Kazašská vláda buduje základnu UFO a mimozemskou ambasádu

4
1092

Kazachstán chce podle některých místních novin zahájit stavbu první mimozemské základny na světě. Pokud se zprávy zakládají na pravdě, úřady už kvůli tomuto ambicióznímu projektu vyčlenily rozsáhlý pozemek v hlavním městě Almaty. V komplexu bude stát hotel, divadlo a překladatelské centrum. Součástí areálu bude i přistávací dráha a kontrolní stanoviště.

Kazašská vláda tvrdí, že kontakt s mimozemšťany je nevyhnutelný a je dobré se na něj připravit s předstihem. Spolupráce s návštěvníky z vesmíru by zemi mohla přinést množství ekonomických a finančních výhod a jak známo, štěstí přeje připraveným.

Některé místní zdroje uvádějí, že mimozemšťané si už vybudovali podvodní základnu v Kaspickém moři poblíž kazašské hranice. To potvrdil i šéf vesmírné agentury ze sousedního Ázerbájdžánu Fuad Gasimov. Ten dokonce tvrdí, že o její existenci věděly už někdejší sovětské úřady a armádní špičky, které ale na tuto informaci uvalily embargo. Pohyb UFO je zde monitorován už řadu let. Kazašští představitelé jsou přesvědčeni, že jejich země je terčem zájmu mimozemšťanů kvůli rozsáhlým přírodním zdrojům, jimiž tato středoasijská republika disponuje.

Nad projektem mimozemské základny převzal údajně záštitu šéf kazašské Národní kosmické Talgat Musabajev. Tento bývalý kosmonaut, který strávil na oběžné dráze řadu měsíců, prý disponuje množstvím informací o mimozemských návštěvách na Zemi. Kazašský projekt přitahuje pozornost ufologů z celého světa, zejména těch západních, kteří by stejnou vstřícnost přivítali i od svých vlád.

Zdroj: Express

 • Galina

  A jeste k tomu. Mesto Almaty je v intenzivnim sejsmickem okrese. Pod mestem se nachazi jezero. Pro vystavbu tak ambicioznich planu bylo by to tak trosku blaznevym resenim nebo vyhozenim penez, coz v teto zemi neni novinka. Ale velmi pochybuji o takove vystavbe v Almaty. Nenadarmo bylo zruseno hlavni mesto Almaty a preneseno az na sever Kazachstanu za tisicovky kilometru. „Vlada utekla do bezpecneho mista“. Primo pod mestem Almaty prochazi velky zlom a jeto tam furt nebezpeci ze se muze kdykoliv se pekne zatrast.

 • Galina

  No.o.o, vy jste mne teda zarazil. Jsem puvodem z Kazachstanu a prave z mesta Almaty. A jeste v srpnu 2011 když jsem tam byla na navsteve nic se mezi lidi o tom ne povidalo. Ale velmi obdivne ze mistni lide nic ne vedi ze by se neco tak obrovskeho stavelo primo jim pod nosem. O jakekoliv obrovske stavbe se tam mluvi ihned a jeste pred tim než to se zacne stavet. Tak to teda asi vlada to stavi pekne hluboko pod zemi a asi v noci:)))
  Ale letajci taliri to je pravda, maji radi Kazachstan. Je mozna že jeto k vuli tomu ze prave v Kazachstanu je obrovska plocha volne rostouci v Čujskem udoli a to na stovki kilometru siroko daleko divoka a kvalitna KONOPI !!!! :))))
  Galina-Kazachstan-Almaty

  • Tom

   Galina, Bajkonur je v Kazachstanu ne? Třeba ho rozsiruji jako u nas Ruzyn :-)

   • Galina

    Kde je Bajkonur toho jsem si vedoma ale vy jste pisete o Almaty:

    „Kazachstán chce podle některých místních novin zahájit stavbu první mimozemské základny na světě. Pokud se zprávy zakládají na pravdě, úřady už kvůli tomuto ambicióznímu projektu vyčlenily rozsáhlý pozemek v hlavním městě Almaty. V komplexu bude stát hotel, divadlo a překladatelské centrum. Součástí areálu bude i přistávací dráha a kontrolní stanoviště.“