Země „sténá“ čím dál tím hlasitěji
[dropcap]S[/dropcap]vědectví o nejrůznějších nevysvětlitelných zvucích, které jakoby pocházely přímo z nitra naší planety, jsou poslední dobou stále častější. Někde tyto zvuky připomínají kovové skřípání, jinde proudový motor a někde zase dunění vlaku.
Někteří experti soudí, že toto hučení svědčí o nadcházející výměně magnetických pólů. Podle nich je možné, že nás na to planeta svým „sténáním“ upozorňuje. Tento názor je pochopitelně možné brát s velkou rezervou, každopádně co zmíněný hluk způsobuje, se zatím nedaří uspokojivě vysvětlit. Jedna z verzí soudí, že planeta tak poskytuje důkazy o svém povrchovém napětí a tlaku. Mechanismus jevu přirovnává ke startu letadla, kdy kompresí vzduchu dochází k hluku. Zvuky z nitra planety může působit vertikální oscilace vody, která je předzvěstí výměny pólů.
Divný hluk je slyšet ve všech částech naší Země. Asi nejznámější je tzv. taoský hum a zatím posledním popsaným případem je nepříjemné hučení, kterému čelí obyvatelé kyjevské čtvrti Kňjažij Zaton (viz: Země vydává záhadné zvuky). Ani v jednom z případů se dosud nepodařilo objasnit, co zvuky způsobuje.
Své si užili na konci 70. let například obyvatelé britského Bristolu. V pravidelných intervalech slýchali dlouhé měsíce klepání, jehož zdroj nebyl nikdy zjištěn. Podobné zvuky trápí dnes i obyvatele jedné londýnské čtvrti. Letos na jaře se s tímto fenoménem setkali také obyvatelé kanadského Calgary, zde ale hučení znělo jako proudové letadlo, které podle mnoha svědectví ještě navíc vibrovalo. Nepříjemný zvuk podobný víření bubnů rušil ze spánku rovněž obyvatele amerického Seattlu. Podobných případů je velké množství, v evidenci jsou hlášení z Havajských ostrovů, z Japonska a z mnoha dalších míst naší planety. V posledně jmenovaných vulkanicky aktivních oblastech se někteří odborníci nejdřív domnívali, zda nejde třeba o předzvěst zemětřesení, ale tento předpoklad se nepotvrdil.
[quote]Čtěte dále na ProcProto.cz: Kolský vrt - dotklo se lidstvo pekla?[/quote]
Svědectví o anomálii je skutečně celá řada. Mnozí svědkové navíc uvádějí, že hluk vnímají celým tělem. Je tedy možné, že tyto vibrace opravdu přicházejí z nitra planety? Někteří odborníci se domnívají, že by mohlo jít i o tzv. spontánní otoakustické emise. Ty slyší přibližně 30 % lidí, obvykle jako slabé bzučení nebo zvonění, a to zejména když jsou v naprostém tichu. Jiní experti zase soudí, že může jít i o podzvukové hučení, které produkují vlny tříštící se o sebe v oceánu. Zvuk z těchto kolizí by se mohl šířit do mnoha částí celého světa.
Zdroj: news.grimuar.info
Publikováno: 08. 12. 2011
Kategorie: Planeta Země