Ufologové se ptají: kam zmizeli Marťané?

Rover Curiosity, který zkoumá rudou planetu, na ní před pár dny objevil vyschlá říční koryta a v půdě také jednotlivé aminokyseliny. Ty jsou považovány za „bílkoviny života“, což naznačuje, že na Marsu mohl kdysi skutečně existovat život. Ředitel ruského Mezinárodního centra ufologického výzkumu Valerij Uvarov je přesvědčen, že Mars byl obyvatelný ještě před 15 tisíci lety. „Pozemšťané tehdy teprve začínali budovat první osady a na Marsu byla kvetoucí města, jejichž pozůstatky jsou na některých místech stále patrné,“ tvrdí Uvarov. Kam ale Marťané zmizeli, když jejich planeta přestala být vhodným místem pro život? Odpověď je nasnadě. Následkem nepříznivých okolností vymřeli. Uvarov a jeho kolegové se ale domnívají, že část obyvatelstva mohla přežít ukrytá v nitru planety. Není také vyloučeno, že se přestěhovali na jeden ze satelitů, které Mars obíhají. Existuje i fantastičtější verze, že se Marťané přestěhovali na Zemi a vybudovali si u nás tajné podzemní základny. A jejich kosmické lodě – UFO – brázdí naši oblohu.
Ředitel ruského Mezinárodního centra ufologického výzkumu Valerij Uvarov je přesvědčen, že Mars byl obyvatelný ještě před 15 tisíci lety.
Pokud by ale Marťané stále obývali rodnou planetu, jak to, že dosud nezaútočili na pozemská vozítka, která jsme jim tam poslali? V NASA se zabývali i touto eventualitou, ale zatím se naštěstí nic nestalo. Každopádně možnost, že Mars je stále obydlen, nedává ufologům spát a volají po systematičtějším průzkumu nitra rudé planety i jejího měsíce Phobosu. Zdroj: tainy.net