Mark Zuckerberg a jeho noční můra

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se ocitl v hodně nepříjemné situaci. Stal se terčem nebezpečného pronásledování, tzv. stalkingu, a bojí se o život. Informaci zveřejnil týdeník National Enquirer.

Mark Zuckerberg je ve svých 26 letech nejmladším miliardářem na světě. Není proto divu, že se dostal do hledáčku nejrůznějších podivínů. Ovšem maily a dopisy, kterými ho bombardoval Pradeep Manukonda z kalifornského Milpitasu, mu nahnaly hrůzu.

Manukonda žádal v mailech Zuckerberga o peníze a na závěr psal vzkazy typu: "Píšu ti proto, že jedině ty můžeš vyřešit všechny moje problémy - je to otázka života a smrti"  nebo "Pomoz mi. Nebuď sketa." V jiných mailech zmiňoval Zuckerbergovu přítelkyni Priscillu Chan i to, že ví, ve kterém domě v kalifornském Palo Altu bydlí. Některé mailové výhrůžky se týkaly jeho matky.

Vyděšený Zuckerberg požádal o pomoc policii. Ta vyděrače varovala, že se k domu nesmí přiblížit, ale to Manukonda pochopitelně nerespektoval. Na konci ledna nechal své oběti doručit domů květiny s bizarním vzkazem "Maják je mocnější než církve". Právě tahle zpráva Zuckerberga vyděsila nejvíc.

Maják (lighthouse) je název jeho vnitrofiremní internetové sítě, o jejíž existenci se Manukonda mohl dozvědět jedině v případě, že se do ní nějak naboural přes emailové schránky.

Zakladatel Facebooku dal vše k soudu a ten vyděrači zakázal přiblížit se k němu na 300 yardů. Zákaz se vztahuje i na Priscillu, Zuckerbergův vůz a sídlo Facebooku. A co víc - Manukonda se nesmí na tuto sociální síť ani přihlásit.

Publikováno: 07. 03. 2011

Kategorie: Zajímavosti

Autor: josefina.hahnova

Tagy: facebook | Mark Zuckerberg | Pradeep Manukonda | pronásledování | stalking | výhružky