Proč NASA tají informace o starověké civilizaci na Měsíci?

68
40829

Bývalí spolupracovníci NASA Richard Hoagland a Ken Johnston zorganizovali v letech 2007 až 2009 sérii tiskových konferencí. Informovali na nich, že NASA už přes čtyřicet let tají pravdu o tom, že mise Apollo objevily na Měsíci stopy dávné civilizace.

O záhadných lunárních artefaktech napsal Hoagland knihu Dark Mission: Secret History of NASA. V jedné z kapitol (Křišťálové věže na Měsíci) popisuje neobvyklé geometrické útvary v oblasti kráteru Ukert, které vyfotografovali astronauti z programu Apollo i automatické lunární sondy. Uvnitř kráteru je jakýsi temný objekt trojúhelníkovitého tvaru stojící na světlém podkladě. Snímek evidovaný jako NASA AS10-32-4810 podrobně zkoumal i americký ufolog Fred Steckling a objevil zde i tmavé skvrny, které považuje za vchody do základny pod povrchem Měsíce.

Na snímku označeném LO-III-84M, který zhotovila sonda Lunar Orbiter, objevil Hoagland vysokou věž kuželovitého tvaru. Na měsíčním povrchu, bombardovaném po milióny let asteroidy a mikrometeority, představuje tato „stavba“ opravdovou anomálii.  Počítačové zvětšení pak ukázalo neobvyklou vnitřní strukturu objektu – jako by byl protkán šestiúhelníkovými buňkami velkými zhruba sedmdesát metrů. Jsou sice silně poškozené zubem času, ale přesto dosud poměrně zřetelné.

Měsíční „Los Angeles“

Na stejném snímku je částečně vidět také vrcholek jakési krychlové věže, která vypadá, jako by byla zhotovená ze skla. Původně se soudilo, že na snímku je ve skutečnosti zachycen dopad komety na měsíční povrch, ale hypotéza brzy padla. V únoru 1968, kdy byl snímek pořízen, se v okolí Měsíce žádná kometa nevyskytovala. Počítačové zvětšení pak v okolí „věže“ ukázalo ještě další zajímavý detail, který vědci později nazvali „požár v stepi“ – útvar stojí na červeně zbarveném povrchu.  Ten je zřejmě směsí skla a jakési látky neznámého původu.

Ve vzdálenosti asi sto mil jihozápadně od „kuželky“ a „skleněné věže“ objevila v listopadu 1967 sonda Surveyor-6 další zajímavou věc.  Cosi jako skleněné korálky, které se táhnou po západním horizontu na pozadí vzduchoprázdného měsíčního nebe. Hoagland se domnívá, že jde o optický efekt vyvolaný vzájemným působením slunečního svitu a obří skleněné kupole, která se rozkládá nad povrchem Měsíce.

NASA už přes čtyřicet let tají pravdu o tom, že mise Apollo objevily na Měsíci stopy dávné civilizace.

Skutečnou záhadu představuje snímek NASA AS 10-32-4822, který zhotovilo Apollo 10 v roce 1969. Severozápadně od již zmiňovaného kráteru Ukert je patrná oblast se zřetelnými geometrickými liniemi. Celé to na první pohled připomíná město. Jeden z geologů snímek nazval „Los Angeles na Měsíci“. Na fotografii se na ploše několika stovek čtverečních mil táhnou rovné linie, které připomínají ulice a třídy pozemských měst. Na některých místech „L. A.“ jsou ale viditelné rozsáhlé krátery, které dělají dojem, že „město“ bylo kdysi bombardováno. Meteority ale tyto škody nenapáchaly, spíš to vypadá na použití jaderných zbraní. Nezávislí experti tvrdí, že z geologického hlediska je lunární „město“ poměrně mladé – je mu „jen“ několik set miliónů let.

Na snímku AS 10-32-4822 výzkumníci objevili také obrovský „zámek“ připomínající Neuschwanstein, který postavil Ludvík II. Bavorský. Po zvětšení a podrobném prozkoumání snímku Hoagland usoudil, že stavba je ve skutečnosti zavěšena nad měsíčním povrchem na silných lanech, aby se zrcadlila nad skleněnou plochou, která je instalována na povrchu pod ní.

Kdo to všechno stavěl?

Samozřejmě se nabízí otázka, kdo všechny tyto budovy postavil. Hoagland svou domněnku vyslovil: „Jsem přesvědčen, že projektu Apollo se podařilo objevit důkazy, že Měsíc kdysi obývala starobylá, nicméně lidská civilizace. Založili ji tu naši předkové ve velmi dávných dobách. O tom, že lidé v minulosti zřejmě dokázali kolonizovat Sluneční soustavu, zatím ale víme velmi málo. A to minimum, které jsme objevili, NASA stále tají.“

Stáří lunárních artefaktů odhadované na stovky miliónů let nás tak vrací do éry, kdy naši planetu obývali dinosauři, možná ještě dál.  Ačkoli se tomu nechce věřit, vypadá to, že v té době na Zemi žili nejspíš také lidé. Svědčí o tom i archeologické nálezy z USA, například stopy lidských nohou objevené ve státě Utah v geologických vrstvách z období kambria (cca před 540 milióny let), ve státě Nevada z období triasu (cca před 250 milióny let) a v Kentucky z období karbonu (cca před 300 milióny let). Naši dávní pozemští předkové se pak z nějakých důvodů rozhodli osídlit Měsíc, možná i některé planety.

 • Mirek

  Viděl bych to tak, že nás na zemi navštěvují lidé, kteří zde žili před mnoha miliony lety. Tito lidé osídlili Měsíc i Mars a možná i jené planety, ale pak se stala buď obrovská vesmírná katastrofa, nebo došlo termonukleární válce a ke zničení lidstva jako takového. Ti lidé kteří přežili byli v kosmických lodích v dalekém vesmíru a když se vrátili, tak zjistili, že lidstvo svojí hloupostí zničilo samo sebe a zbytky lidí, kteří přežili se propadli do doby prvobytně pospolné společnosti. Tito navráticvší se kosmonauti uzačali tedy zbytky lidstva znovu učit všem znalostem. Lidé se učili celkem rychle a výsledek je ten, že dnes opět stojíéme pře branami vesmíru, ale také na prahu termonukleární světové války. Od té doby co jsme zjistili, že ve vesmíru nejsme sami se bojíme kontaktu s lidmi před námi, kteří samozřejmě pokračovali ve vývoji a sebe zdokonalováním. Máme jako lidstvo strach z jejich přítomnosti a jejich vyspělosti. Tedy vlastně obyčejní lidé ten strach enmají, ale nejvíce se bojí tzv. šlechta, která by dozajista o veškenou svoji moc přišla. Je to jen můj názor, ale domnívým se, že nebudu daleko od pravdy.

 • 3Bird

  Nic tam není.

  • Nobody

   Ehm,jistě ji na Měsíci byl,takže máš hodnověrné informace,z vlastní ruky,že?:)))
   Jak někdo může tvrdit na základě výtvorů jiných,že to takhle je?:)
   A třebaže není !!! :DDD

   • 3Bird

    Ano. V první řadě musím říct, že migrantská krize alespoň mně odpověděla na velmi staré otázky a to z různých oborů.

    Měsíc je pokrytý prachem a ten se tam usazoval dlouho. Velmi dlouho. Je pokryt krátery podobně jako Merkur a to velmi starými krátery. To je další důkaz, že tam nikdy nic nebylo. Ty krátery tam vznikaly celou věčnost. Proč by někdo žil na odvrácené straně je další paradox. Gravitace a rysy spodních vrstev naznačují, že tam prstě nic není a patrně nikdy nebylo. Pak tu máš záběry z ruin od Amstronga na přivrácené straně – Mona Lisa nalezená ve vraku lodí (extremně úsměvné) a další nesmysly.

    Ano. Nikdo na Měsíci z nás nebyl a můžeme vycházet jen s dostupných fotek a to také dělám. Fotky a rozum. Nepotřebují něčí recenze.

    To samé je Mars. Dle dostupných fotek (a viděl jsem jich hodně) tam nic není a nebylo. Žádná říční koryta. Jediné koryto které vidím jsou finance za všechny ta knihy a nesmysly.

   • Neferkaris

    Zdravím Nobodyho,jak se máš?:-)

    • Nobody

     Ahoj,nic moc,momentálně pořád někde lítám ……… :)
     Ale jak to tu pročítám,hm,pokud většina z nic se mrkne na prima zoom uvidí možná i druhý svět :) Jen mi je divný,že to co píšu se začíná oběvovat na zoomu a přitom z toho nečerpám.Ani nevíš jak jsem z toho zděšenej,když píšu,že vesmír je něco jako živý tvor a že nemohl vzniknout z ničeho :) Funguje jak srdce člověka proste se smrští – pak dojde – rozepínání a pak znova ke smrštění a pořád se to takhle opakuje od nepaměti (možná že není otázkou kdy vznikl,ale spíš proč vznikl) a tak to třeba funguje doteď.Zvláštní je že jsem o tom psal již někdy v minulym roce – a to nikde nebylo uvedeny – stejně jako opakování cyklů vesmíru apod.Někdy si říkám,že to náhoda není :)Asi mimíci jsou vyspělejší a znají různé cykly vesmíru a narozdíl od nas to dokažou spočítat a možná i tak nás již x miliard let navštěvují což by vyvětlovali ty různé nálezy z doby kamenné či ještě dříve :DDDDD
     A co jak se máš ty?

     • Neferkaris

      Ahoj Nobody,nebuď zděšený,prostě to tak je..tomu se říká většinou zkušenosti.Mám se fajn,stále na cestách…a o tom to je,zkušenosti jsou nepřenositelné a je jedno jestli jsou z této reality a nebo z jiné.:-)
      Vesmír je založen na principu stejném jako člověk.

 • Nobody

  Nu a co třeba ještě zkusit něco jiného – zkusme si představit,že na Měsíci je cizá inteligentní rasa.
  Žijí odděleně a nechtějí být nikým ani spatřeny a ani zkoumány.Nemají zájem o naše technologie.
  Zkusme to jen tak tady a teď přijmout jako fakt.
  A teď zkuste napsat své pocity,jak by vás to změnilo,působilo to na vás.:D
  Že kousek od nás existuje život.A to vyvynutější a to nejen po technologické stránce.A zkuste napsat co by po nás chtěli?:D

 • Bedřich Smetana

  Kde jsou ty fotky?

 • Bedřich Smetana

  Lítalo se na Měsíc 1969 až 1972.
  Je divné, že od roku 1972 se na Měsíc stále nevrátili.
  Z principu rozvoje technologií by měli být lety na Měsíc stále snadnější a snadnější.
  Navzdory rozvoje technologií v roce 1969 bylo možné letět na měsíc s kosmonautama a dnes to najedou možné nění.
  To je divné.

  Za vlády Geoge Bushe v USA, slíbil Bush, že do roku 2015 se !vrátí! na Měsíc a do roku 2020 poletí na Mars.
  Teď je rok 2016 a ŽÁDNÉ SLIBOVANÉ VRÁCENÍ NA MĚSÍC NEPROBĚHLO. A ani se nechystá.
  A to je divné.

  • Nobody

   Odpověď je možná jednoduchá – nelétá se,program NASA je o něčem jiném.Navíc NASA nemá ani raketoplán schopný takového letu (momentálně),ale hlavně finance (možná že má,pouze nás tahá za nos).ALE pokud by let a přistání na Měsíci uskutečnilo Rusko,věřím že do 1 roku by tam ušáci letěli také :) Dalším bvěc,není atraktivní (Měsíc) pro lidstvo,dle NASA tam již není co nevého objevit :) Prostě na tuhle misi neseženou sponzory.A posledním bodem je špionáž + výzkum.Kam jinam umístit nenovější špionážní techniku,kam to dát aby to nepřítel hned tak neodhalil?A výzkum?Kde jinde pořádat různé pokusy klidně i na lidech než někde kam normální člověk nevkročí :) Možná že to co my považujeme za „důkaz“ mimíků jako jsou nenadálé meteority aopd. jsou pouze produktem člověka,který je někdy zmuchlal a zahodil do vesmíru.To že byly odpáleny z Měsíce možná postrádá logiku,navíc by to bylo drahé,ale už za Hitlera byly funkční rakety středního doletu s přesností +- 500 metrů :) A začali i uvažovat o využití slun.záření popř barvy jako „přijímač a měnič světla v energii“.Ne není to utopií – možná že část poznání dnes vychází z tajnych projektů hitlerovského německo.A bylo by to i logické.Nejen že nemci dobyli,ale s tím i zajali a nutili koho že do práce?Jen obyčejné lidi?Tak tomu snad nikdo nevěří.Samo sebou že zajímali i všechny kapacity,mozkovny,vědce z dotyčných států a samozřejmě že v tom svém barbarství a hnusotě věděli jak vědce donutit ke spolupráci.Existují dnes u nás ale i na hranicích třeba Polska (Soví hory) kde jsou sklaní města.Z části zavalené – dodnes nikdo neví,co tam vlastně je :)

 • Puci

  …Pozemští předkové se pak z nějakých důvodů rozhodli osídlit Měsíc… A co když je to přesně naopak??? Vyspělá civilizace osídlila zemi, čas od času na ni vstoupila a proto ty stopy v dobách dinosaurských. Stejně připomínají stopu boty skafandru než „lidskoopičí chodidlo. A my se teprve pomalu blížíme svým vývojem k jejich, ovšem k dokončení nedojde,protože použili svou DNA do opic a to byla ta chyba, že se sice měníme vzhledem, ale pudem ne a zvířaty zůstaneme až se totálně zlikvidujeme. Někde udělali soudruzi z nebes chybu.

  • Nobody

   Ať už to bylo jak chce,naše generace ale i naše 100-letá generace se to,při tomto způsobu předávání informací,bohužel,nikdy nedozví.Ono to tak asi opravdu, tahle naše společnost takhle chce :) Prostě,dáme jim střípky informací,lidi si k tomu přidají to své a vznikne z toho klam.Ne nadarmo se říká,že na každé informaci,byť je to klam,existuje vždy i trocha pravdy .)
   Ne všechny příběhy vznikají z fantazie,i když právě ta pracuje na základě podnětů – info od někud.A pokud budeme pátrat pořád dál a dál,dojdeme k tomu,že to vše kolem je obrovská bublina,ale to malé uprostřed je pravda,vždy tam je a bude.Je jen těžké jí v tomhle zmatku nalézt :)
   A co se týče konce civilizace – můj názor není ten,že se navzájem zahubíme,ale ten,že je naše planeta přelidněná.Prostě nikdo nehlídá porodnost na světě,jsme tak trošku jako kobylky,a když teď nastala doba,kdy pomalu docházejí zdroje,pánům nahoře to nedalo a zřejmě statisticky zauvažovali,že ta naše populace by se měla zredukovat a kontrolovat.
   Vždy vše souvisí se vším.I když to tak na první pohled nevypadá.Nelze přeci dělit člověka na díly,vždy ten člověk funguje a asi i funguje jako celek :)))

 • Nobody

  nevím proč oživovat tak starý článek,ale je jixté že před 3 lety se podobné fotografie objevily a že to zřejmě nebude fikce.Může se tu psát o tom,že je to výmysl někoho,nebo že jsme tu samí konspirátoři,ale tím se nic nevyřeší :) Každý má tu svou pravdu.A mimochodem,kdo z nás byl na Měsíci?Já tedy ne.Nemůžu pak tvrdit,že to je podvrh,nesmysl a nebo pravda.Můžu jen říct,a zamyslet se,pokud je stáří 14 miliard let,je to dlouhá doba.Pokud život vznikal v tomto čase,erupcí výbuchů a nestability Země,pak je dost možné že látky potřebné pro život putovali v úlomcích „hornin“ 14 mil. let někam.Kam nikdo neví.Byly konzervovány v částečkách hornin,a nejednalo se o „živý“organismus.Pouze o chemii.A pokud zde v kusu kamene bylo něco,co je chem.nositelem

  DNA pak za x miliard let se mohlo stát cokoliv.Stejné je to i s dobou,kdy vznikl vesmír.Ne naše soustava.To vše je pouze teorie,ale vesmír tu mohl být už „dávno“.To nikdo neví – pouze se to odhaduje.Takže,je možný život mimo naší galaxii?Já si myslím,že ano.A je to i možná skutečnost.Jen nikdo neví,jak by se s námi dotyční mimíci spojili.Mohou existovat na jiných principech,mohli se vyvýjet i delší dobu a tak jim může připadat naprosto předpotopní to co my ještě musíme objevit.Jen potom zjistíme,že tu nejsme sami :)A nebo na druhou stranu,pokud jsou na stejné úrovni,možná mají podobný problém co my.Nemohou překonávat vesmírné vzdálenosti,a tak jsou omezeny na signály.To,že s tím lidstvo počítá je vznik SETI.A jiných institucí,ale pravda je možná jiná.
  Pro nás je normální,když vidíme na podzim odlétat opeřence do „teplých krajin“.I když překonávají neuvěřitelnou vzdálenost.Pro nás,lidi,to nic není.Ale jak se na to dívají ti opeřenci?Jsou malý vzrustem,vědí kam mají letět,pro nás je to pár hodin cesty.A pro ně?Možná vzdálenost jakou bychom museli urazit při cestě na Mars.:)
  Takže,nevěřím tomu,žebychom se hned tak setkali s mimíky,ale přemýšlím o tom,proč je Měsíc v naší technické době tabu.Možná tam opravdu nic není,a tohle vše je jen bublina co splaskne.A nebo tam něco je,něco co by naší civilizaci řeklo,ne nebyli jsme tu sami.Byli jsme sledováni – ale to,přiznat,to neudělá v dnešní době absolutně žádná společnost.Důvodu jsou jednoznačné – účel proč byly vytvořeny by minimalne z 50% splnily.Lidstvo by potom k nim pojalo nedůvěru,jelikož x let lhali celému světu.Dál,zřejmě by byl přehodnocen výzkum planet a možných měřítek pro život.A co společnost zabyvající se výzkumem vesmíru?Byla by neduvěry hodná,nezískala by kredit,časem by zanikla.A když ne,pak celý výzkum by se nejspíš začal věnovat vojenství,tak jak částečně doposud – NASA pak armáda a nakonec spotřebitel.:)

  • aaano je to tak, nevieme co tam je a dokonca ani tam nebol nikto . Co sa tyka zeme , ano je iste ze na zemi uz bola vyspela civilizacia a potom dinosaury a potom zase nasa civilizacia, v kazdom pripade sa to opakuje znova a mozno sa stane ze sa znicime a bude sa zem znova obnovovat.

   • Nobody

    Píšeš tu o cirkulaci – o periodickém cyklu reality :) Což by Einstein nepřenesl přes srdce a obracel by se i v hrobě :) Jenže,jeho výpočty končí nekonečnem.Což je chyba.Nám příroda nedala do vínku abychom žili tisíc let a mohli zjistit jestli se mýlíme či ne :)Možná že můžeme zjistit pravdu,ale to bychom nejspíš měli začít uvažovat jinak,než uvažovali známé osobnosti minulosti.Kdo ví,co by v dnešní době vypočítal Eistein.:)

    • ocom tocis? ja pisem len fakt ze nevieme co je na meisaci ze to co sa pise ci je alebo nieje pravda, moj osobny nazor je ze na mesiaci americania nepristali a v dnesnej dope sa da v sucasnom technologickom procese vytvorit kadeco (hociaka fotka ci video) a nevravim nic o tom co mal na srdci ujo ainstain, je vela vedcov co uz ani vedci niesu lebo su teoretici a predpokladaju (citaju s krystalovej guly) a len cas ukaze co je alebo nieje pravda no hlavne ze teraz su uznavany lebo daco vymysleli

     • Nobody

      Není důvod se přeci kvůli nesouhlasu rozčilovat ne?:)
      Jinak,psal jsem o tom,že 1 část něčemu možná nasvědčuje,a ta 2 fakt ze kterého už nějakou dobu čerpáme.I když úmyslně jsem to napsal tak,aby to každého aspon malinko přinutilo se zamyslet,nad tím co je možné a co V DNEŠNÍ DOBĚ PROSTĚ MOŽNÉ NENÍ a také proč :)
      Je to hádanka ne podnět k hádce :D A dál,amíci na Měsíci zřejmě opravdu byli.Ne proto,že máme fotky (leckdy upravené – proč?),dále jejich vláda by jen tak nevypustila takový blud do médií a vlastně do celého (byť v těch dobách i komunistického) světa.A konečně to nejzásadnější – v době studené války by je Rusko rozcupovalo napadrť.Ono to totiž byly závody kdo tam bude rychlejc :) A rusáci ať je to jak chce,by tohle opravdu odhalili a opravdu by ušáky zesměšnily – proč?V té minulé době bylo jakékoliv jednání,ale i jakákoliv dohoda mezi oběma velmocemi NEMOŽNÁ.Tomu klidně můžeš věřit.

      • Ano ja suhlasim ale co sa tyka amikov ze ci boli a ci nie na Mesiaci je na zamyslenie. Kozmonauti su na obeznej drahe okolo zeme a su v znacnom dosahu magnetickeho pola cim im zaistuje ze ziareie zo slnka a okoliteho vesmiru nanich neposobi tak silno , v pripade ze by sli k Mesiacu tak uz opustia chranene pole a boli bi vystaveny ziareniu ktoremu podla inteznity zakratky cas bi zomreli (mozno niekto povie ze akurat nebola erupcia na slnku) no v skutocnosti aj bez erupcie zo Slnka je znacne silne radiacne ziarenie a dalsi faktor je mikro meteori a iny bordel , co v tej dobe to bolo ako letiet v plechovke od susienok znacky USA… Mam v obore fyziku a astromomiu a tak preto sa nebojim napisat co si myslim otom vsetkom. |Fotografie a filmovy material uz bol velakrat zpochybneny ale taktika je co je klamstvo treba utajit a ludia sa budu dozadovat o spristupnenie lebo si myslia ze je to pravda a tak aj ta blbost sveta bude pravda.

 • MOBICEK

  Nazýváme se vyspělou civilizací … „Otázka zní“ Co jsme za civilizaci když dovolíme hladovění ,násilý nebo dokonce válku mezi národy.Takže si myslím pokud existují bytosti jiné galaxie tak první a poslední co udělají když přistanou na zemi,budou jen dvě slova „pryč odtud“ Jinak nevěřte všemu co Vám ta bedna v obýváku ukáže..NASA je subsoukromý institut kontrolovaný US army..Takže zůstaňte na zemi v reálu a užívejte si vánoc pohody. :-)

  • Bedřich Smetana

   Hladovění může nastat i při vyspělé civilizaci, může být neobyčejně velká neúroda atd. Hladovění je normální.

   Je ale otřesné CO žereme.

  • Bedřich Smetana

   V současné době se nikde nehladoví, ani v Africe, což poznáš podle toho, že Afričanů rychlím tempem přibývá ——- kdyby hladověli ,tak by jich muselo naopak ubývat !!

 • Palo

  je s podivem ze kdyz cinani ukazali fotku z jejich nove sondy tak kvalita obrazu se rovnala tak 10x prehrane VHSce, proste takove rozliseni mely pocitace pred 20 lety, a mam za to, kdyztak me opravte, ze do vesmiru vysilame top techniku, tak kde to jsme?

  • Ron

   Je i anti gravitace foto ové paprsky

 • Roman Popik

  riadne bludy.. taze najnovsie uz pristali na mesiaci a rovno tam objavili stratenu civilizaciu.. inac tu mate tolko reci, nechce sa mi guglit kde presne pristalo to apolo co malo vydiet tu odvratenu stranu, bolo by sranda keby niekde uplne mimo odvratenej strany…

 • Radka

  Fakt si někteří myslí,že v celém širém vesmíru jen na Zemi je život?????Pořád říkám,že mimozemšťané sem lítaj se na nás dívat,jako my jezdíme do ZOO.Větší kretény totiž v celé GALAXII neuvidí,názorný příklad jejich dětem,jak se to všechno dělat nemá!Jak si ničíme svou planetku,sami sobě:-(

  • Jozo

   prestan brat drogy :-D

   • Mira Volny

    Možná by jsi měl TY otevřít oči a mysl .-)

    • Slovan

     Skús aj ty myslieť v širších súvislostiach a nie len v utopistických poučkách.

     • Bedřich Smetana

      Tvoje „širší souvislosti“ končí u toho, co ses naučil ve škole, blbečku s přezdívkou „Slovan“ !!

   • Bedřich Smetana

    Drogy bereš a ty a oni o tom nevíš!!!!!!!!!!!

  • Slovan

   Nuž mne sa až tak nezdá, že by Slovania (hlavne Rusi) škodili sami sebe. To že sa iní pokúšajú ovládnuť svet a zotročiť ostatné národy neznamená, že si ľudia škodia sami sebe. Je tu zopár, ktorí si o sebe myslia, že sú vyvolení a zostatok sveta im má slúžiť ako otroci. A tu sa zamysli, keď si obyvateľov Zeme rozmeníš na drobné, či si až tak väčšina škodí sama sebe, ľudstvu škodí menšina, ktorá chce ovládnuť celý svet a jeho zdroje.

   • Bedřich Smetana

    Jasně, lidé žerou jedy každý den, píchají si jedy (dokonce povinně ze zákona), pijou jedu atd.
    ale ze tvého pohledu si sami sobě neškodí !

   • Nobody

    Nu nejsem zastánecem rusů,ale v tom máš pravdu.Rusko nikdy nebylo agresorem.Nikdy nevyhlásilo ani válku – to jen v dohledné minulosti němci a ted USA (i když teda nepřímo,ten jejich boj proti terorizmu snad ani nemůžou myslet vážně).Tak zotročit přímo ne,ale udělat z nich závisláky ano.Aby obyč. lidi byli závislý na mocných ve státě.Aby nemohli být těmi co „něco mají“.Ať už to jsou informace nebo majetek.To si mocní krásně hlídají.
    Lidstvu neškodí ani většina ani menšina – pouze mentalita – způsob myšlení.To je alfa i omega každého z nás :)
    Někdy si tak říkám,příroda v živočišné říši zařídila mnohé,včetně těch prvků,aby se jeden druh nepřemnožil a ne stal se tak dominantou planety.A když by k tomu mělo dojít,a vše selže,pak tento druh prostě vymře :)A právě proto má snad každý živočich svého „nepřítele“.Ať už to je dané strukturou potravinového řetězce či jinak.Ale co my lidé – čeho my se vlastně bojíme mimo stáří?.))

    • pan M

     Že Rusko nikdy nebylo agresorem? Člověče nešťasná, něco si přečtěte, postačí dějepis pro základní školu. Vždyť jen za poslední roky je hned několik zemí, které ruské hordy napadly.
     Není nad vaším bydlištěm křižovatka chemtrails?

     • Nobody

      Nepište drahý pane v hádankách,napište to tak abych to pochopil.Pokud žijete mylnou představou o Afganistánu – byla to konfrontace Sovětský svaz/USA.Pokud smýšlíte o Ukrajině,sama politická strana vlády Ukrajiny vyprovokovala ten jejich boj.Vykašlete se na všelijaký bulváry a všelijaký „pravdivý“ informace z netu,a vyražte do svého okolí.Lidí z Ukrajiny je tu dost,a zeptejte se jich,jak to tam vlastně bylo.Budete hodně překvapen.A ano nebylo,ani za dob Velikého Saši ne.I když bojoval proti Peršanům.Jelikož Rusko byla zemí Byzantskou.Jediné co se může vytknout byl Petr Veliký,ale pod jeho vládnou se nejednalo o Rusko,ale o Ruské Impérium.Tzn.,Rusko jako takové se traduje od roku někdy 1802.Ale my tu píšeme ne o Rusku ale o Sovětském svazu.Ten je někdy od roku 1922 – 1991.A současná doba nazývá tuto zem Ruská federace.Takže buďte tak laskav,a nepoučujte mě.Takže ne nebylo.Zatím …

      • pan M

       Napsal jste, holenku, že Rusko nikdy nebylo agresorem. To je pochopitelně naprostý nesmysl a je poměrně snadné si to ověřit.
       Nepíši v hádankách, jak se mylně domníváte, v mé předešlé poznámce není ani náznak něčeho takového.

       Agresor, panáčku, zůstává agresorem ať už se přejmenuje na Sovětský svaz, nebo Ruskou federaci.
       A nyní, kdo koho poučuje. Jen jsem vám čtyřmi větami doporučil něco si o problému přečíst, abyste neplácal nesmysly. Váš obsáhlý text lze snadno hodnotit jako poučování a je z něj znát jednak že o sobě máte velmi vysoké mínění a druhak že jste si nepřečetl ani ten dělepis pro ZDŠ

       Znovu vám tedy musím doporučit četbu k tématu.

       Zjistíte, že ano. Rusko je agresor.

       Buďte sBohem

       • Nobody

        Ale ale,klidně vás budu dál poučovat.Podobných lidí,zmatených a lenivých si dohledat fakta je tu nepřeberné množství.Měl by jste se rozhlédnout okolo sebe a ne jen se dívat na antikecy v televizi.Lehko zmanipulovatelné-navíc nic jste nevyvrátil a čistě je mi lhostejné,že si myslíte,že Rusko je agresor.Jen jste mě dokázal rozesmát,za což děkuji.
        Jinak nic :-))

        • pan M

         Váš názor má nulovou váhu a je zcela nepodstatný.Myslete si co chcete, je to jedno. Rusko objektivně je agresor a zůstane jím ať se jmenuje jak chce a ať je budete obhajovat do roztrhání těla. I letmý pohled do dějin minulého i tohoto století hovoří jasně v neprospěch ruské říše.
         Zkušený, vzdělaný, sečtělý atd člověk může druhého člověka poučovat, hlupák těžko.
         Takže nemůžete.
         A mimochodem, TV nemám.

 • A

  Nas svet riadia takisto mimozemstalia….

 • Proč tam už dávno neletěli znovu natáčet, ha?

  • Slovan

   Tak to by zaujímalo aj mňa, prečo viac ako 40 rokov sa nikto nepozrel (neletel) opäť na mesiac.

   • preto lebo na Mesiaci nikto nebol a Apolo je podvod, v tej dobe sa dalo a dneska ked vieme viacej a je lepsia technologia sa neda… uz len to je divne (pre koumakov je vysvetlenie ze sa vlada USA dohodla ze nechaju Mesiac na pokoji a maju zato nove mimozemske technologie) hahahahha

  • Bedřich Smetana

   Protože tam ve skutečnosti letěli, ale nikomu o tom nedali vědět !

 • Rimrike

  Podle mně je tento článek trochu desinformativní podle mne a podle dokumentu co jsem vydel a svědectví duveryhodných svedku a uniklich informaci z Nasa. Tam skutecne je základna (mimozemská) a lidé Apolo10 vydeli na mnesíci dokonce i plavidlo. Ale nesmí o tom s nikym mluvit. Nesmí to řict nikomu. Ale stejne 3 promluvily ale pak museli vypovedi zmenit… A tech astronautu co vydeli mimozemská plavidla je více. Proč si na příklad myslíte že člověk přistal na měsíci jen jednou? začněte hledat pravdu… Protože pravda je jen jedna ostatní propaganda

 • Waldes

  Pán „Amatér“ akosi si pozabudol, že v období projektu Apolo bol Mt. Polomarský ďalekohľad o priemere 5 metrov už dosť dlhú dobu … Nuž dovoľ pochybovať, že máš doma na balkóne niečo, čo dovoľuje väčšie rozlíšenie ako on a to aj pri tolerancii plus, mínus europa !!! To nehovorím ešte o fakte, že je už dosť dlho čo práve amatérsky astronóm z japonska nafilmoval zaujímavú aktivitu na povrchu mesiaca … Takže vo svetle súčasného poznania vesmíru je práve nezmyselné si nahovárať, že sme vo vesmíre sami !!!

 • Janko Hraško

  amatér pokiaľ tvoj ďalekohľad dovidí na odvrátenú stranu, tak v tom prípade je tvoja technika naozaj ďaleko.

 • amatér

  Opravdu jste tak naivní či nevzdělaní? Dnes je astrotechnika tak levná, že každý astroamatér (včetně níže uvedeného Aquaria) má přístroje o kterých se v roce 1969 nikomu ani nezdálo! Já sám nemám zdaleka ten nejlepší, ale nejmenší pozorovatelný detail na měsíci činí 882m.. Opravdu si myslíte že s takovýmto rozlišením bych nic neviděl? Trošku se zamyslete než začnete brát jakýkoliv výmysl vážně.

  • DAN.K

   JO TO JÁ KOUKÁM NA ODVRÁCENOU STRANU MĚSÍCE KAŽDEJ DEN VEČER, JEN SE MUSÍM ODVRÁTIT OD MĚSÍCE, ABYCH JÍ VIDĚL :D :D :D

  • Vendo

   nechci polemizovat o tvé genialitě – kolik jsi už objevil pyramid a měst na Zemi?
   A přesto jsou každý rok objevovány nověé a neové a další čekají a to je máš před nosem a takoví ti vzdělanci jako ty vše doposud jen popírali, popírají a nikdy jsem si nevšiml – že by jste se vy inteligenti, když vám zhasne svíce a je černé na bílém, posatvili na bednu a ukázali jací jste to epochální pitomci.

  • Johnny

   chlapina si zabil….dark side ti nieco hovorí? :)))

  • Bedřich Smetana

   882 metrů vidíš jako CO? jako pixel??

   a v jednom pixelu chceš poznat město? pixel je jednobarevná plocha (nic jiného jeden pixel zobrazit neumí)

  • Bedřich Smetana

   navíc Měsíc je koule a přivrácená stále stejnou stranou, takže ze Země můžeš pozorovat jen necelou polovinu Měsíce .

   Nemůžeš pozorovat odvrácenou stranu.
   A okraje Měsíčního kotouče můžeš pozorovat jen za zhoršeného rozlišení.
   Tj těch 882 metrů zřejmě rozlišíš uprostřed měsíčního kotouče, ale směrem k okrajům se ti rozlišení zhoršuje, protože měsíc není placka ale koule — to je přirozený efekt trojrozměrného tělesa.

   • disqus_LZyKWMyIvN

    Ze Země jde pozorovat víc než polovina Měsíce (cca 55% povrchu). Měsíc létá po elipse, ale otáčí se rovnoměrně, takže se z poheldu Země trochu „kolébá“ a je ho postupně vidět trochu víc, než půlka.

   • Ron

    Víte proč má piramida tvar jehlanu ? Egiptané mysleli jen plošně nedokázaly malovat z profilu a tedy jehlan a plošně je to trojúhelník je to tvar jednoty a sjednocení ? Ale čeho ? Koho?

 • Zlatodějův Fanoušek

  Já opravdu nevim co řešíte celá vláda USA a NASA jsou hovada a tohle všechno utajování mě už fakt (s prominutim) sere. A fakt nevim k čemu to vlastně je ať už je to o oblasti 51 nebo o UFO. Za upírání lidstvu informací, které jsou obrovsky důležité a „páni z USA“ (podle sebe vládci světa) tak za to bych je zavřel až zčernaj.

  • ale oni bohužel jsou, protože od doby, co byly zavedeny peníze, se dala otrokům naoko „svoboda“ ale současně se uvrhli do otroctví hrstky „vyvolených“, která pomocí těch, co tisknou peníze a dalších „loajálních“ ovládá tenhle svět…

  • LLLL

   Oni nechtějí, aby jsme věděli jak to všechno doopravdy je, protože by jsme pochopili spoustu věcí. Zřítil by se NÁŠ SYSTÉM. Pro celosvětovou vládu by to znamenalo KONEC.Nebylo by bohatých a nebylo by chudých. Byl by to jiný svět a to velmoce nedovolí. Věřte mi, že jsem nahléd. pod pokličku.

  • Bedřich Smetana

   Také mě to sere a udivuje mě, že občany USA vůbec nezajímá co v oblasti 51 je.

   • Ron

    Je tam výzkumná vojenská základna

   • Ron

    Opravdu si to myslíš ??

 • Kultista

  Kdybych chtěl na těch obrázcích najít svoji matku stejně jako ufologové chtějí najít něco „UFO“, nepochybně bych ji našel…

 • Ivo
 • thechosenone729
 • thechosenone729

  Napiš do google ja som ich tam našiel XD

 • jojkoo

  a kde su tie fotky, ked su tak horlivo opisovane?

 • sin101

  Lidi mějte rozum :) Vždyt jde jen o byznys, celá ta „ufologie“ a domnělé „utajování mimozemšťanů NASA“ je hlavně o tom, aby se co najvíc nahrabalo na prodeji těch jejich knížek…

 • thechosenone729

  Utaojvať veci to je Americké
  Nechcieť nič povedať to je take Europske
  Osierať ludí to je take Všeobecne
  sorry za výraz ale ak je toto pravda tak som zvedavý čo ešte všetko zatajili.