Sestoupilo lidstvo z hvězd?

Je lidstvo výsledkem evolučního vývoje? Nebo naši praprapraotcové přišli na matičku Zemi z vesmíru? Zdá se vám to jako teorie přitažená za vlasy? Posuďte sami. Před 40 až 30 tisíci lety se na Zemi objevil člověk dnešního typu. Tito naši dávní předkové jsou označováni jako Homo sapiens sapiens nebo také jako kromaňonci. Tohoto označení se jim dostalo podle francouzské jeskyně Cro-Magnon, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť z této doby. Kromaňonci ale žili nejenom v Evropě, jejich stopy nacházíme také v Africe a v Izraeli.

Krasavci na evoluční scéně

Kromaňonští lidé měli štíhlou atletickou postavu, klenutou lebku a jemně modelovaný obličej. Antropologické rekonstrukce podle jejich lebek jasně ukazují, že kromaňonci obou pohlaví byli, viděno perspektivou našeho současného vkusu, velmi pohlední lidé. Což se nedá zrovna říci o neandrtálcích, kteří žili před kromaňonci a v některých částech naší planety s nimi posléze i částečně splynuli. Pro některé současné vědce jsou kromaňonci přirozeným vývojovým stupněm, kam v evolučním vývoji lidstvo dospělo. Pro jiné jsou ovšem tihle pravěcí krasavci učiněnou záhadou. Zdá se jim podivné, že u nich nacházejí naprosto ojedinělý genetický kód, zjednodušeně řečeno, že existuje genetické vakuum mezi kromaňonci, neandrtálci a dalšími předešlými vývojovými stupni člověka. Odkud se tady kromaňonci vzali, ptají se tito pochybovači.

Svědectví starých pramenů

Nejradikálnější z nich si už s touhle antropologickou hádankou poradili. Jsou přesvědčeni, že kromaňonci jsou potomky bohů neboli mimozemských bytostí. Přesvědčení těchto vědců, či spíše vizionářů, se opírá o zmínky ve starých pramenech, včetně Bible a historických děl antických autorů. V těchto literárních dílech se nakonec vždycky najde nějaká zmínka třeba o tom, jak se v pradávné minulosti mezi nevzdělanými a primitivními obyvateli Země objevili neuvěřitelně krásní mužové vystoupili z podivných vesmírných lodí. Nebo tu narazíte na líčení válečných konfliktů, do kterých bohové – mimozemšťané, lidstvu příznivě nakloněni, zasáhnou s pomocí nějaké nevídané zbraně hromadného ničení.

Jsou vesmířané spokojeni?

Z toho prý plyne následující: Přátelští návštěvníci z vesmíru si z naší planety udělali genetickou laboratoř, v níž si vyzkoušeli, co se stane, když se spojí lidstvo na vývojovém stupni jen o něco převyšujícím lidoopy s vysoce civilizovanými mimozemšťany? Například někteří ruští vědci jsou přesvědčeni, že k takovému spojení rozhodně došlo. A právě proto se najednou na Zemi objevila populace urostlých, krásných a také chytrých a zručných kromaňonců, kteří dostali šanci dovést lidstvo na současný vývojový stupeň. Pokud tomu tak skutečně bylo, možná bychom se měli občas sami sebe ptát, jestli jsou naši, možná tisícovky světelných let vzdálení příbuzní, s výsledkem svého experimentu spokojeni.

Publikováno: 05. 05. 2011

Kategorie: Historie

Autor: josefina.hahnova

Tagy: Cro-Magnon | evoluce | Kromaňonci | lidstvo | předkové | vývoj člověka