UFO nad Benešovem – létající talíře z Česka

Jedna z teorií o létajících talířích preferuje jejich pozemský původ. A mezi zastánci tohoto proudu se čas od času objeví informace, že tato nebeská plavidla vznikla v Čechách. Možná si řeknete: Na hlavu postavená pohádka... Psal se rok 1943 a na nádraží v Bystřici u Benešova začaly přijíždět německé transportní vlaky, které přivážely tajuplné zásilky a zoufalé vězně z koncentračních táborů. V obou případech se nikomu nepodařilo zjistit, proč se tak děje a co se za tím vlastně skrývá. Teprve postupně se začala mlha tajemství alespoň trochu nadzvedávat.

Místo vlaků létající talíře

V roce 1942 bylo vysídleno české obyvatelstvo z území o rozloze 500 km2. Tato oblast se nacházela mezi řekami Vltavou a Sázavou. Místo Čechů se tu usídlily jednotky SS a již zmiňovaní vězni z koncentráků. A z jednoho z nejkrásnějších koutů naší země se stalo tajné vývojové centrum, kde Němci pracovali na zbraních, které chtěli skrýt před světem. [two_third] Mezi jinými se prý jednalo o letouny v podobě létajících talířů. S jejich vývojem se údajně začalo už před válkou v Německu a v Rakousku. Zbraň dostala označení V-7 a vývojové práce spolu s pokusy se během války přesunuly do protektorátu Böhmen und Mähren. Některé součástky, například agregáty, se měly vyrábět v leteckých závodech v Čakovicích a v Jinonicích a také v některých podzemních dílnách v Českém krasu. Němci také přerušili provoz proslulého Posázavského Pacifiku a četné železniční tunely, které se nacházely v zabraném území, se změnily v přísně hlídané utajené dílny, kde vězni pracovali na vývoji diskovitého letounu, který měl průměr kolem osmi metrů. O jeho vzhledu toho mnoho nevíme. Snad se mělo jednat o čočkovitou kabinu, kolem které vysokou rychlostí rotovaly nastavitelné lopatky z odolných materiálů doplněné ovládacími tryskami.

Co se skrývá u Štěchovic?

Na konci války jsou zaznamenána svědectví některých civilistů, kteří tvrdili, že nad Benešovem i jinde v okolí viděli na obloze objekty podobající se létajícím talířům. Tato svědectví byla sice po válce zlehčována, nicméně ihned po osvobození se na Benešovsku objevili agenti StB, KGB i amerických tajných služeb, kteří zde něco hledali. Bylo tedy jasné, že se tu odehrávalo skutečně něco zvláštního, co nenechalo spojence klidné. Pochopitelně bylo obtížné sehnat svědky. Vězni, kteří v podzemí a v tunelech pracovali, byli bez milosti zlikvidováni a němečtí důstojníci, kteří nad vším drželi dohled, buď zmizeli jak pára nad hrncem nebo mlčeli jako ryby. Konstruktéři „létajících talířů“ byli údajně získání pro spolupráci v ruských, amerických a kanadských továrnách. [/two_third] [one_third_last] [divider]

Měli nacisté vesmírný program?

[dropcap]P[/dropcap]říznivci konspiračních teorií a sci-fi jsou přesvědčeni o tom, že představitelé Třetí říše chtěli ovládnout i vesmír. Také známý autor science fiction Robert A. Henlein napsal už v roce 1947 povídku o německé základně na Měsíci. A příští rok přijde do kin finský film „Iron Sky“ ukazující mimo jiné tajnou základnu na Antarktidě, odkud byly vypouštěny nacistické vesmírné lodě. Cíl: odvrácená straně Měsíce… [/one_third_last] Zmizely i hmatatelné důkazy v podobě alespoň dílčích součástek letounů. Jeden prý ale leží rozebraný ve štolách u Štěchovic a měl by být součástí legendárního Štěchovického pokladu. Možná i proto tady začali Američané hned po skončení války kopat a cosi hledat. Tehdy bylo ještě uvěřitelné, že hledají seznamy nacistů a naloupené poklady. Ale to, že se kolem Štěchovic neustále něco děje i dnes, je pro některé milovníky konspiračních teorií jasným důkazem, že se tu skrývá něco víc. Možná nejen část Jantarové komnaty, ale také dokumentace a pozůstatky „pozemských“ létajících talířů, které by světové mocnosti zajímaly i dnes.

Publikováno: 02. 12. 2011

Kategorie: Záhady | Konspirace

Autor: josefina.hahnova

Tagy: Benešov | létající talíře | letouny V-Z | nacisté | spotlight | Štěchovický poklad | UFO