Kuřáky „vyléčí“ očkování

3
1043

Odpůrci kouření si mohou s uspokojením mnout ruce. Láska k nikotinu je nejspíš skutečná nemoc. Alespoň z toho pohledu, že už proti ní existuje vakcína. Zatím je vyzkoušená pouze na myších, ale už za pár let by si ji prý mohli začít vpravovat do žil i kuřáci, kteří zatouží zbavit se svého návyku.

Vakcinaci lze provádět dvěma způsoby. V prvním případě se do těla dodají látky, které „vyženou“ z těla škodlivinu, v tomto konkrétním případě se jedná o nikotin, který zanáší organismus.

Druhý způsob vakcinace je v podstatě totožný s tím, jak se očkuje například proti neštovicím. Do těla se vpraví vakcína, která vyvolá tvorbu protilátek. Ty protikuřácké by měly kuřákovi pomoci, aby mu cigarety přestaly chutnat a vyvolávaly v něm příjemný pocit.

 • Popcorn

  Nikotin opravdu organismus nezanáší (a to jakože vůbec), o to se postará dalších 200 (většinou karcinogenních) látek obsažených v tabáku. Takže minimálně ta část o „vyhnání nikotinu“ není správná.

 • Tuplák

  ,, Ty protikuřácké by měly kuřákovi pomoci, aby mu cigarety přestaly chutnat a vyvolávaly v něm příjemný pocit. ˇˇ

  Takže něco podobného jako u alkoholiků antabus …. super xD

 • Toman

  kez by … pochybuju ze to tabakova lobby necha prosadit.. mluvilov se treba i o chemikalii, ktera konzervuje potraviny na roky bez mražení nebo vakuovanych obalu a skutek utek ..