Projekt Philadelphia - Cestování časem?

Tajné vojenské pokusy s cílem získat nové zbraně se občas nevyvedou a dostanou se pak do médií. Protože armáda obvykle mlží, vzniká kolem spousta spekulací a polopravd. Příkladem mohou být některá "pravdivá" pozorování UFO -  v mnoha případech šlo o testy nových tajných zbraní americké i dalších armád. Stejné pozdvižení jako UFO vyvolal svého času i projekt Philadelphia.

V tomto případě šlo údajně o zamlčený pokus, na kterém se podíleli i světově proslulí vědci - v jeho čele měl stát například Nikola Tesla. Cílem projektu bylo zneviditelnění lodi v elektromagnetickém silovém poli. K prvním experimentům mělo dojít už v roce 1933, ke druhému došlo v r. 1940 v přístavu v Brooklynu.

Tesla byl z projektu odvolán

O dva roky později se však samotný projekt stal ryze a pouze vojenskou záležitostí. Vedoucím projektu se tehdy stal John von Neumann, protože Tesla neskrýval obavy, že pro posádku by mohl experiment znamenat přílišnou fyzickou zátěž, zatímco von Neumann byl naopak pro jeho urychlení. Na projektu pracoval i Albert Einstein a uplatnil v něm v praxi svou teorii o spojení gravitačního a magnetického pole. Podle záznamů byl Einstein u námořnictva zaměstnán jako poradce od května 1943 do června 1944.

Pokus trval od července do prosince roku 1943, ale událost z 22. července 1943 byla průlomová. Tehdy byl ve Philadelphii zneviditelněný torpédoborec USS Eldridge. Svědkové vypovídali, že kolem lodi se na otevřeném moři vytvořilo masivní elektromagnetické pole a plavidlo obklopila nazelenalá mlha. Po jejím rozplynutí loď i s posádkou zmizela - nebyla viditelná ani na radaru, ani očím pozorovatelů, Po několika minutách se mlha objevila znovu a vystoupila z ní i loď. Posádka byla dezorientovaná a námořníci si stěžovali na nevolnost.

Teleportace v přímém přenosu

Svědkové vypovídali, že kolem lodi se na otevřeném moři vytvořilo masivní elektromagnetické pole a plavidlo obklopila nazelenalá mlha. Projekt Philadelphia dnes většina odborníků považuje za mystifikaci. Americké námořnictvo důrazně popřelo jakékoli pokusy tohoto typu, zveřejněná fakta navíc podle odborníků odporují fyzikálním zákonům. Každopádně příběh je tady a stal se vděčným tématem mnoha konspiračních teorií typu "co by, kdyby".