Mohl zemětřesení v Japonsku vyvolat americký systém HAARP?

V souvislosti s tragickým zemětřesením v Japonsku se vyrojily spekulace, zda náhodou nebylo vyvoláno uměle zařízením americké armády HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program). Oficiálně se jedná o program výzkumu ionosféry (řídká část atmosféry ve výšce zhruba od 80 kilometrů nad povrchem, která obsahuje velké množství nabitých částic – iontů, a kromě jiného umožňuje šíření různých rádiových signálů). Podle některých zdrojů jde ale o mimořádně účinnou klimatickou zbraň nebo o vojenské zařízení. HAARP je umístěn na Aljašce. Do provozu byl uveden na jaře roku 1997. Oficiálně se má zabývat sledováním polárních září, resp. zkoumáním ionosféry. Výzkumná stanice zabírá plochu o velikosti 14 hektarů a tvoří ji 20metrové stožáry, 180 antén a 360 rádiových vysílačů.
Projekt je předmětem řady konspiračních teorií. Všechny se shodují v tom, že se jedná o geofyzikální nebo klimatickou zbraň.  Předpokládá se, že jeho cílem jsou systémy protivzdušné a protiraketové obrany a že je také určen k lokalizaci ponorek i ke zkoumání podzemní topografie planety.
Systém je každopádně schopen vysílat elektromagnetické vlnění do ionosféry. Ta funguje především jako obří "anténa", s jejíž pomocí lze signál zaměřit na kterékoli místo na Zemi. Pokud by byl celý výkon HAARP  zaměřen na jediný bod oblohy, původní signál se zesílí až tisíckrát, což znamená výkon 3,6 GW. Nabízí se samozřejmě otázka, k čemu může sloužit vlna s energií miliard wattů, když oficiální stanovisko mluví pouze o výzkumu atmosféry a vesmíru.

HAARP jako zbraň hromadného ničení

Konspirační teorie proto předpokládají, že HAARP je tady především proto, že ho lze využít jako zbraň hromadného ničení. Systém testuje technologii supersilných paprsků radiových vln, jejímž cílem je vyvolávat cílené změny ve vybraných oblastech ionosféry. K tomu dojde tak, že je soustředěným proudem těchto paprsků zahřívá. Odražené elektromagnetické vlny se pak vracejí zpět k Zemi, kde pronikají vším - živým i neživým. HAARP tak dokáže rušit námořní i vzdušnou navigaci, blokovat rádiové spojení, vyřadit z provozu elektronické a palubní přístroje, rakety, letadla i pozemní systémy. Energii záření HAARP lze využít i k „ovládání počasí“ v globálním měřítku tak, že může dokonce dojít k trvalému narušení ekosystému. Projektu HAARP se už také kladou za vinu některé obří katastrofy, například zemětřesení v Číně (2008) a na Novém Zélandě (únor 2011) i masivní úhyn ptactva (Arkansas, prosinec 2010).  Systému mnozí přičítají také mimořádnou vlnu veder v centrálním Rusku (červen – srpen 2010). Proto se nyní spekuluje o tom, zda HAARP nemohl být i příčinou zemětřesení v Japonsku. Jedním z důkazů, že šlo skutečně o útok HAARP, má být video pořízené nad Japonskem krátce před zemětřesením. Na obloze jsou patrná tzv. oblaka HAARP, která se na ní ukázala deset minut před prvními otřesy. Předtuchu, že se chystá něco strašného, měli prý i mnozí Japonci. V jedné z diskusí na portále Abovetopsecret.com se objevila zpráva jistého muže, který popisuje, jak se pár minut před zemětřesením procházel v parku se synem. „Zničehonic jsem cítil zvláštní napětí ve vzduchu a všeobecný neklid,“ píše autor. „Dokonce můj syn se mě zeptal – tatínku, my teď umřeme? To vše se stalo pár vteřin před prvními otřesy. Na vině musel být HAARP, tohle je jeho práce s elektromagnetickým polem Země.“ Ať už je to se systémem HAARP jakkoli, sluší se připomenout, že zemětřesení v Japonsku byla vždycky – i před tím, než byl oficiálně spuštěn. Zdroj: tainy.net

Publikováno: 24. 03. 2011

Kategorie: Záhady | Konspirace

Autor: josefina.hahnova

Tagy: HAARP | konspirace | tajná zbraň | zbraň budoucnosti | zemětřesení