Unikátní nález – město staré 200 000 let

15
992

Asi 150 mil západně od mosambického Maputa byly objeveny pozůstatky města o rozloze minimálně 1500 km2. Odborná veřejnost nevychází z údivu – město bylo totiž postaveno 160 000 až 200 000 let př. n. l. a z leteckých snímků je zřejmé, že jej obývala vysoce rozvinutá civilizace. V oblasti byly již dříve objeveny starověké zlaté doly, což svědčí o tom, že zde v dávných dobách žil vyspělý národ, který uměl dokonale zpracovávat zlato. Záhadou však zůstává, o jakou civilizaci mohlo jít vzhledem k tomu, že Homo sapiens se objevil zhruba před 120 000 lety.

Zdroj: paranormal-news.ru

 • diego

  Mne nejde do hlavy, prečo lokalizuje autor toto miesto ako 150mil/240km západne od mesta Maputo v Mozambiku. To údajné miesto je medzi mestami Middelburg a Secunda 100 kilometrov od Johanessburgu v Juhoafrickej republike. No dáva vám to logiku?

 • FFS

  Bylo by pěkné, kdyby to byla pravda, nicméně zůstávám skeptickým, jelikož ta prezentovaná doba je přeci jen moc, i když je Země dost stará na to, aby se na ní stačily vyvinout a zaniknout minimálně dvě civilizace. (Stačí se podívat do starověké Indie.)

 • sznapa

  no ja nevim nejsem zadny vedec ale tohle je tak trosku vystrel do tmy…200tisic let??paneboze takova doba udela z velehor kopecky a z kontinentu ostrovy…ale v zadnem pripade se podle me nemuzou dochovat nejake zaklady nebo casti mest…
  lidi to zase nemate o cem psat tak vymyslite hovadiny..?

  • Tom

   200 tisic let z pohledu geologie je asi tak 2 vteřiny pro nás Je vidět že si to moc představit nedokážeš, když tu kolem sebe máme hory z prvohor a druhohor a třetihor a pořád tu sou a nikdo z nich kopečky neudělal 200 tisíc let je takový nic

 • Pavol Krajč

  Práve čítam Zacharia Sitchina – Dvanásta planéta a tak isto nevychádzam z údivu. Ťažba zlata v dávnych dobách sa dá spojiť jedine so Sitchinom a Annunaki…

  • Tom

   Pravda Annunaki je znamý klenotník…..

 • QAD

  A hele! Nejspíš měl Zecharia Sitchin pravdu!

  • jarek

   samozřejmě, pomalu se začínají uvolňovat informace o Nibiru…velmi pěkný materiál např. zde :
   http://www.jinestranky.cz/clanky/puvod-a-historie-cloveka/puvod-cloveka-a-souvislost-s-nibiru—sokujici-odhaleni.3.html

   • jarek

    ale si to dopadne tak, že bude následně podáno nějaké vhodné “ vysvětlení“ o tom, že se vědci v odhadu stáří spletli, či že se jedná např. o přírodní úkaz :-)

    • Tom

     Nooooo….. na to, že si pletou pojem astrologie s astronomii celkem slušný článek. Opět je tam několik zavádějících informací…..Např. oběžná dráha v podobě elipsy a těleso velikosti Jupiteru je nesmysl. Pokud by to mu tak bylo průletem kolem pásu planetek by planetky vysála a pak spadla do Slunce. Ten náš kafemlejnek funguje sice na teorii chaosu, ale tohle by system totálně destabilizovalo. Už z logiky věci je jasné, že jedno těleso s tak výstřední dráhou a periodou 3 600 pozemských let s vlastními 5 satelity,/ tady je to velice usměvné, protože do teď nevíme zda NIbiru existuje a to v roce 2010, už měla být vidět pouhým okem, ale víme, že má 5 satelitů/, by při průletu rozházela celý systém a ne jen Zemi. Což do teď nic nenaznačuje, že by planety před 3 600 lety obíhaly jinak a právě průletem NIbiru před 3600 lety se srovnaly do téměř kruhových drah Heliocentrické soustavy. Ano je možné, že na hranici heliosféry je těleso typu hnědý trpaslík, rozhodně nemá dráhu jak popisuje článek s paranoiou křížení dráhy Země. To o čem psal NASA bylo, že toto těleso může jednou za čas vyvrhnout z oběžné dráhy kometu nebo asteroid z oblasti Orthova oblaku, Která se na nás přiletí podívat nebo i spadnout… A ne, že sama Planeta léta na výlet do vnitřní části soustavy, aby si zašprýmovala s pozemšťany.

     • zung

      lépe bych to nenapsal

   • Tom

    Ty stránky jsou blbost. Pletou si astrologii s astronomii :-)))

   • Pavol Krajč

    zaujimave informacie

 • Deidar

  Čudujeme sa niektorým tzv. záhadám ako malé deti.Len zabúdame na jedno ,že všetko už raz bolo vynájdené-zostrojené.Či sa nám to páči alebo nie, nie sme až taký múdry ako si to o sebe namýšlame.

  • Tom

   …..máš pravdu, dole v pravo, od mesta je pozůstatek kosmodromu, kterým odletěli na Mars. Ještě však předtím na odvrácené straně Měsíce postavili základnu pro děšení budoucích objevitelů, kteří tam vlastně nikdy nepřistáli. A k tomu všemu jak odlétali zastavili se přes peru na planině NASCA, aby cestou předali své učení Mayům a Aztekům. Jo, mě to sedí :-)
   Zřejmě zas tak chytří nebyli, jinak by to město trvalo ve své slavě dodnes…..
   A největší zahadou je kde je to zlato….:-))) že by přeci jen Mayové…….