Před Roswellem byla Aurora…

Asi víte o události, ke které došlo roku 1947 v městečku Roswell v Novém Mexiku. Na pozemku místního rančera byly nalezeny trosky neznámých kovových předmětů, které se zřítily z nebe. Údajně je nebylo možné identifikovat, a tak se záhy objevily spekulace, že zde došlo k havárii mimozemské lodi. Roswellský incident je sice dosud plný nejasností, ale na legendě o ztroskotaném UFO měla svůj podíl především tehdejší hysterie kolem létajících talířů.  Pár dnů před tím totiž oznámil jejich pozorování obchodník Kenneth Arnold, který je spatřil při letu svým soukromým letadlem, a popsal je jako cosi podobného talířům. V této souvislosti je mnohem zajímavější, že k podobné události došlo už v roce 1897 v texaské Auroře. Historie tohoto farmářského městečka není moc zajímavá a asi by o něm nikdo nevěděl nebýt letecké havárie z dubna 1897.  Došlo k ní ovšem šest let před tím, než bratři Wrightové uskutečnili svůj první let (prosinec 1903). Na nebi bylo tehdy spatřeno pomalu letící těleso, které se později zachytilo o lopatky větrného mlýna a zřítilo se k zemi. I tehdy se místní domnívali, že šlo nejspíš o mimozemské těleso, ačkoli toto téma nebylo tehdy tak populární jako o 50 let později. Každopádně luxus, jako dopravní letadla či meteorologické balóny, tehdy opravdu neexistoval. O havárii informovaly dokonce místní noviny Dallas Morning News, a to 17. dubna 1897: „Okolo 6. hodiny ranní byli probouzející se lidé v Auroře překvapeni nenadálým objevením vzdušného plavidla, které plulo nad krajinou. Letělo severním směrem a postupně klesalo k zemi. Zjevně se porouchal některý z přístrojů, rychlost plavidla klesla asi na 10 až 12 mil za hodinu a nakonec se zřítilo k zemi“.
Zprávu, rozšířenou o velmi zvláštní informaci, přinesla později také zpravodajská agentura UPI: „Aurora, Tex. – UPI – Na hřbitově v malém severotexaském městě bylo pochováno tělo astronauta, který *nepocházel z tohoto světa*.“ Pilot malého vzrůstu byl podle tehdy dostupných informací spálen předtím v krematoriu.
Údajného mimozemského astronauta ponechme ufologům a příznivcům sci-fi. Nad Aurorou v dubnu 1897 každopádně něco letělo (a spadlo) - a nebylo to letadlo. Podle některých zdrojů si kovové úlomky, které byly nalezeny na místě, později vyžádala armáda k analýze. Nikdy je však nevrátila a nepodala k nim ani vysvětlení

Publikováno: 07. 04. 2011

Kategorie: Podivné úkazy | Záhady

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: Aurora | létající objekt | Roswell | UFO | záhada