Smrt Marilyn Monroe – vražda, nebo sebevražda?
Čtvrtého srpna 1962 obletěla svět zpráva o smrti Marilyn Monroe. V ložnici ji nalezla její hospodyně – mrtvá herečka ležela na posteli nahá na břiše. Zemřela na předávkování Nembutalem, což byl lék na spaní, a smrt byla šetřena a později i oficiálně uzavřena jako sebevražda.
Připomínat životní dráhu Marilyn Monroe by bylo zřejmě zbytečné. Byla ztělesněním amerického snu. Ze sirtočince to dotáhla na výsluní světového šoubyznysu, stala se hollywoodskou star první velikosti a byla sexuálním symbolem své doby. Provdala se celkem třikrát, mimo jiné za slavného sportovce a uznávaného spisovatele. Měla také poměr s tehdejším prezidentem USA Johnem F. Kennedym a jeho bratrem Bobbym. Ačkoli byla miláčkem Ameriky, její přátelé později potvrdili, že se bála o život. A strach měla opodstatněný.
Důvodem byly právě kontakty s klanem Kennedyů. Marilyn znala mnohá státní tajemství, zejména od Bobbyho, který byl v ložnici víc než sdílný. Některé ze soukromých rozhovorů si zaznamenala do deníku a své zápisky také občas četla svým blízkým přátelům. Ačkoli po smrti její deník záhadně zmizel, jeden z jejích přátel, Robert Slatzer, si mnohé zapamatoval a dokázal to také reprodukovat. Věděl například dost podrobností o plánovaném odstranění kubánského vůdce Fidela Castra, které vešlo v oficiální známost až při senátním slyšení v roce 1970. Marilyn prý také několikrát pohrozila, že to, co ví, zveřejní, ale nikdy k tomu nedošlo.
Každopádně v předvečer své smrti popřála hospodyni dobrou noc a do ložnice si odnesla telefon s dlouhou šňůrou. Zavřela za sebou dveře a živá z nich už nevyšla. Do dnešního dne přetrvává nad její údajnou sebevraždou řada nezodpovězených otázek. Některé z nich vám předkládáme:
1) jak je možné, že Marilyn spolykala tolik prášků, když se v její ložnici nenašla sklenice s vodou na zapití? Voda v koupelně vedle ložnice byla navíc vypnutá.
2) proč byla policie přivolána na místo až čtyři hodiny po nálezu těla?
3) pitva neprokázala přítomnost léků ani v žaludku ani v tenkém střevě. Toxikologický rozbor těchto orgánů nebyl nikdy proveden.
4) pitva naproti tomu prokázala purpurové zabarvení tlustého střeva. To by podle lékařů svědčilo spíše o nitrožilním podání léků, nikoli o jejich orálním užití.
Publikováno: 04. 12. 2011
Kategorie: Konspirace