UFO nás sledují, tvrdí ruští kosmonauti

Astronauti neradi hovoří o svých zkušenostech s neznámými létajícími objekty. Je to pochopitelné. Jsou pod neustálým dozorem lékařů, kteří rozhodují o jejich způsobilosti absolvovat let do vesmíru, a jakékoli „vychýlení z normálu“ přímo ohrožuje jejich kariéru. Přesto někteří z nich toto tabu občas prolomí. Patří k nim i ruští vesmírní veteráni, kteří už jsou v důchodu. Vědí, že jim žádný postih ve formě zákazu letu nehrozí... Během spojení rakety Sojuz TM 12 s orbitálním komplexem Mir (20. 5. 1991) zahlédl ruský kosmonaut Musa Manarov okénkem podivný objekt. Kolem jeho rakety kroužila malé lesklé těleso připomínající malou sondu. Do řídícího centra odeslal záběry, které pořídil, a proběhla následující konverzace:
„Je to něco zjevně umělého původu,“ řekl Manarov. „Letí to vedle Sojuzu.“ „Neodlomilo se to od lodi?“ ptali se ze Země. „Nejdřív jsem to zahlédl nad sebou a myslel jsem si, že jde o nějaký konstrukční prvek, ale pak se to rychle přemístilo jinam,“ odpověděl kosmonaut. Co to vlastně bylo, se nikdy nepodařilo zjistit.
Jiný ruský kosmonaut Vladimir Kovaljonok zahlédl 5. 5. 1981 poblíž stanice Saljut 6 nevelký objekt. Zavolal kolegu Viktora Savinycha, ať se jde také podívat, a UFO chtěli natočit. Než se jim ale podařilo zapnout kameru, těleso vybuchlo a zůstal po něm jen oblak dýmu. Ten se rozdělil na dvě části, které zůstaly spojené, a připomínal tvarem činku. Do palubního deníku pak Kovaljonok zapsal: „V 17.53 jsem ve vzdálenosti asi 200 až 300 km od naší stanice pozoroval jasně zářící kouli, která letěla vůči nám v kolmém směru. Poté se koule protáhla a kolem ní se vytvořila tenká vrstva namodralého dýmu. V půlsekundovém intervalu došlo k dvojitému výbuchu tělesa. Na místě exploze pak asi na 2 až 3 minuty vydržel oblak šedomodrého dýmu. To už jsme ale vstupovali do terminátoru (hranice světla a stínu), takže jsme podivně tvarovaný dým nemohli vyfotografovat.“ V květnu roku 1991 kroužil kolem orbitálního komplexu Mir neznámý objekt. Viděl ho kosmonaut Jevgenij Chrunov, kterého fascinovala „schopnost tělesa měnit velkou rychlostí směr o 90 stupňů.“ Ke své zkušenosti dále uvedl: „Odmítat UFO není možné. Viděly je tisíce lidí. Některé vlastnosti UFO se zcela vymykají lidské představivosti.“ S UFO byl konfrontován i další ruský kosmonaut, Gennadij Strekalov, který řekl: „Teď už věřím v mimozemské civilizace. Sedmadvacátého září 1990 ve 22.50 jsem z paluby Miru pozoroval nad kanadským Newfoundlandem velké těleso, které letělo asi 30 km nad Zemí. Šlo o obrovské svítící plavidlo, které pak zmizelo. O pozemský výtvor rozhodně nešlo.“ Zdroj: tainy.info