Nejšílenější svatby světa

V normálním světě mají svatbu muž a žena. Nebo dvě osoby stejného pohlaví uzavřou registrované partnerství. Jsou ale mezi námi lidé, kteří jsou ochotni pojmout za svou zákonnou polovičku třeba polštář. Nebo hada. Nebo vlastně cokoli. Podívejte se sami, co všechno se dostalo k "oltáři". [line]

1.  EIFFELOVKA

Erika La Tour Eiffel (38) je bývalou vojačkou, která žije v San Francisku. A musí mít skutečně zelený mozek, protože je až neuvěřitelně posedlá nejrůznějšími objekty. Nejdříve se zamilovala do svého luku Lance, díky kterému se stala světovou špičkou v lukostřelbě. Miluje také Berlínskou zeď, jejíž kousek má i u sebe v ložnici a tvrdí, že s ní má "fyzický kontakt". Ovšem její největší láskou se stala Eiffelova věž a tu před časem pojala za "manželku". Obřadu se zúčastnila hrstka Eričiných přátel a "mladá paní" přijala i oficiální příjmení "Eiffelověžová."

2. MUŽ, KTERÝ SI VZAL SÁM SEBE

Čtyřicetiletý Liu Je z čínského města Ču-chaj je velkým milovníkem sebe sama. Proto se požádal o ruku a svatbu uspořádal v tradičním duchu před stovkou hostů. Za "nevěstu" mu posloužila jeho vlastní figurína vyrobená z polystyrénu, oblečená do červených svatebních šatů. Liu tvrdí, že není homosexuál, je prý jen "poněkud narcistický".  "Je hodně důvodů, proč si vzít sebe sama," řekl ženich a nevěsta v jednom. "Tohle manželství mě zcela naplňuje. Jeho pojetí chápu zcela jinak než ostatní."

3. BERLÍNSKÁ ZEĎ

Švédka Eija-Riita Berliner-Mauer (55), jejíž příjmení znamená - jak jinak - Berlínskozeďová, se za betonový val, který odděloval obě části Berlína, provdala v roce 1979. Předtím jí lékaři diagnostikovali sexuální úchylku zvanou Objectum-Sexuality. Paní Berliner-Mauer tvrdí, že se do "objektu svých tužeb" zamilovala už v sedmi letech, kdy zeď viděla poprvé v televizi. Začala sbírat její fotografie a pravidelně jezdila do Berlína. V roce 1979 na své šesté návštěvě se za zeď provdala. Co se normálního sexu týče, je Eija-Riita pannou. Tvrdí, že ji zcela uspokojuje její "manžel/ka". Když se ovšem zeď začala v roce 1989 bourat, Eija-Riita byla v šoku. Do Berlína už se nikdy nepodívala a doma si uchovává pár kousků betonu jako ty nejcennější artefakty.

4. POSTAVIČKA Z VIDEOHRY NINTENDO

V listopadu 2009 se Japonec, známý pod přezdívkou Sal9000, oženil s virtuální postavičkou Nene Anegasaki z videohry pro Nintendo. Svatební obřad se vším všudy proběhl na ostrově Guam, kde jsou sňatky s imaginárními objekty legální. Jeho "žena" nyní žije v Nintendu Dsi LL/XL, což je obří verze běžné herní konzole. Chudinka, nemá jak ze svazku prchnout…

5. VOZÍK Z HORSKÉ DRÁHY

Amy Wolfe je 33letá Američanka z New Yorku. Trpí Aspergerovým syndromem a je posedlá například modely vesmírných lodí, zábradlími či chrámovými varhanami. Dalo by se o ní říct, že je "polyandronní", protože před časem se nechala "oddat" s vozíkem horské dráhy v zábavním parku v Pensylvánii a teď vážně uvažuje o sňatku s kouzelným kobercem (tamtéž). Vozík ale bude zřejmě trvale "manželem" číslo jedna, protože Amy si chce změnit příjmení na Weber - tak se jmenuje výrobce horské dráhy. A perlička na závěr: Amy vůbec nežárlí, když se na jejím "manželovi" vozí cizí lidé.

6. MRTVÝ SNOUBENEC

Francouzští snoubenci Magali Jaskiwicz a Jonathan George si naplánovali na listopad 2008 svatbu na radnici. Jenže dva dny před termínem se Jonathan zabil na motorce. Magali (33) využila málo známý zákon francouzského civilního práva, který umožňuje oddavky i v případě, že jeden ze snoubenců zemřel - pokud byly na radnici včas dodány veškeré doklady související se svatbou. Úřadům také doložila, že s Georgem žila od roku 2004 a měli společný bankovní účet. Poskytla jim i fotografii svatebních šatů, které si pořídila. Podle francouzského ministerstva vnitra se v zemi ročně uzavře asi deset "posmrtných" manželství.

7. POLŠTÁŘ

Láska na sebe bere nejrůznější podoby. V tomto případě polštáře… Korejec Lee Jin-gyu (29) se oženil s obrovským polštářem, kterému se říká "dakimakura", a pochází z Japonska. Obvykle je na něm obrázek nějaké populární animované postavičky, v Leeově případě je to Fate Testarossa z kresleného seriálu Mahou Shoujo Lyrical Nanoha, který je v Asii velmi populární. Lee si svůj polštář vzal během speciálního obřadu, který posvětil dokonce kněz. "Nevěsta" na sobě měla dokonce svatební šaty. Místní média věnovala svatbě velkou pozornost.

8. HAD

Neobvyklé manželství bylo uzavřeno v indické vesnici Atala v roce 2006. Jistá Bimbala Das (31) se zamilovala do kobry, a proto pro sebe i "snoubence" nechala uspořádat hinduistickou svatbu. Slávy se zúčastnila celá vesnice, tedy asi 2000 lidí. Had, který žil na kopci nedaleko Bimbalina domu, nebyl ale jako na potvoru v den svatby k nalezení, takže ho nahradila mosazná kopie. Bimbala pak řekla: "I když hadi nemůžou mluvit, komunikujeme spolu jiným způsobem. Dávám mu mléko na kopec, kde žije, a on ho vždycky přijde vypít." Sousedé jsou Bimbale vděční, věří totiž, že neobvyklý "manžel" přinese jejich vesnici štěstí.

9. VW BROUK

Američan Edward Smith (58), který žije se současnou "přítelkyní" - bílým volkswagenem "broukem" zvaným Vanilka, trvá na tom, že není magor a že na svém životě nehodlá nic měnit. Poprvé "se miloval" s autem, když mu bylo 15 let a přiznává, že ho nikdy nepřitahovali ani muži, ani ženy. Každopádně během svého sexuálního života vystřídal řadu neobvyklých "partnerů" - asi nejintenzivnější vztah měl prý s vrtulníkem z TV hitu Airwolf z r. 1980. K jeho "milencům" patří také Opal GT z roku 1973, kterému říká Skořice, a Ford Ranger z r. 1993 jménem Zázvor. Zdroj: Oddee.com