Měsíc plný záhad

Měsíc… Nejromantičtější objekt na noční obloze, nebo bašta vyspělé mimozemské civilizace? Lidé se už od nepaměti pokoušejí zjistit, jak náš souputník vlastně vznikl - zda je "bratrem", "synem" nebo "manželem" naší Země. Existují i teorie, že jde o umělé těleso – v pracích dávných čínských astronomů prý o Měsíci není ani zmínky a není ani vyobrazen ve starověkých hvězdných mapách. Naproti tomu starobylé rukopisy ze všech koutů světa zmiňují mohutnou povodeň apokalyptických rozměrů. Jak je to možné? Popsané katastrofální záplavy způsobil podle astrofyziků právě Měsíc, který se tehdy objevil na obloze. Jak známo, gravitační přitažlivost Měsíce je příčinou slapových jevů. V některých rukopisech z pozdější doby byli zmiňováni návštěvníci, kteří přiletěli z Měsíce. Někde byli popsáni jako "bohové", jinde jako "lidé" anebo také "bytosti". Zkazky mohl jistě ovlivnit folklór, každopádně na Měsíci bylo v minulém století pozorováno několik zvláštních jevů, pro které dosud nebylo nalezeno uspokojivé vysvětlení.

Záhadná světla a obrazce

Například v roce 1940 na něm byly pozorovány svítící tečky, které se pohybovaly rychlostí 2 až 7 km/s, a 26. listopadu 1956 na něm byl k vidění svítící objekt připomínající maltézský kříž.

NASA v roce 1968 vydala katalog měsíčních anomálií, ve kterém byly popsány nejrůznější zvláštní úkazy, spatřené na Měsíci za poslední čtyři století. Na povrchu našeho souputníka se například čas od času objevují záhadné geometrické obrazce, některé krátery zničehonic zmizí, občas jsou zde k vidění pohybující se světelné objekty nebo barevné trhliny a rýhy… Vědci také nedokážou vysvětlit pravidelné rozmístění měsíčních kráterů. Chaotické bombardování meteority to mohlo způsobit jen stěží. Ještě před tím, než Neil Armstrong v červenci 1969 poprvé stanul na Měsíci, byl na jeho povrch spuštěn seismograf, který záhy zaznamenal aktivitu měsíční kůry. Astrofyzikové vypočítali rychlost seismických vln a zjistili, že pod skalnatým povrchem je v hloubce asi 70 km kovová „skořápka“, která obaluje měsíční jádro. Na konci 70. let se jim s pomocí téhož seismografu podařilo určit, že je složena z wolframu, vanadu, berylu, niklu a řady dalších, přičemž železa je v ní relativně malé množství. „Skořápka“ by byla ideální ochranou před korozí. Co má ale chránit? Podle vědců taková slitina nemohla vzniknout přirozenou cestou…

Lunární motor připraven…

Přístroje také zaznamenaly vysokofrekvenční signál z hloubky 960 km, který se opakoval každých 30 minut. Na základě těchto údajů se někteří odborníci začali domnívat, že pod svrchním obalem Měsíce je ukryto zařízení s vlastním napájecím zdrojem. O jeho existenci svědčí prý i výrony zatím neznámého, rychle se rozpouštějícího plynu, které čas od času vytrysknou na měsíční povrch.
Jak už tak bývá pravidlem, všechna tato zjištění jsou přísně utajována a podléhají informačnímu embargu. Podle některých zdrojů NASA dokonce zabavila 150 tisíc fotografií Měsíce, které pořídily umělé družice. Na nich jsou údajně k vidění nejrůznější lunární stavby a objekty.
Mělo nám prý zůstat utajeno, že Měsíc je ve skutečnosti uměle vytvořený objekt. Někteří se domnívají, že jde o obyčejnou kosmickou loď. Jiní soudí, že by mohlo jít o obří vesmírnou stanici, kterou si k Zemi „pověsily“ mimozemské civilizace, aby mohly pohodlně sledovat, co všechno se u nás děje. A jednoho dne vydají třeba pokyn, aby motor, ukrytý v nitru Měsíce, nastartoval, a náš věrný souputník odletí do neznámé galaxie… Zdroj: tainy.net