Došlo v roce 1955 k "Roswellu č. 2"?

Zájemci o jevy UFO tvrdí, že nyní mají v rukou skutečnou „bombu“. Od důvěryhodného svědka se dozvěděli informace o pádu neznámého létajícího objektu, ke kterému došlo v roce 1955 nedaleko texasko-mexické hranice. Příběh popsal zkušený pilot USAF Robert B. Willingham, který během leteckého cvičení sledoval UFO v oblasti Rio Grande. Neidentifikovatelné těleso se nakonec zřítilo a místo havárie uzavřela armáda stejně neprodyšně jako Roswell v roce 1947. Penzionovaný plukovník amerických vzdušných sil a bývalý stíhací pilot Robert B. Willingham (82) tvrdí, že na vlastní oči viděl havárii neznámého létajícího objektu, ke které došlo v západním Texasu u Rio Grande. Událost popsal autorům nové knihy „The Other Roswell: UFO Crash on the Texas - Mexico Border“ Noe Torresovi a Rubenu Uriartemu. Podle autorů jde o vysoce důvěryhodného svědka, který jako jeden z prvních Američanů létal na proudových letadlech, a byl informován i o řadě tajných vojenských projektů. „Ten den letěl ve skupině stíhacích letounů F-86, které doprovázely bombardér B-47 vzdušným prostorem západního Texasu,“ uvedl Noe Torres. V době tehdejší studené války šlo o cvičení, které mělo zjistit nejvhodnější trasy pro bombardéry v případě ruského jaderného útoku.“ Během letu dostali piloti hlášení, že od severozápadu se k Texasu velmi rychle blíží nějaký neznámý objekt. „Ten se po chvíli dostal i do zorného pole pilotů. Vypadal jako silně zářící světlo - jako jasná hvězda pozorovaná dalekohledem,“ uvádí dále Torres. „Světlo viděli všichni piloti.“ Podle Willinghama objekt letěl rychlostí asi 2000 mil v hodině a zničehonic udělal 90stupňový obrat, aniž by zpomalil. Vzhledem k tomu, že se blížil ke státní hranici s Mexikem a Willingham byl v nejbližší pozici, dostal povolení opustit formaci a pronásledovat objekt svou stíhačkou F-86. Pilot sledoval jeho kondenzační stopu až k Del Riu v Texasu, kde spatřil, jak objekt silně vibruje a rychle klesá.
Podle Willinghama objekt letěl rychlostí asi 2000 mil v hodině a zničehonic udělal 90stupňový obrat, aniž by zpomalil. Vzhledem k tomu, že se blížil ke státní hranici s Mexikem a Willingham byl v nejbližší pozici, dostal povolení opustit formaci a pronásledovat objekt svou stíhačkou F-86.
Pilot ohromeně sledoval, jak se UFO řítí směrem k řece Rio Grande. Jižně od Langtry narazilo do země a v ornici pak vyrylo asi 300 yardů dlouhou brázdu, než se zastavilo o kopec. Willinghan se poté vrátil na základnu a po několika hodinách se vypravil na místo havárie malým letadlem. „Přistáli v ornici poblíž havarovaného objektu, kde už bylo velké množství mexických vojáků, kteří celou oblast kontrolovali. Willinghamovi ani jeho kolegovi Perkinsovi nedovolili přiblížit se k vraku. Nicméně pilotům se podařilo sebrat malý úlomek, velký přibližně jako mužská dlaň. Šlo o zvláštní kovový materiál, který prý rozhodně nepocházel z našeho světa. Piloti se ho později pokusili rozříznout, spálit a všelijak deformovat, ale nepodařilo se to. Willingham dodnes netuší, s čím se to vlastně tehdy setkali." Kde je ale kousek záhadného kovu dnes, autoři knihy nezmiňují. Zdroj: ufodigest.com