Milovníci krváků se chtějí podobat svým „hrdinům“

Existuje velké množství filmů a knih, ze kterých doslova stříká krev. Ale jak už to tak bývá, mají četné příznivce, kteří své morbidní hrdiny napodobují. O této bizarní „zálibě“ informoval server tainy.net. Svého času byl hodně oblíbený film o vraždící panence Chucky. Do loutky se vtělila duše sériového maniakálního vraha a z nevinné hračky se stala hrůzostrašná stvůra, která vraždila jak na běžícím pásu. Krvavé scény byly natočené s takovou věrohodností, až divákům běhal mráz po zádech. Každopádně, Chucky si našla velké množství fanatických přívrženců. Například dvacetiletý Brazilec Mohamed Ali Santos byl vraždícím monstrem tak okouzlen, že si obrázek Chucky nechal dokonce vytetovat na záda. Nyní tento „fanoušek“ sedí ve vězení, protože zavraždil a rozčtvrtil sedmnáctiletou Angličanku Caru Berk. Policejní vyšetřovatelé uvedli, že s tak brutální vraždou se už dlouho nesetkali. A co hůř – šílený vrah si celé krvavé dílo nahrál do mobilního telefonu, aby si svůj nechutný „film“ mohl pouštět stejně jako v kině. Vraždu a čtvrcení také sám během natáčení komentoval a bylo patrné, že se inspiroval právě panenkou Chucky. Jako důvod vraždy Santos uvedl, že Angličanka ukradla svého času jeho přátelům peníze a zasloužila proto přísný trest. Její rozčtvrcené tělo bylo tak strašně zohavené, že dívku dokázali příbuzní identifikovat jen podle jejích tetování.
Rok po této události bylo v řece nalezeno další dívčí tělo zavražděné stejným způsobem. Také tento čin policie přičítá Santosovi, dokázat se jí to ale nepodařilo.

Krvavý Halloween

K dalšímu podobně brutálnímu činu došlo v roce 2007 v Itálii. Tehdy tam byla o halloweenské noci sadistickým způsobem zavražděna britská studentka Meredith Karcher. Tělo bylo nalezeno v jejím pokoji s podříznutým hrdlem a 43 bodnými ranami. Trup byl pečlivě přikryt oděvem, takže policie předpokládala, že se na vraždě mohla podílet i žena. Během vyšetřování se zjistilo, že během halloweenského večera probíhal v domě hlučný večírek. Díky svědectvím se zanedlouho podařilo shromáždit jména všech jeho účastníků a brzy byli zatčeni i první podezřelí: 20letá Amanda Knox, 24letý Rafael Solecito a 22letý Afrikánec Rudi Huede. Amanda se dostala do hledáčku policie proto, že na kuchyňském noži (předpokládané vražedné zbrani) byly nalezeny její otisky. Také v pokoji, kde byla nalezena zavražděná, byly stopy po Amandině přítomnosti. Policie pak zjistila, že právě Amanda podřízla Meredith hrdlo a Huede ji ještě následně rdousil. Důvodem vraždy mělo být, že se Meredith odmítla zúčastnit sexuálních orgií. Během vyšetřování se pak zjistilo, že skupinka patřila k fanatickým příznivcům japonských krvákových komiksů, kde se vraždí nejrůznějšími brutálními způsoby. Komiksové časopisy vyšetřovatelé u zadržených našli, přičemž jeden z příběhů byl přímou předlohou vraždy Meredith.

Jako Freddy Krueger...

V roce 2006 byl v Británii odsouzen k doživotnímu trestu sériový vrah Daniel Gonzales. Zjistilo se, že byl fanatickým přívržencem Freddyho Kruegera, vraždícího monstra ze série Noční můra z Elm Street. Tenhle maniak podřezal břitvou čtyři lidi. Ještě před tím, v roce 2002, se ve Francii rozpoutal obrovský skandál. Jeden ze známých politiků se pokusil zakázat vysílání filmu Vřískot. Důvodem bylo, že na jednom pařížském předměstí byla nalezena 15letá dívka s mnohočetnými poraněními. Před smrtí se jí podařilo sdělit jméno vraha. Zjistilo se, že jím byl její spolužák, který při vyšetřování přiznal, že ho k činu inspirovalo právě zhlédnutí Vřískotu. V Rusku byl zase v roce 2003 zatčen šílený vrah Ruslan Chamarov. Během procesu vyšlo najevo, že v letech 2001 až 2003 chladnokrevně zabil 11 lidí. Jejich rozčtvrcená těla skladoval v hluboké studni na dvoře svého domu. Chamarov přiznal, že je velkým fanouškem krváků a že nejradši má film Mlčení jehňátek. Maniak dostal doživotní trest.