Ženy jsou šťastnější, když jsou hezčí než jejich partner, zjistil výzkum

Na ulicích občas můžeme potkat atraktivní dámu zavěšenou do nevzhledného chlapa, doslova jako z pohádky „Kráska a zvíře“. Jasně, mnohé si ho nabrnkly kvůli penězům, ale někdy jde o docela normální pár, který žije jako většina lidí od výplaty k výplatě. Proč to tedy krásky dělají?

Odborníci vyzpovídali 113 novomanželských párů a 20 dalších, které spolu žijí dlouhodobě, a dozvěděli se zajímavé věci. Například to, že ženy, které nejsou moc hezké, ale vzaly si atraktivního muže, jsou pořád pod velkým tlakem. Neustále drží diety, aby po jeho boku vypadaly co nejlépe, a po čase jsou z tohoto neustálého snažení hodně frustrované. Žijí prakticky ze vzduchu a z pár lístků salátu a přitom by se také rády pořádně a dobře najedly. Jenže konkurence atraktivních slečen, které mohou přitáhnout pozornost jejich krásného samečka, je vysoká.

Zatímco pohledné ženy, které žijí po boku „obyčejných“ nebo dokonce ošklivých mužů tyto starosti nemají. S dietami se trápí jen tehdy, pokud o ně mají samy zájem třeba před plavkovou sezónou. Hlavně si nedělají vrásky kvůli konkurenci – kdo by o tu jejich „obludu“ stál (tedy pokud nejde o miliardáře)?

Jste hezká? Nabrnkněte si ošklivějšího chlapa, podle nové studie díky tomu budete v životě šťastnější...
Jste hezká? Nabrnkněte si ošklivějšího chlapa, podle nové studie díky tomu budete v životě šťastnější…

„Studie zjistila, že fyzicky atraktivní muži mají negativní vliv na manželky, které neoplývají přílišnou krásou,“ říká jedna z autorek výzkumu Tania Reynolds. „Takové partnerství je podle všeho také jedním z faktorů, který u žen vede k poruchám příjmu potravy.“

FOTO: Maxim.com

Publikováno: 17. 02. 2019

Kategorie: Zajímavosti

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: atraktivní muž | diety | doporučujeme | Kráska a zvíře | pohledná žena | ženy