Zemřel vynálezce dálkového ovladače Eugene Polley

Ve Spojených státech zemřel muž, jehož vynález usnadnil život miliardám lidí po celém světě. Eugene Polley je autorem dálkového ovladače k televizoru, bez kterého by si v dnešní době představil život jen málokdo.

Polley, který lidstvu usnadnil a zpříjemnil sledování televize, zemřel v neděli v nemocnici na předměstí Chicaga. Polleyovu smrt oznámila společnost Zenith Electronics, jeho někdejší zaměstnavatel.

Ve zmíněné firmě pracoval přes čtyřicet let a zde také představil v roce 1955 svůj nejvýznamnější vynález. Přístroj s názvem Flash Matic byl založen na světelném paprsku vysílaném ovladačem a na fotobuňkách v rozích obrazovky. Svým vynálezem na dálku ovládal kvalitu obrazu i sílu zvuku a přepínal i mezi kanály. V roce 1997 dostal společně s kolegou Robertem Adlerem  za tento vynález technickou cenu Emmy.

Během své kariéry si nechal celkem patentovat 18 vynálezů. Polley mimo jiné pracoval i na modernizaci amerických vojenských radarů, podílel se také na vývoji analogových autorádií s předvolbami stanic.

Publikováno: 24. 05. 2012

Kategorie: Zajímavosti

Autor: josefina.hahnova

Tagy: dálkový ovladač | Eugene Polley | úmrtí | vynálezce | Zenith Electronics