Sex ve vesmíru se nedoporučuje

4
1652

Nejnovější výzkumy zjistily, že sex ve vesmíru by mohl nevratně poškodit zdraví. Vědci provedli pokusy na rostlinách a prokázali, že gravitační změny poškozují jejich buňky. Příliš slabá nebo naopak silná gravitace má vliv na rozvoj a funkci pylové láčky – vegetativní spermatické buňky.

Zjistilo se, že v podmínkách hypergravitace je nejvíce ohrožena vnitrobuněčná cirkulace a při příliš slabé gravitaci dochází u rostoucích buněk k narušení procesu stavby buněčné stěny. Tato zjištění se podle vědců týkají i lidských buněk, například neuronů, pro které je vnitrobuněčná cirkulace klíčová. Stav beztíže má vliv i na lidské reprodukční procesy a mozkovou činnost. Vědci nevylučují, že významně dlouhodobé změny gravitace mohou vést k rozvoji závažných chorob, jako je Alzheimerova nemoc nebo nádorová bujení.

Úvahy o sexu ve vesmíru se přitom v souvislosti s projekty předpokládajícími dlouhodobý či dokonce trvalý pobyt mimo Zemi dostávají na pořad dne. Je tu například projekt MarsOne, v jehož rámci by měla být vysazena posádka na Marsu bez možnosti návratu. Soukromá společnost Virgin Galactic dostala zase nabídku za 1 milion dolarů na natočení „vesmírného porna“ z vědeckých důvodů. Její zástupci ji ale odmítli.

Zdroj: segodnya.ua

 • Ivet

  Zjistilo se, že v podmínkách hypergravitace je nejvíce ohrožena vnitrobuněčná cirkulace….no to je mi tedy objev :-))

 • FFS

  Ale jo, člověk si cestou aspoň zap… když už se nemůže vrátit.

  • bob

   taky bych to risknul:-)

 • kefudek

  Škoda mohl to být první mimozemštan :D