Stopu Neila Armstronga našli i na Marsu?

4
1040

„Malý krůček pro člověka, velký skok pro lidstvo“? Stopa podobná šlépějím, které na Měsíci zanechali astronauté Neil Armstrong a Buzz Aldrin, byla objevena také na Marsu. Snímek, který pořídila sonda Curiosity, vyvolal velkou pozornost i mezi odborníky z NASA. Ufologové okamžitě zajásali: „Na Marsu je přece jen rozumný život!“

Astronomové z NASA ale jejich nadšení zchladili. Na snímku je totiž ve skutečnosti zachycen otisk, který v marsovském prachu zanechala pneumatika vozítka Curiosity. Nicméně astronomy shodně s ufology překvapila vzácná podobnost obou šlépějí. Lidé z NASA ale upozorňují, že každou z nich čeká zcela jiný osud. Zatímco ty Armstrongovy vydrží na Měsíci i  několik miliónů let, protože na něm nefouká vítr, stopa od Curiosity vydrží na Marsu nanejvýš dva roky.

Zdroj: utro.ru

 • kamaka

  Srovnat vzorek pneumatik pojezdových kol Curiosity s tím otiskem a je všechno jasné. Ale to se ufologům a to doufám jen některým jaksi nechce.

 • kazan

  Nechce se mi verit že by byl nekdo takovy blbec a povazoval to za šlepěji..Konspiratoři sice do sveta vypousteji ruzny hnoje ale tohle by bylo fakt moc.

  • FFS

   Dávám tomu rok, že se to v nějaký konspirační přiteplený teorii objeví.

  • miskith

   Už sem se lekl, že sem jedinej, kdo není slepej :D..