :) + fakt, že 1 ubohý letadlo na shození takovýho kolosu je fakt málo:) ocelov nosníky byly přesně nažíznuty do „V“ tvaru tak jak se to dělá u demolic atd atd…konec s tebou.

          • kamaka

           No tak to jsi mě ale vůbec nepřesvědčil. Nařezání těch nosníků by se přece neobešlo bez povšimnutí. a o hodnověrnosti svědků by se dalo s úspěchem pochybovat. Dále by mě zajímala reakce nejenom tvá ale i ostatních konspirátorů na ty předešlé útoky, o kterých jsem přesvědčen, že s 11/9 úzce souvisí. Zejména po prohlášení jednoho z odsouzených teroristů z roku 1993, že po dalším útoku ty budovy stejně spadnou.

      • Ski

       přesně tak, no konečně inteligentní koment

      • Michal H.

       Bože to je ale rádoby chytrák zase…Hodně keců o ničem…ufffff

       • Tom

        UUUUUFFFFFFFF jak jako rádoby? Hele tak pozor já chytrák jsem. A na kecy jsem expert tak si toho nech joooo. :-))))
        Jinak dost ubohý komentář :-((

      • Dave Horník

       Přesně..bohužel to tak je…

       • Tom

        Po našem supervolebním roku ten komentář má další rozměr, že ? :-/

     • kamaka

      Jasně kazane souhlasím s tebou, na takto mimořádnou a šokující konspiraci je zapotřebí opravdu mimořádný a šokující důkaz a ten zatím žádný dokument nenabídnul. Souhlas!

      • poklop

       Nevím o jakém důkazu to mluvíte. Já teda vidím řízenou demolici u všech třech budov. Pokud chcete něco k zamyšlení, tak prosím:
       https://failures.wikispaces.com/Empire+State+Building

       • Tom

        nejsem expert na demolice, ale co jsem měl možnost vidět vždy začínala od spodku, rozuměj, odstřelí se spodni patra jako třeba tady
        http://www.youtube.com/watch?v=cRaNwPGcQcM&feature=fvwrel nebo tady ukaž mi jedinou demolici která začíná horním patrem nebo horní částí
        http://www.youtube.com/watch?v=sK50So-yYRU

        • Tom

         někdy je demolice složitejsi tak se jí musi pomoci donucovacími prostředky :-)) pak to klapne na tuty
         http://www.youtube.com/watch?v=5zxnpqT69j0&feature=relmfu

        • Ski

         tak :DDDDDD snad je logický že pokud by chtěli aby to vypadalo jakože to shodili letadla tak nezačnou odpalovat od spodu :DDD noty vole :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

         • Tom

          tak hlavně že ses pobavil, je vidět že o demolicích to ho víš ještě méně než já. ONA to neni pldel shodit dva baraky narvaný funkčníma technologiema aby se zřítily do sebe, nezlomili se v půlce atd. Předtím ještě nikdy nikdo mrakodrapy takhle nedemoloval…..

     • Ski

      tak mi prosím tě řekni proč spadl i 3. mrakodrap stojící opodál o kterej se opřel maximálně tak vánek větru z těch nárázů do dvojčat.

     • Rorschah

      kazan: jediný logický důvod – vyvolání fenoménu „boje proti terorismu“ který s sebou nese veřejný strach. když se jednoduše někdo bojí, můžeš ho velice lehce „tvarovat“ a manipulovat s ním jak se ti zachce.

     • Mat

      Tak jo od konce druhé světové války nepřestali věst někde nějaký válečný konflikt. Drží jim to ekonomiku to je holej fakt! A upřímně napadni zemi kterou předtím léta vyzbrojuješ a cvičíš pouštní krysy jen tak. A to je taky fakt to ví všichni , jak by asi na americké vrtulníky létali americké střely Stinger že :D něco dál?

    • Mat

     můj první dojem když jsem tenkrat viděl ty záběry při příchodu do hospody …. co to davaj zase za americkej světospásnej film?

   • Guest

    No ty jsi hlupak Pane.

   • Nejstupidnejsi otazka : Proč by si to amici bourali. Slycham ji casto a je mi smutno z vaši hlouposti. Pochybuju ze jsi nekdy slysel o tom, ze si Silverstain par tydnu pred 11/9 ty veze pojistil na opravdu velky prachy proti teroristickymu utoku, coz v tej dobe nebylo zas tak bezny. To neni teorie ale FAKT. Pochybuju ze vis ze byly zastarale a plne azbestu a nevyhovovaly normam. O budove cislo 7 jsi nepochybne nikdy neslysel a proto te s ni ani nebudu zatezovat, i kdyz bys mel vedet kolik inkriminujiciho zniceneho materialu obsahovala budova nezasazena zadnym letadlem. FAKT. Nemusis verit konspiracnim teoriim, ale muzes si sam zjistit fakta. Nemam naladu ti tu vypisovat vsechno co bys mel vedet, kdyz uz hodlas komentovat tenhle clanek, ale udelal jsi ze sebe poradnyho hlupaka.

    • Ski

     NEASI!!

    • bompar

     a proč muslimove uctívali v ulicích ty, kteři tam umřeli na obrázkách? Proč by se přiznávali za něco, co neudělali? To víš, že to udělali muslimove akorát o tom sám Bush věděl.

     • Mat

      Teroristi se k tomu klidně přihlásí protože jim to nahraje do karet … podstata terorismu – šíření strachu ….. ;)

   • orundus

    ty jsi dobre naivni ….precti si o tom neco a pak mudruj …..amiku

   • Mat

    Tý teorii až tak moc nevěřím ,a le není vám divné že ti oslomrdi už nikde nic nepodnikají ? :D tím že by dostali Bin LAdina to fakt asi nebude muslimové mají rádi mučednictví! Takže věěcí podezřelích je více než dost. Ostatně Bez přihlédnutí k „oficiální konspiraci“ je v té „Oficiální oficiální verzi“ opravdu dost vecí který zavání přímo demenci nejen nelogičností

   • Milena Novanska

    Polož si otázku, „Proč si Nero zapálil Řím, ve kterém vládnul?“, Nebo proč Lubbe s vědomím Gestapa zapáli Reichstag?“

   • slyšel si někdy o ,collateral damage“? Co je tisícovka lidí proti ,,spáse“ celého amerického národa. Omg přemýšlej trochu …

 • kamaka

  Aldrin měl ještě tomu kreténovi tu jeho Bibli omlátit o hlavu, když mu ji strkal před nos, aby na ni přísahal, že kráčel po Měsíci. Jinak ty konspirační teorie mám celkem rád ale nevěřím jim. Beru to jako komediální nebo fantasy četbu.

  • Ski

   jj, dřív lidi brali jako komedianty někoho kdo tvrdil že země je kulatá a otáčí sekolem slunce :-)))) otázka je kdo je tu potom nakonec doopravdy k smíchu.

   • Tom

    tak to pozor to, že země je kulatá pramenilo z neznalosti. teď přístup k informacím je. A když se objeví nová smysluplná teorie nahrazuje starou.
    takže o tom kdo je nakonec k smíchu bych nechal otevřené…..:-)

   • kamaka

    No ano typický příklad toho, když se srovnává nesrovnatelný. Je velkej rozdíl mezi poznáváním přírodních zákonitostí a bohapustými spekulacemi a fantasmagoriemi týkajících se běžného dění lidí na této planetě. Jen tak mimochodem Mikuláš Koperník, Galileo Galilei nebo Jan Kepler nebyli pro nikoho žádní komedianti a jejich názorům se nikdo nesmál. Kdo je tady k smíchu, tak o tom mám už celkem jasno od té doby co jsem na tyto stránky zavítal :))

    • kola

     Ale dřív to byly taky pro zbytek světa spekulace a „fantasmagorie“ :D …

 • ingi

  jojo, dává to smysl