Říšská marka se svastikou z roku 2039?
Je tato mince důkazem existence paralelních světů? Možná, že se k nám dostala z dimenze, kde Německo vyhrálo druhou světovou válku, a Třetí říše obsadila celou planetu. Nebo pochází z budoucnosti? Tyto otázky se objevily ve chvíli, kdy na jednom mexickém staveništi objevili krajně neobvyklou stříbrnou minci se svastikou. Jedná se o říšskou marku, která byla oficiálním platidlem Třetí říše - podivné ovšem je, že je na ní letopočet 2039. A co je ještě podivnější: říšské marky ražené ve 30. letech 20. století vypadaly jinak.
První informace o neobvyklém artefaktu se objevily už únoru letošního roku. Do širšího povědomí se dostal ale až v dubnu, kdy ho zveřejnil kanál The Hidden Underbelly 2.0, který zkoumá paranormální jevy. Mince je stříbrná a je značně opotřebovaná, ale samozřejmě je možné zhotovit padělek a dodat mu potřebnou patinu. Na straně se svastikou a orlicí je nápis Nueva Alemania (Nové Německo), což je skutečná obec v Mexiku – nicméně v roce 2010 v ní žilo pouhých pět lidí. Osadu založili němečtí emigranti ve 20. letech minulého století. V alternativním světě by muselo jít o velké sídlo, pokud by razilo vlastní mince.
Na rubové straně je nápis Alles in einer Nation (Všichni v jednom národě). Pokud jde o padělek, je stejně velmi zvláštní, protože se ani nesnaží podobat pravým říšským markám z dob druhé světové války.
[gallery columns="1" td_select_gallery_slide="slide" td_gallery_title_input="Říšská marka z roku 2039 jako důkaz existence paralelních světů?" ids="19232,19233"]
Je tu ještě jedna poměrně reálná verze, jak daná mince vznikla. Možná ji ve 30. letech nechali vyrazit němečtí diplomaté v Mexiku, kteří se snažili tamní vládu přimět k tomu, aby se přidala na Hitlerovu stranu. Mohlo jít o minci ze speciální edice pro sběratele, která měla oslavovat budoucí vítězství Třetí říše. Jenže pak přišla válka a Mexiko se v roce 1942 přidalo na stranu Spojenců, takže zvláštní říšská marka skončila nakonec v propadlišti dějin…
Publikováno: 22. 04. 2018
Kategorie: Konspirace