V čem tkví tajemství dlouhého života? Ve slanině!

12
1573

Může to znít až neuvěřitelně, ale pro jednu Texasanku, která před časem oslavila 105. narozeniny, to není ani zdravá strava, pravidelné cvičení nebo nějaký zázračný prášek. Ona sama tvrdí, že ji tak dlouho při životě drží slanina, bez které si svůj život nedokáže představit.

Pearl Cantrellová je celkově svérázná osobnost. Její vitalitu a chuť pro život ji ale nemůže nikdo odepřít. „Miluju slaninu. Jím ji každý den a taky to tak zůstane,“ uvedla Pearl pro server NBC. „Necítím se tak stará, jako je můj skutečný věk. A to vše díky slanině, víc k tomu nemám co říct.“

Že by za jejím tajemstvím na dlouhověkost opravdu stála slanina? Nejspíš nikoliv. Faktem totiž zůstává, že několik renomovaných studií ukazuje pravý opak. Například tým odborníků z univerzity v Curychu ve své zprávě varuje, že pravidelná konzumace slaniny několikanásobně zvyšuje riziko rakoviny slinivky i kardiovaskulární onemocnění.

Zdroj: Time.com

 • honza

  V cem tkvi tajemstvi dlouhovekosti? Mozna v tom odlozit umirani az do vysokeho stari, ne? :D

  JJ cerstva zelenina a ovoce … :D Kazdeho zlucnikare potesi, dalsi kolika vyvolana pojidanim syrove zeleniny :D Treba cinani, resp. TCM (tradicni cinska medicina) vylozene hovori o skodlivosti (na jatra, zlucnik a slinivku) syrove zeleniny. Pro lepsi stravitelnost se ma lehce tepelne upravit. Clovek neni vul ani krava … i kdyz :D

 • Sorry ale tohle je opravdu pícovina!

 • toje blbost jak sněhulák na poušti.zabývám se gastronomií profesionálně přes 10 let.
  -slanina je škodlivá,nejen že je uzená ale navíc i slaná jako prase. a to nepočítám rychlosoli..když porovnám kolik by měl člověk dostat soli za den.
  -neobsahuje žádné živiny ,možná tak tuk po kterým je kardio , cholestrol, zanáší se cévy..a můžem dále pokračovat..
  -je to mrtvý výrobek…požíráme mrtvoly

  -jestliže se dožila tolik let tak je vtom něco jiného slanina určitě ne…amerika poblázněná…

  -jezte mnoho ovoce a zeleniny a čerstvé bez tepelné úpravy…Rvu to lidem do hlavy furt a akorát se pak lidi divej že se nedožijou 40 . když je skolí rak….

  souhlas s whittesteal… takovýdle články jsou zavádějící a nepravdivé..

  • lvicek77

   Souhlasím s váma co se týče zeleniny a ovoce a že maso je největší nemoc civilizace,ale vysvětlete mi,kde mají lidi shánět českou nechemicky upravenou zeleninu a ovoce,když se vše dováží se Španělska a je to plné chemických hnusů,takže účinek 0.0 Děkuji

  • Karolína Bílá

   A ty jsi taky pomatenec ..:D v dnešní době se cpát hlavně ovocem a zeleninou chi chi to je dobrá rada :D :D ovoce a ani zelenina v sobě už téměř nemají nic, ani mineraly a ani deklarované vitamíny. Jsou geneticky upravené,aby měli dobrý vzhled a déle v tomto stavu vydrželi , ale o nějakém kladném vlivu pro organismus nemůže být ani řeč, nemluvě o pesticidech a těžkých kovech v nich. Znáš ty slavné lékaře a ještě jejich slavnější bestsellry o zdravé výživě? Koukni se na jejich životopisy,většina se nedožila padesátky a je zajímavé,že umřely na infarkty a mrtvice :D takže klid,všeho s mírou. Každé tělo je jiné,co tobě sedí jiného může zabít a opačně a tak je to úplně se vším. Takže nejsi ty a ani nikdo jiný expert na výživu a potraviny a tečka. Nemůžete vědět co je pro které tělo dobré a ani to nikdy vědět nebudete .

 • Whittesteal

  Spíš uzavřela nějakou dobrou smlouvu s nejbližším uzenářstvím na výrobu slaniny

 • mykanec

  Fernet je lepší — kudy teče, tudy léčí :-)

 • Milan M

  Slaninu rad, ale ta urcite nepomohla starenke k dlhovwkosti. Skor dobra genwticka vybava…

 • Respirateur

  Až si vyhledáte co je tzv Rabínská strava, tak pochopíte, že tuk je ideální strava pro člověka a myslete si co chcete.

  • ideální strava je zelenina ovoce,bylinky….atd …
   o rabínské stravě slyším po prvé …a to toho znám dost…

   jste to co jíte…nato nezapomínejte.

 • LOOOOOL

  To je blbost :D to , že jí slaninu neznamená, že žije tak dlouho z toho :D

 • Na dlouhověkost zabírá Chianti. Má regenerační učinky.