Záhadné artefakty. Kdo je tu zanechal?

Člověk se na Zemi objevil před 250 tisíci lety a artefakty, které nacházejí archeologové, potvrzují, že lidská civilizace se postupně rozvíjela od jednoduchého ke složitému. Existují ale i nálezy, které jsou v rozporu s obecně přijímanými poznatky, a v dané dějinné epoše nemají co dělat. Možná je vytvořila neznámá kultura, která existovala dávno před vznikem člověka. Podle některých záhadologů je tady mohli zanechat zástupci vesmírných civilizací, kteří v dávných dobách navštěvovali Zemi. V prospěch této teorie mluví nejrůznější legendy a mýty zmiňující „bohy“, kteří pozemšťanům předávali své znalosti. Na Sibiři byla nedávno nalezena vyobrazení neznámých bytostí pocházející z roku 700 př. n. l. Jsou na nich podivní tvorové s protáhlými obličeji bez nosu a s velkýma očima. Je záhadou, kdo stál malíři modelem. Zajímavé jsou také artefakty z Kostariky pocházející z 1. – 5. století n. l. Zobrazují bojovníky, jejichž oděvy připomínají současné skafandry. Mohlo jít ve skutečnosti o mimozemšťany? Nejoblíbenějšími drahými kameny v Číně jsou už od nepaměti jadeit a nefrit. Čínské nefritové figurky staré 4000 let zachycují jakési záhadné lidi s dlouhými zuby a kudrnatými vlasy. Vědci stále nemohou přijít na to, o jaké bytosti jde. Že by vyhynulá lidská rasa, která kdysi žila v Číně? Nebo jde o návštěvníky, kteří přišli z hvězd?
Na skutečnou záhadu narazila paleontologická expedice v roce 1959 v poušti Gobi. Jde o stopu starou milióny let, která vypadá jako otisky obuvi, které na Měsíci zanechali američtí astronauté. Na Zemi se tak musel procházet nějaký kosmonaut v době, kdy tu pobíhali ještě dinosauři.
Během leteckého snímkování byly v Andách objeveny podivné znaky táhnoucí se v mnohakilometrové délce. Jsou složeny ze světlých kamenů. Předpokládalo se, že jde o druh slunečního kalendáře, protože při rovnodennosti některými liniemi procházejí sluneční paprsky.  Jenže konfiguraci jednotlivých znaků lze spatřit pouze z velké výšky. Podle některých názorů jde spíš o přistávací dráhu. Na objasnění čekají také nálezy v oděských katakombách. Našly se tu kosti hyen, velbloudů a pštrosů, které někdo opracoval kovovými nástroji už před miliónem let. Jenže tehdy na Zemi člověk ještě nebyl. O jaký kovový nástroj tedy šlo? A kdo ho vlastně použil? Na kostech byly nalezeny přesné čtvercové a kruhové otvory. Také řezáky zvířat nesou známky broušení. [caption id="attachment_8771" align="alignright" width="328" caption="V roce 1936 všechny šokoval nález rakouského archeologa Wilhelma Königa, který poblíž Bagdádu objevil baterii starou 2000 let."][/caption] V okolí jezera Titicaca je dosud patrná linie dávného mořského přístavu. Kdy se z přímořské oblasti stalo náhorní jezero? Geologové v tom nemají úplně jasno, rozhodně k tomu ale došlo před stovkami tisíc let. Kdo tehdy žil na Zemi, že si v oblasti vybudoval přístav? V roce 1936 všechny šokoval nález rakouského archeologa Wilhelma Königa, který poblíž Bagdádu objevil baterii starou 2000 let. K čemu ale staří Parthové potřebovali elektřinu? V této souvislosti se dostala na přetřes i hypotéza, že už staří Egypťané používali žárovky. S těmito ani s dalšími záhadnými artefakty si současná věda neví rady. Byli snad naši předkové vyspělejší, než si připouštíme? Nebo nás skutečně navštěvovali mimozemšťané? Nebo jde o stopy, které nám zanechali cestovatelé časem? Kdo ví. Zdroj: tainy.net